Şimdi Ara

HASAR UZMANINDAN, HASARINIZLA İLGİLİ SORULARINIZA CEVAPLAR... (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.437
Cevap
88
Favori
471.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracınızı istediğiniz yere götürebilirsiniz hocam. Hiç bir firmayı beklemenize gerek Yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Hocam eksper fiyat araştırması yapıyormuş. Benim götürdüğüm yer 13 bin masraf çıkarmış sanırım. Ben burda yapılsın istiyorum ama ustada eksper başla demeden başlamıyor nasıl olucak bu şeyler.
  • Progmanmer P kullanıcısına yanıt
    Ustanız doğru söylemiş hocam.

Eksper fiyat araştırması yapar ancak aracınızı başka yerde onarın diyemez. Parça tedariği yaptırabilir veya parça fiyatlarında indirime gider.

Başka yere alalım derse kabul etmeyiniz.

• Merhaba,

Yardımcı olana şimdiden allah razı olsun.

Arkadaşlar 18 yasındaki ehliyeti olan kardeşim gece saat 1 sularında bariyerlere çarpıyor.Ve akabinde de araçı özel bir çekici ile evin oraya çektirip(İlk kazası ve tecrübesi olmaması sebebiyle) sabah kasko şirketini arayıp durumu anlatıyor ve kasko şirketi çekici gönderip araç reno yetkili servisine çekiliyor. Biraderim orada olayın nasıl olduğu ile ilgili tutanak tutup servise teslim ediyor.

Servis araca 14 bin tl masraf çıkartıyor ve sonra Exper aracı görüp inceleyip on raporunu kasko şirketine gönderiyor.Kasko şirketide dosyayı hasar aratırma şirketine gönderiyor.Bu sebeble 2 haftadır arabaya serviste bekliyor ve ikame araç bize teslim edilemiyor.

Bu gün Arastırma şirketi benim biraderi arayıp yüz yüze görüşmek istediğini belirtmiş.Bende yanlız bırakmamak için eşlik ettim.Güler yüzlü sevecan, sanki yardımcı olmaya çalışan bir adam ile sohbet ederken,bir anda soruları imalı, detektif vari olmaya başladı.Ve internet üzerinden vodofon online üzerinden biraderimin kaza günü telefon kayıtlarını ve o anda kimlerle konusmaya başladı sormaya başladı.

Akabinde kasko şirketlerine hiç birşekilde güvenmediğimi hasarı ödememek için bahaneler bulmaya çalıştıklarını belirtip, blöf amaclı avukatım, yada kafanızda sizi terettüde düşüren sorular varsa bunları yazılı olarak paylaşmasını istedim ve benimle yazılı olarak paylaştı.Bende gene blöf amaçlı avukatım ile görüşüp sorularını cevaplayacağız dedim.Ve o güne ait telefon dökümünü istedi.

Konuyla ilgili nasıl bir yol izlemem gerekiyor.Şimdiden teşekkürler

Saygılarımla,

• moralsi M kullanıcısına yanıt
    Merhaba geçmiş olsun ,

Acenteniz devreye girerek sorunların büyük kısmını çözebilir.

Ne yazık ki tek taraflı kaza durumunda alkol raporu gerektiği için normal bir araştırma süreci.

Yazılı olarak sizden cevaplanmasını istedikleri soruları olabilir ancak kesinlikle ve kesinlikle görüşme kayıtları istenemez.

İyi niyetli yaklaşırsanız büyük bir firma ise ödeme yapacaklardır.
    Bilgi için çok teşekkür ederim.

Önce sözlü, benim ısrarımla benle yazılı paylaşmış olduğunu bütün soruları, yazılı olarak cevapladım.Yarın imzalı bir şekilde teslim edeceğim.

Ama kaza gününe ait telefonda kimlerle görüşüldüğüne dair telefon numara kayıtlarını istedi.Listeyi teslim etmeyeceğim ama eğer teslim edersem sanırsam kaza sonrası bu numarayı aramışssın şunu aramışşın bunla ne konuştun tarzında soruların gelicek gibi duruyor?
    Etmenize gerek Yok hocam.

Ama ederseniz tam olarak söylediklerinizi soracaklardır.

Hocam merhaba,

Sizinle aynı durumda durumda olan ve aracı pert olan bir arkadaş vardı forumda Ocak/2017 tarihinde bundan 2 ay önce, sigorta şirketi ödemedi, komisyona gidecekti en son, şirkette Axa veya Anadolu sigortaydı yanlış hatırlamıyorsam.

Sigorta şirketi nasıl düşünüyor onu anlatayım sizlere;

Hocam kaza olduğunda yapılması gereken durumları hep ihlal etmişsiniz bilmediğinizden dolayı, Türkiye'de her şey hep suistimal edildiğinden dolayı sigorta şirketleri dolandırıla dolandırıla artık polis raporu olan hasarı bile ödemekten imtina ediyorlar.

Bir laf var abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun, eğer sizde olayın içerisinde kurallara aykırı bir durum yoksa kendinizden eminseniz ekspere diyin ki kimle görüştürcekseniz görüştürün bize her türlü soruyu vs. sorabilirsiniz, ben avukatıma döneyim vs. dediğiniz zaman karşı tarafta açıkları nasıl kapatabiliriz veya gizlediğimiz noktalar var şüphesi uyandırıyor kendinizden pay biçin hocam. Zaten siz olayda bir yanlış yok diyorsunuz nereye gitseler ne sorsalar yine açık bulamazlar açık bulabilmeleri için sahte delil üretmeleri gerekiyor doğal olarak.

Aynı kelimeyi diğer arkadaşa kurmuştum kendisi beni dinlemedi, avukatını dinledi ve maalesef benim dediğim noktayı işaret ederek sigorta şirketi olumsuz yanıtladı şimdi hukuki mücadele vermek zorunda.

Gelelim işin diğer tarafına araştırmacıya özel iletişim bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz, mahkeme kararı olmadan kimse talep edemez, siz inatlaşırsınız vermek zorunda değilim vs. diye karşı tarafta büyük ihtimalle bunu öne sürerek ödeme yapmaz,
    Tahkim komisyonuna yada mahkemeye gitmek zorunda kalıp orada işi çözersiniz hocam.

Başınıza gelecek durumlar bunlar.

• Yazılı olarak sormuş olduğu soruların cevapları, o güne ait telefon arama kayıt listesi istediği araç hgs hareketleri, araç mazot fişleri, kredi kartı ekstresi teslim edildi, araştırıp size döneçeğim dedi,

Hasarın karşılanıp, karşılanmayacağı ile ilgili netice belli olduğu zaman buradan paylaşacağım. Ama büyük ihtimalle red vericekler gibi bir hisse kapıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moralsi -- 2 Mart 2017; 21:26:49 >
    Resmi tutanak varken red verilmesi manevi tazminatın önünü açar hocam.
    Resmi tutanak yoktur.Yukarda olay detaylı olarak açıklanmaktadır.

Teşekkürler
    Olayları karıştırmışım ne yazık ki , arayıp soran bir arkadaş vardı.

Şimdi böyle bir durumda acente kilit rol oynamaktadır.

Anadolu , Axa ve Sompo Japan gibi şirketlerde böyle durumlar acenteye sorulur.

Acente sizin yerinize güven verirse ödemeler anında yapılır.

Burada şirketiniz ve acenteniz çok önemli

Yapmanız gereken acentenizi devreye sormaktır. Red kararı çıkarsa da bir an önce hukuki mücadele başlatmaktır.

Hangi şirket sorabilir miyim?

• arkadaşlar merhaba, ikinci el bir araç alma arifesindeyim telefondan tramer sorgusu yapıyorum olan kazaları gördüm ama farklı bir ekran ve sorgu şekli var mı?

yani daha farklı nerelerden ve nasıl bakabilirim sigorta şirketleri daha detaylı görebilir mi?
  • maxer M kullanıcısına yanıt
    Bana şasi ve motor iletiniz lütfen hocam ben kontrol ederim farklı bir şekilde.
    Hocam merhaba. ben de sık sık tramer sorguluyorum bu ara ama bazı kazaların tutarı çıkmıyor. satıcı park halinde sürttüler diyor tramerde çarpışma yazıyor. bunları nasıl ayırt edicez nereden bakacağız yardımcı olabilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayakustu -- 6 Mart 2017; 17:11:6 >
  • ayakustu kullanıcısına yanıt
    Hocam mini onarım olabilir , bazı cam hasarları yazılmıyor , bazı park hasarları yazılmıyor ve daha nice benzer konu var.

Çok yakın bir zamanda bu sistem düzeltilecektir.O zamana kadar şasi ve motor numarası gönderirseniz seve seve sorgulayabilirim bende.
    PM attım hocam teşekkür ederim :)
  • Arkadaşlar Benim Durumumla alakalı, yukarda bahsettiğim üzere hiç bir gelişme yok... Kasko şirketi ne evet diyor ne hayır diyor.Araç 3 haftadır Yetkili servis bahçesinde hiç bir sey yapılmadan bekliyor.Sureç devam ettiği için İKAME araçta vermiyorlar...

Benim konuyu takip eden arkadaş konuyla ilgili fikir verebilirlerse çok memnun olurum.

Teşkkürler,
    Acenteniz ve ekspertiz bürosu ne diyor hocam?

Acenteniz takip ediyor mu konuyu?

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Bana şasi ve motor iletiniz lütfen hocam ben kontrol ederim farklı bir şekilde.

dostum özelden elımde olan bılgılerı yolluyorum ılgın ıcın cok tesekkur ederım
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.