Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • trafik sigortası 12000 ytl ye kadar öder.
    ama siz noter satışı aldınız. bu yüzden aracın eski sahibine ait trafik sigortası düşmüş olacaktır.
    isterseni acentesiyle görüşün ...
  • tebekkürler hasan bey.ancak ben bir sigortacıdan 10 gün daha süresi var ve öder diye duymuştum.emin olmak için size de sordum ama simdi çelişkideyim. sigortanın bir gün gelip bu parayı benden tahsil etmesinden korkuyorum az para da değil tam da kriz varken.herkese kazasız günler diliyorum
  • HASAN BEY BİR SORUDA BEN SORAYIM.

BENİM ARACIMA BEN SAĞ ŞERİTTE GİDERKEN ORTA ŞERİTTEN BİR KAMYON GELİP SAĞ ARKA CAMURLUKDAN CARPTI. SONRA ÖNÜNE ALIP BIRDE YANDAN CARPIP BENIM SOL SERIDE FIRLATTI ATTI . ADAM KUSURLU NEYMİŞ ARKLASINDAN SELEKTÖR YAPMIS BIR ARABA ODA SAĞ SERIDE GECIYOR AMA ONDEKI BENI GÖRMÜYOR. NEYSE BENIM ARACIMIN TRAFIK SIGORTASI VAR. KARSI ARACIN HEM TRAFIK HEM KASKOSU VAR

ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM

1- ARACIN KASKO DEĞERİ 18250 BUNUN NE KADARI MASRAF CIKARSA ARAC PERT OLUR
    2-ARACI BEN KENDİ SERVİSLERİNDE YAPTIRMAYA KALKARLARSA BEN YETKİLİ SERVİSDE YAPILMASINI İSTİYORUM DIYEBILIRIM VE YAPTIRTABILIRIM ÖLE DEĞİLMİ

3- ÖNEMLI SORUMDA HEM BENIMA RACIMIN HEM ONLARIN ARACIN MUAYENELERI BİTİK İSE SORUN CIKARMI?

4- BU ARADA HASAR BEDELI 10 000 YTL NİN ÜZERİNDE TARAFIK 10 000 YTL YE KADAR ÖDUYORDU KALANI KARSI TARAFIN KASKOSU SANIRIM DEVREYE GİRİCEK

AYDINLATIRSANIZ ENI SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TŞK

• Kasko bedelinin ½ 60 ına kadar pert olmaz
    Araç sahibi olarak yetkili servisinde yaptırabilirsiniz
    Muayenesi bitik polis nasıl rapor tuttu?
    Sizin kaskonuz yok değilmi?
    aracınızın ne kadar masrafı var?
  • yuzde 60 ı nı gecıyor hasar bedeli
    polis gelmedi raporu biz tuttuk bırde vatandasınbır yardım ettı yanı raporu yazdık . polis geldi sonra.araban yuruyormu dedı hemen cek burdan dedi yanı adamlar ıyımısın mıymısın gecmıs olsun bıle demedıler trafık polıslerde cılkını cıkardı bızde raporu tutugumuz ıcın polısı pek gayle almadık ama rapor yukarıda yazdıgım sekılde tutuldu. ve karsı taraf hatasını kabul edıyor zaten arkadan carptı.
    benım kaskom yok dedıgım gıbı karsı tarafın kaskosu var ama. aracın masrafı 15 in üzerinde
    quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

Kasko bedelinin ½ 60 ına kadar pert olmaz
    Araç sahibi olarak yetkili servisinde yaptırabilirsiniz
    Muayenesi bitik polis nasıl rapor tuttu?
    Sizin kaskonuz yok değilmi?
    aracınızın ne kadar masrafı var?

• Kasko firmalarının serviste tamir görecek araç için orj. olmayan muadil veya yan sanayi yedek parça temin etme hakları var mıdır ? Yoksa orijinal parça temin edilmesi için ısrarcı olunabilir mi ?

Mesela kasko firması Çin malı yan sanayi parça temin ederse ama parçanın muadil Avrupa olduğunu iddia ederse araç sahibi aksini nasıl ispat edebilir (servisin parçanın uzakdoğu yan sanayi olduğuna dair beyanı varsa) ?
  • slm arkadaslar,
    Benim bir sorum var cevap verebilen olursa memnun olacam..Aracıma arkadan çarptılar %100 ben haklıyım raporu var.Hasarsızlıktan da etkilenmedim bu nedenle....Benim arka tampon (honda crv) nerdeyse kopacak şekilde hasar gördü 15,20 cm den fazla yırtık ve 3 ,4 yerde de kısmı hasarlar vardı tampon da ..Bizim kaskonun eksperi tamponu aldı auto kinge götürdü ..Yamalattı, yapıştırtı,boyattırdı ve aynı tamponu tekrar taktıracam diye ısrar edip duruyor...Honda servisi ise ben buna izim veremem diyor.Honsa servisi ancak araç sahibi onaylarsa ben yamalanmış tamponu takarım diyor...

Şimdi ben ne yapayım... ekpsere itiraz etttim böyle iş olurmu diye, servise de kesinlikle yamalı tamponu takmayacaksın dedim ...Fakat kasko şirketi ekperinin buna yetkisi varmı..Ya üstelik benim kaskonun eksperi...Bu ne iştir anlamadım.Yamalatılıp tekrar tampon yerine takılacaksa kaskonun ne faydası var bana anlamadım gitti.Gerekirse mahkemeye taşıyacam konuyu...

Bana yardımcı olurmusunuz nerden başlamam lazım...

• HASAN BEY;
    AZ ÖNCE ERGO İSVİÇRE nin KONYADAKİ BİR ACENTASI İLE GÖRÜSTÜM BİR ARACI NOTER SATISI İLE ALDIKTAN SONRA 10 GÜN DAHA ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI YAPTIRMAYA GEREK OLMADIĞINI BU 10 GÜNLÜK SÜRE İÇİNDE OLUŞAN KAZALARI SİGORTANIN KARSILADIĞINI SÖYLEDİ.SİZE VE İLGİLİ TÜM ARKADASLARA İLETİYORUM BİR GÜN BENİM GİBİ BAŞKASINA DA LAZIM OLABİLECEK BİR BİLGİ..
    HERKESE İYİ BAYRAMLAR VE KAZASIZ GÜNLER DİLERİM..
  • Benim şu anda 2004 model VW Golf Pasific 1.6 aracım var. Güneş kaskodan kasko yaptırmıştım.. 1-2 ufak hasarda bile beni kaç gün beklettiler sinir oldum sözleşmem bitince firmamı değiştirmek istiyorum. Her neyse esas mevzuya geleyim. Ben aracımı satıp internetten bulduğum bi tane 2008 Audi A3 1.4 TFSI araç almak istiyorum. Fakat aracın bi kusuru var. Araç bi bayan kullanıyormuş malumunuz aracı park ederken kaldırımdaki mantar a vurmak suretiyle ön tamponun sağ alt kısmını kırmış. ve sadece sürücü airbag i açılmış. Bana söylenen bu yönde. Şimdi üstat ben bu aracı almak istiyorum daha güneş sigortadan poliçem bitmeden alıcam zaten bu alacağım audi için prim farkını ödedikten sonra aracı kaskomun üzerinden yaptırabilirmiyim??. Bu konu hakkında bi fikir verebilirmisiniz.. NOT: Audi Araç değeri yaklaşık 38-40 milyar civari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delvirina -- 7 Aralık 2008; 19:38:47 >
  • herkese iyi bayramlar...bugün aracımı otoparktan cıkarırken dalgınlık sonucu duvara sürttüm.Camurlukta ve tamponda hasar var kabaca 400tl'lik bir hasar denilebilir.İşim acele oldugu icin polis cagırıp tutanak tutturmadım.Sigorta sirketinin anlasmalı oldugu bir serviste sadece benim kaza beyanımla aracımın onarım masrafını sigortadan karsılatabilir miyim?Tesekkürler...
  • tüm forum kullanıcı ve ziyaretçilerinin, kurban bayramını tebrik eder, kazasız-belasız günler dilerim...
  • aldığınız aracı kendi kaskonuzdan yaptırırsınız, ama kaskonuz bozulacaktır.
    aracı almadan önce yetkili servisinde tespitini çıkartın, bi tampon dokunmayla hava yastyığı açılmaz ki audi aracı bu kadar basit bir araç değil. iyice tespit yaptırın sadce tampon ve hava yastığı olduğuna emnin olun ona göre alın ve kaskonuzu ullanın. şimdiden hayırlı olsun...
    quote:

Orjinalden alıntı: delvirina

Benim şu anda 2004 model VW Golf Pasific 1.6 aracım var. Güneş kaskodan kasko yaptırmıştım.. 1-2 ufak hasarda bile beni kaç gün beklettiler sinir oldum sözleşmem bitince firmamı değiştirmek istiyorum. Her neyse esas mevzuya geleyim. Ben aracımı satıp internetten bulduğum bi tane 2008 Audi A3 1.4 TFSI araç almak istiyorum. Fakat aracın bi kusuru var. Araç bi bayan kullanıyormuş malumunuz aracı park ederken kaldırımdaki mantar a vurmak suretiyle ön tamponun sağ alt kısmını kırmış. ve sadece sürücü airbag i açılmış. Bana söylenen bu yönde. Şimdi üstat ben bu aracı almak istiyorum daha güneş sigortadan poliçem bitmeden alıcam zaten bu alacağım audi için prim farkını ödedikten sonra aracı kaskomun üzerinden yaptırabilirmiyim??. Bu konu hakkında bi fikir verebilirmisiniz.. NOT: Audi Araç değeri yaklaşık 38-40 milyar civari

• tabiki 400 ytl lik hasarınızı anlaşmalı serviste kaskodan beyanlı yaptırabilirsiniz...
  • üstat doğrumu anladım şimdi diyelimki ben kaskomun süresi bitmeden satıp golfü, a3 alıcam... kendi kaskomdan exper e rapor tuttturup beyanla yaptırabilirmiyim.. tabiki audi araç için arada kasko fiyatı farkı oluşucaktır tahminim 400-500 ytl.. ama ben bunu aracımı alır almas beyanla anlaşmalı servisten yada işte gönenden falan yaptırabilirmiyim üstat? Bu arada zaten kaskom bozuk benim arka tamponumu beyanla değiştirttim.. park halinde vurulmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delvirina -- 12 Aralık 2008; 1:00:42 >
  • herkese selamlar;

siteye ilk defa giriyorum..bir konuda acil yardıma ihtiyacım var...

park halinde iken plakası görgü şahidi tarafından alınmış bir kamyon tarafından aracıma vurulup kaçıldı. aracımda fazlaca hasar var. aracımavuran aracın ruhsat evrakları , sigorta evrakları ve vuranınnın kimlik fotokopilerine ulaştım. adama da ulaştım ama adam tekirdağ dışında olduğundan tekirdağ karakoluna gelip ifade vermiyor. aracıma eksper geldi. olay yeri polis tutanağı tutuldu. görgü şahidinin ifadesi karakolda alındı.

bu durumda adamın karakolda ifadesi olmadığından sigorta poliçesi benim hasarımı karşılarmı?

karşılamaz ise nasıl bir yol izlemem gerekir?
  • sayın hasanyy,

iki hafta once babam ve annem aşşağıda lınkı bulunan araçla kaza yaptılar.kaza 120 ıle giderken yan devrılıp 3 takla atmak ve refüje çıkmak sureti ile gerçekleşmiş.kaza sonunda aracın arka tampon üzerinde refüjde önu yolda olacak şekilde durmuşlar.aşşağıdaki fotoğrafları değerlendirip aracın perte çıkıp çıkmayacağı konusunda bır yorum yaparsanız sevınırım.fotoğrafta görünen hasar harıcınde sanırım bır mıktarda aracın refüj üstünde kalması yuzunden aracın arka alt kısmında var...araç axa oyaktan full kaskoluydu.exper incelemış ancak araya bayram tatili girmesi sebebiyle raporu henüz sonuçlanmamış.bizde bu sebepten merak içindeyiz...

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR...

vakit ayırdığınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HELICOPTERPILOT -- 13 Aralık 2008; 4:33:03 >

• Sevgili Hasan Bey 2001 Model Passat var almayı düşündüğüm 12000 ytl, fakat aracın motor bloğu arızalıymış sizce alıp masrafını karşılasam, satarken kar edermiyim?
    Teşekkürler.
  • bu resimlere bakıp pert olur diyemem arabanız kaç model eğer yeni değer klozu var ise fiyat değerlendirmesi yapılırken aracın 2.el fiyatı değil sıfır fiyatı baz alınır. bu durumda da pert olması güçleşir.
    aracınız kaç model
    hasarı ne kadar çıktı
    bu bigileri bekliyorum.
    geçmiş olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: defiantly

sayın hasanyy,

iki hafta once babam ve annem aşşağıda lınkı bulunan araçla kaza yaptılar.kaza 120 ıle giderken yan devrılıp 3 takla atmak ve refüje çıkmak sureti ile gerçekleşmiş.kaza sonunda aracın arka tampon üzerinde refüjde önu yolda olacak şekilde durmuşlar.aşşağıdaki fotoğrafları değerlendirip aracın perte çıkıp çıkmayacağı konusunda bır yorum yaparsanız sevınırım.fotoğrafta görünen hasar harıcınde sanırım bır mıktarda aracın refüj üstünde kalması yuzunden aracın arka alt kısmında var...araç axa oyaktan full kaskoluydu.exper incelemış ancak araya bayram tatili girmesi sebebiyle raporu henüz sonuçlanmamış.bizde bu sebepten merak içindeyiz...

vakit ayırdığınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

• ww parça fiyatları pahalı
    çıkma parça bulursanız zarar etmezsiniz:)

quote:

Orjinalden alıntı: erdis

Sevgili Hasan Bey 2001 Model Passat var almayı düşündüğüm 12000 ytl, fakat aracın motor bloğu arızalıymış sizce alıp masrafını karşılasam, satarken kar edermiyim?
    Teşekkürler.
  • aracınızı yaptırın en azından çarpanın evrakları ve görgü şahidi var.
    bu arada sizin kaskonuz yokmu?
    aracınız yapılırken de çarpanın ifade tutanağını alırsınız
    ifade tutanağı olmazsa sigorta olumsuz cevap verebilir. bu konu sigorta firmasının insifiyatinde...

quote:

Orjinalden alıntı: HARUNREŞİT

herkese selamlar;

siteye ilk defa giriyorum..bir konuda acil yardıma ihtiyacım var...

park halinde iken plakası görgü şahidi tarafından alınmış bir kamyon tarafından aracıma vurulup kaçıldı. aracımda fazlaca hasar var. aracımavuran aracın ruhsat evrakları , sigorta evrakları ve vuranınnın kimlik fotokopilerine ulaştım. adama da ulaştım ama adam tekirdağ dışında olduğundan tekirdağ karakoluna gelip ifade vermiyor. aracıma eksper geldi. olay yeri polis tutanağı tutuldu. görgü şahidinin ifadesi karakolda alındı.

bu durumda adamın karakolda ifadesi olmadığından sigorta poliçesi benim hasarımı karşılarmı?

karşılamaz ise nasıl bir yol izlemem gerekir?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.