Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolun. Sağımdan geldi evet tek yön ikimizde aynı yöne gitmek üzere gidiyorduk. ben sağ tarafa sinyal verip sağdaki girişe doğru dönüyordum o da bodoslama düz girdi. daralan bir yol benim sol tarafıma kalan yerde kaldırım var ondan dolayı sağa doğru geçip devam edecektim yol vermesi gerekirken gaza asıldı bir anda önümde bitti. Karşı taraf tutanağı verdi mi onu da bilmiyorum ama hatasını kabul etmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Pardon arkadaşım adına soruyorum o yüzden yanlışlık oldu. karşı taraf düz yoluna devam ediyormuş arkadaşımda sağa dönmeye çalışıyormuş. Biraz ileride yol birleşip tek yön tek şerit oluyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chair_ -- 18 Nisan 2017; 21:20:53 >
  • chair_ C kullanıcısına yanıt
    Bir kroki çizebilir misiniz

Fotoğrafı kırpmak zorunda kaldım ama yardımcı olur sanırım

• chair_ C kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi beyaz araç bağlantı yolundan çıkıyorsa beyaz araç suçludur , eğer benzer bir sokak ya da caddeden geliyorsa siyah araç suçludur.

Burada önemli olan çıkış güzergahıdır.

Peki kendisine söyleyeceğim teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahremanes

öncelikle teşekkürler...

benim sorum şu: aracımın sağ arka kapısı bir densiz tarafından çizildi. çizik 30 cm ama derin değil. bunu komple boya yapmadan halledebilir miyiz?

bu arada hangi servistesiniz?

Sa kolay gelsin. eşimin kullanmakta olduğu araç perte çıktı (2011 Mistubishi Colt) ben şuan sigortacıdayım. Mayısın 3üncde kasko bitiyor. Hanım aracı 2016 8ayında perte çıkardı. Bu pert olayı bana kasko yaptırırken yansırmı. Benim hasarsızlık indiririm var 2010dan beri ilk arabamı aldım şuana kadarda en ufak bir kazam yok.
  • Hocam iyi akşamlar.

Aşağıdaki kroki ve beyana bakarak kusur hangi araçta sizce?

• Cmulkut C kullanıcısına yanıt
    fotoğraflar olmadan B aracı.
  • ignatius kullanıcısına yanıt
    pert olan aracın kaskosu kimin adına ise onun sicili bozulur, şöförü etkilemez.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağolun. Fotoğraflar çok daha net.

• 30mart da pert olan aracıma kasko 52bin tl değer biçti. aracımın ederi 55-56bin arası. 2inci ve son teklif olarak 53bin tl dediler. en kötü 55bin almak için hangi adımları takip etmem gerekir. önce verdikleri parayı alıp sonra tahkime gitmeyi düşünüyorum. yalnız yolladıkları mutabakatnamede "belirlenen tazminat tutarının tarafıma ödenmesi halinde başkaca bir tazminat talebimin olmayacağını beyan, kabul ve taahhüt ederim" ifadesi var."
  • yayaya çarptıktan sonra , yayaya araç sigortasından ödenen tazminat , araçta hasar kaydı olarak çıkarmı hocam?
  • wehby W kullanıcısına yanıt
    İkiye ayrılmaktadır bu durum.

Maddi tazminat yazmakla yükümlüdür. Manevi tazminat ise yazmaz.

Yakında yeni düzenleme geliyor.

• salagil kullanıcısına yanıt
    Parayı alıp tahkime gidemezsiniz hocam.

Acenteniz sizin yerinize pazarlık yapmakla görevli. Acenteniz bastırsın yikseltirler fiyatı.

acenta bastırmıyor hocam. 1000tl artırdılar ancak. hatta acenta kaskonun aracımı yaptırıcağı tehditini bile iletti ki yok öyle birşey. acenta verdikleri tutarı kabul etmem için bana baskı yaptı.

https://forum.donanimhaber.com/pert-arac-rayic-bedel-uyusmazligi-sigorta-tahkim--121652777 buradaki arkadaş bir şekilde halletmiş.
  • salagil kullanıcısına yanıt
    Pert araçlar için mutabakat imzaladığınız zaman bütün hukuki haklarınızdan vazgeçersiniz hocam.

Kanunu bilen bir hakem veya yargıç aleyhinize karar verir.

Acente hatası hocam o zaman . Ben yılda 7000 tane sompo Japan sigorta Üzerinden kasko yapıyorum. Daha bir kez olsun ücreti kabul edin demedim. Sizin acente problemli çıkmış.

Yapacağız şey şirkete araç bedelinizi kanıtlayacak şeyler sunmaktadır. Birde mutlaka acentenizi değiştiriniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 27 Nisan 2017; 14:31:6 >
    2 kere teklif vermiş oldular. 3. kez yazılı olarak teklif istiyeyim mi? aşağıdaki resimi daha önce acentaya mail attım ve çıktısı ile hasar danışmanının karşısına oturdum ama "exper bu fiyatı belirledi, hatta acenta sizden iyi bahsettiği için 1000tl daha artırdık. daha yapabileceğimiz birşey yok" dedi ve mahkemeye veya tahkime gidebileceğimi söyledi.

• Merhabalar,

Aracımız maddi kıymeti çok fazla olmasa da bir sorum var. Bugün babam E-5 üzerinde sağ şeritten devam ederken fotoğrafta görülen tır telefon elinde konuşarak yolda devam ediyor, sağ şeride giriyor ve sonuç fotoğraftaki gibi. Sormak istediğim;

1- Olaydan sonra tutanak tutulmuş kazanın nasıl gerçekleştiği yazılmış. Babam plakasıyla beraber kendisi sağ şeritten devam ederken tırın soldan gelip aracımızın sağına çarptığını yazmış. Tır şoförü ise tam aksini yazmış. Vurduğu yer sağ arka benzin kapağından başlıyor. Vurmanın etkisiyle aracımız biraz yan dönmüş.

2- Babam olayın heyecanıyla çok iyi fotoğraf alamamış bu fotoğraf ve aracın plakasının fotoğrafı var. Birde araç şoförünün ehliyeti ile ruhsatının fotoğrafı.

3- Tır şoförü ile beraberken ilk başta ellerinde tutanak olmadığı için 155'i aramışlar orada da bir kayıt mevcut. Daha sonra tutanak bulmuşlar ve tutanağı tutmuşlar.

Sormak istediğim bu durumda tır şoförü suçlu bulunur mu? bu aşamadan sonra yapmamız gereken nedir ?

Teşekkürler

• rvmKilla R kullanıcısına yanıt
    Tırın kör noktasında kalmış beyaz araç,
    Tutanakta yazanları ve çizilen krokiyi okumak lazım böyle bişey söylemek sizi yanıltır.
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.