Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hasar ne kadar çıkar tahminde bulunamam fakat kasko poliçeniz var ise ilk sayfasında teminatları vardır ...

15.000
    20.000
    30.000
    50.000 vb. mikatarlarda teminatlar verilmektedir. Örneğin karşı tarafa verdiğiniz hasar 7,000 tl
    sizin hasarınız 2,000 tl çıkarsa toplamda 9,000 ytl eder teminatınız 15,000 ise cebinizden herhangi bir ücret çıkmıcaktır.
  • Merhaba Hasan Bey, ben aracımın anahtarının tekini kaybettim. Servisi aradım yaklaşık 500-600 liraya yeni anahtar temin edebileceklerini söylediler. Aracım Axa Oyak'tan "Maksimum Kasko" adı altında kaskolu. Acaba hasarsızlığı bozmadan anahtarı kaskodan karşılayabilir miyim?
  • bunun masrafı nedir ve araç değeri düşer mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakari_ -- 23 Ocak 2009; 17:58:18 >
  • evime araba çarptı şöför alkollüidi masrafımı kimden nasıl alacan şirket arabası idi polis tutanak tuuttu
  • tamam bu tam benlik bir soru
    değeri o kadar düşmez!
    arka çamurluk ağzı kaporta boya olacak
    yaklaşık 150-250 arası masrafınız olacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: yakari_

bunun masrafı nedir ve araç değeri düşer mi

• karşı aracın trafik sigortası masraflarınızı karşılayacaktır.
    raporları alın karşı aracın trafik sigortasına başvurun.
    ama bu arada önemli bir konu var vuran alkollü trafik sigortası ödemeycebilir
    ben ce sizin yerinizde olsam en garantisi hukuki yol.
    geçmiş olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: abc

evime araba çarptı şöför alkollüidi masrafımı kimden nasıl alacan şirket arabası idi polis tutanak tuuttu
  • quote:

Orjinalden alıntı: abc

evime araba çarptı şöför alkollüidi masrafımı kimden nasıl alacan şirket arabası idi polis tutanak tuuttu

geçmiş olsun abi

hasanabi teşekkür ederim cevabınız için
  • Merhaba,

Aşağıdaki linkte oldukça faydalı bir animasyon hazırlanmış, üstelik sesli. İzlemekte ve mümkün olduğunca yaymakta fayda var. ( Sayfaları ilerletirken bekleyin, animasyon biraz geç açılabiliyor, sayfa atlayabilirsiniz. )

http://www.tramer.org.tr/app/ktt
  • cevap için çok teşekkür ederim.. hepsini aynı anda halledemioruz sanırım.. bir arkadşaın tanıdık bir tamircisi var getirsin hallederiz demiş.. siz ne düşünüyorsunuz hasrları aynı şekilde aktarmıştım...
    quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

quote:

Orjinalden alıntı: deepndark
    1- Sis lambaları kırık..
    2- Tampon altında yırtık ve muhtelif yerlerde sürtünmeden çarpmadan dolyı çatlaklar..
    Bunu bir hasarda
    ----
    3- sağ çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut.. ayrı
    sol çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut.. ayrı hasar ihbarında bulunabilirsiniz.

Servisten tam olarak masraf rakamını öğrenin.
    Bazı kaskolar kasko bedelinin %10 unu geçmeyen hasarlarda bozlumuyor, sene sonu bir üst hasarsızlık dilimine geçiyor.
    Bir üst basamağa çıkarmamışlar, ama hasarsızlık oarnınız da düşmemiş, belki sizin poliçenizin özelliği dir.
    Geçmiş olsun...

Merhabalar öncelikle yararlı ilgileriniz için formdaki tüm arkadaşlar adına teşekkür ederim..

Bnm sorum aracım anadolu sigortadan kaskolu bu 3. senesi.. daha önce sadece 450 ytl ayna masrafım oldu kaskoya oda %5i geçmediği iiçin hassarsızlığım düşmedi sadece bi üt basamağa çıkarmadılar.. Şu an %30 dayım..

Aracım tek kapılı pejo 306 kaskolu olduğu zamanlar içeriinde gerek park ederken gerek park halinde ufak hasarları oluıştu..

1- Sis lambaları kırık..
    2- Tampon altında yırtık ve muhtelif yerlerde sürtünmeden çarpmadan dolyı çatlaklar..
    3- sağ ve so çamurluklarda ufak çizik ve göçükler mevcut..

bu güne kadar önemsemedim ama şimd iice dikkatimi çekmeye başladı..

Bu hasarların hepsini bi kerede yaptırmam mümkünmü acaba?
    Bu hsarların tamamı bana göre 600 ytlyi geçmiyor.. Aracaımın kasko berdeli 12000 tl bu durumda hasarsızlığım ne şekilde etkilenir...

şimdide teşekkürler..

• hepsini birden beyanla yaptırmanız biraz zor.!
    önce tampon ve sisleri yaptırın derim.
    çamurlukları boyatmayın iki gün sonra satarken önden hs.lı gibi algılayıp fiyat kırıyorlar
    güzelce rutuş yaptırın bence
  • merhabalar..ben 19.12.2008 tarihinde,kırmızı ışıkda duran bir araça arkadan çarptım,fakat yokuş inişi olması ve hızım nedeniyle aracımda ciddi bir hasar oluştu.polis çağırdık fakat polis bise tutanak düzenleyebileceğimizi söyledi ve bizde kaza tespit tutanağı tuttuk.daha sonra eksper raporuyla aracımın hasarı 13milyar civarı olunca araç perte ayrıldı.bu işlemler esnasında daima acentamla görüşme sağladım fakat geçen hafta sigortamın kaza için bilirkişi yönlendirdiğini öğrendim ve cuma günü bilirkişiye ifade verdim.size danışacağım bi kaç konu var.birincisi bilirkişinin devreye girmesi bu durumda normal mi ve bana bir sıkıntı yaratırmı?ikincisi kaza esnasında telefonuma gelen msj nedeniyle dikkatim dağıldığı için bunu karşı tarafa beyan etmiş bulundum.karşı tarafında ifadesi alınacağı için ve oda bunu ifade ederse benim için bir sıkıntı yaratırmı,üçüncü ve son olarakda kazadan sonra parayı yasal olarak kaç gün içinde almam lazım...değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flywer -- 25 Ocak 2009; 3:19:07 >

• mesajın sadece sesini duyduğunuzu söyleyin mesaja baktığınızı değil
  • benim telefonla ilgileniyo olmam sigorta mı bozucak bir durum mu?orda ki beyanımda telefonla ilgilendiğim için vurduğumu beyan etmiştim,karşı tarafın ifadesinde şayet telefonla konuştuğundan yapmış yazarsa,sigortam ödeme konusunda sorun çıkarabilirmi..
  • hasan bey ben birkaza geçirdim.karşı yüzdeyüz kusurlu çıktı.eksper aracımıincelemiş ve hasarın 13 14 bintl olduğunu öğrenmiş.bana diyor ki bu durumda-tamir masrafının aracın değerinin yarısını geçtiği durumlarda- sigorta aracın o günkü değerinin yarısını öder. senin aracın 3 yere sordum değeri 21 bin tl sana da bunun yarısı olan 10500 tl vereceğiz.ben aracımın değerinin daha fazla olduğunu iddaa ettim hayır dedi.en az 23 eder bana ve servislere göre. o zaman aracın tamir masrafını ödesin dedim sigorta, eksper olmaz dedi tek seçenek bu dedi.böyle bir kanun var mı merak ettim ilk kez duydum çünkü,ne yapabilirim.ilgilenirmisiniz
  • alkollü olmanız sigortayı bozar telefonla konuşmanız bozmaz diye bil,yorum
  • ilginiz için teşekkür ederim..
  • hayır sıkıntı yaratmaz
    telefonla konuşmanız sonucu kaza yapmanız doğaldır
    bu konuyla ilgil kaskonuz size fdava açıp hasarla ilgili para istemez...!!!
    quote:

Orjinalden alıntı: Flywer

merhabalar..ben 19.12.2008 tarihinde,kırmızı ışıkda duran bir araça arkadan çarptım,fakat yokuş inişi olması ve hızım nedeniyle aracımda ciddi bir hasar oluştu.polis çağırdık fakat polis bise tutanak düzenleyebileceğimizi söyledi ve bizde kaza tespit tutanağı tuttuk.daha sonra eksper raporuyla aracımın hasarı 13milyar civarı olunca araç perte ayrıldı.bu işlemler esnasında daima acentamla görüşme sağladım fakat geçen hafta sigortamın kaza için bilirkişi yönlendirdiğini öğrendim ve cuma günü bilirkişiye ifade verdim.size danışacağım bi kaç konu var.birincisi bilirkişinin devreye girmesi bu durumda normal mi ve bana bir sıkıntı yaratırmı?ikincisi kaza esnasında telefonuma gelen msj nedeniyle dikkatim dağıldığı için bunu karşı tarafa beyan etmiş bulundum.karşı tarafında ifadesi alınacağı için ve oda bunu ifade ederse benim için bir sıkıntı yaratırmı,üçüncü ve son olarakda kazadan sonra parayı yasal olarak kaç gün içinde almam lazım...değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

• sizin kaskonuz var mı...???
    quote:

Orjinalden alıntı: hermain

hasan bey ben birkaza geçirdim.karşı yüzdeyüz kusurlu çıktı.eksper aracımıincelemiş ve hasarın 13 14 bintl olduğunu öğrenmiş.bana diyor ki bu durumda-tamir masrafının aracın değerinin yarısını geçtiği durumlarda- sigorta aracın o günkü değerinin yarısını öder. senin aracın 3 yere sordum değeri 21 bin tl sana da bunun yarısı olan 10500 tl vereceğiz.ben aracımın değerinin daha fazla olduğunu iddaa ettim hayır dedi.en az 23 eder bana ve servislere göre. o zaman aracın tamir masrafını ödesin dedim sigorta, eksper olmaz dedi tek seçenek bu dedi.böyle bir kanun var mı merak ettim ilk kez duydum çünkü,ne yapabilirim.ilgilenirmisiniz
  • 10 gün önce yoldaki gizli buzlanma sebebiyle bi kaza geçirdim maddi hasarlı tek taraflı...araç bikaç takla attı....exper pert dedi...dosya hala açık bana daha net bi cevap gelmedi...benim asıl merak ettiğim geçen gün bi arkadaş araç pertse zorunlu trafik sigortasından da para alırsın ddi...bunun doğruluğu nedir acaba....

mantıken doğruluk payı var bence...kasko yaptırıyoruz para veriyoruz ondan yararlanıyoruz..zorunlu trafik sigortasınada ayriten para ödüyoruz ondanda yararlanmak mantıklı gibi....
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.