Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.552
Cevap
49
Favori
335.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam. Biraz alışması vs. problemli oldu ayarlarını yapmak da aynı şekilde.
    Mesela hâlâ yapamadığım şey internetteki birkaç kaynak kablosuz internetin bulunduğunu söylüyor ama ben menüsünü bile bulamadım ve olmadığını yazanlar da var size bi sorayım var mı yok mu diye.
    50MU7000 televizyonum var ama ses açma ve kapatma haricinde ne televizyonun kumandasıyla AVR'yi kontrol edebildim ne de AVR'nin kumandasıyla televizyonu. Bu konuda bilgisi olan varsa açıklarsa sevinirim.
    Geçen gün USB üzerinden film açmaya çalıştım ama sürekli "---empty---" yazısını gösterdi acaba USB ile sadece müzik vb. bir şeyler mi açılıyor yoksa dosya sistemi ya da AVR üzerinden bir ayar falan mı var?
  • ozcan69 O kullanıcısına yanıt
    hocam ne fiyat düşünüyorsnuz?
  • AVR 141 ve HKTS5 için ne düşünürsünüz? Sadece TV optik olarak ve telefona bağlayıp film - müzik dinlenecek.
  • Selamlar ..HK AVR151 ve HKTS5 hoparlör setimi satıyorum. Kozmetk olarak iyi durumda ..kutusu vs mevcut. İlgilenen msj atabilir özelden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sizden aldığım bilgi paylaşımıyla, gerçek harman kardon ses sisteminin nasıl olduğunu anlamış oldum. Gerçekten eşşiz bir deneyim. Fakat elimde ki cihaz 5.1 ch desteklemekte, ben 5.1.2 olarak sisteme devam etme kararı aldım. Bu yüzden elimdeki cihazı satacağım. Şayet ilgilenen arkadaşlarımız varsa yardımcı olurum.

- Harman Kardaon 161s AVR + HKTS 16BQ 5.1 hoparlör takımı

Sistem: cihaz + hoparlör takım olarak mevcut. Kutu, fatura, kullanım kitapçıkları ve mevcut olan ne parçası varsa duruyor. Ayrıca arka hoparlör takımı için almış olduğum HTFS 2 BQ takımıda set ile birlikte vereceğim. İlgilenen arkadaşlar msg yoluyla dönüş yapabilir.
  • Harman Kardon ESQUIRE MINI modeli için güvenilir teknik servis arıyorum, yardımcı olabilecek, bu konuda tecrübesi olan var mıdır? Teşekkürler...
  • Kullanımş olduğum HKTS11 hoparlör setinin Subwoferını açtıktan sonra üstteki ışık turuncudan mavi dönüyor ve bozuk, sürekli bir ses geliyor, wooferın ses bağlantı kablosunu çıkarıp sadece elektrik fişini taktığımda da aynı sorun devam ediyor, sorun neden kaynaklanıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PesimistOrkestra

Teşekkürler hocam. Biraz alışması vs. problemli oldu ayarlarını yapmak da aynı şekilde.
    Mesela hâlâ yapamadığım şey internetteki birkaç kaynak kablosuz internetin bulunduğunu söylüyor ama ben menüsünü bile bulamadım ve olmadığını yazanlar da var size bi sorayım var mı yok mu diye.
    50MU7000 televizyonum var ama ses açma ve kapatma haricinde ne televizyonun kumandasıyla AVR'yi kontrol edebildim ne de AVR'nin kumandasıyla televizyonu. Bu konuda bilgisi olan varsa açıklarsa sevinirim.
    Geçen gün USB üzerinden film açmaya çalıştım ama sürekli "---empty---" yazısını gösterdi acaba USB ile sadece müzik vb. bir şeyler mi açılıyor yoksa dosya sistemi ya da AVR üzerinden bir ayar falan mı var?
    AVR ler USB üzerinden sadece müzik çalar.
    wifi olması için genelde arkada 2 tane modem anteni gibi cubukları olur
    Wifi den önce BT yoksa wifi zaten hiç yoktur.

HDMI kablosunu TV de CEC veya ARC yazan HDMI girisine takmalısın
    Belki o zaman iletişim kurabilirler AVR- TV arasında

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    BT var hocam kullanıyorum zaten de internetteki kaynaklarda WiFi da var deyince ben mi yanlış bakıyorum acaba demiştim. Muhtemelen yok çünkü anten vb. bi durum yok.

Bir diğer problem de dahili internet radyosu olan vTuner ile ilgili. Ne kadar uğraşırsam uğraşayım bir türlü kullanamadım. Hatta bazı noktalarda AVR'yi kitliyor bu uygulama. Bilgisi olan var mı?

HDMI kablosunu doğru yere taktım. Zaten ses açıp kapatmayı, televizyon kapanınca cihazın da kapanmasını, Netflix, YouTube ve normal televizyon arasındaki geçişlerde AVR'nin de gerekli geçişleri yapmasını sağlayabildim. Tek problem açmayı başaramamak. Ne televizyon açılınca ne de kumandayla aç komutu gönderince AVR açılmıyor. Mutlaka kendi kumandasını kullanmak gerekiyor AVR'nin.
  • Arkadaşlar herkese merhaba, HKTS 11 setimin arka hoparlör lerinden biri maalesef 7 yıl kullanımdan sonra patladı. Elinde olan veya nerden bulabileceğimi bile varsa çok sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar,

Harman Kardon Onyx Studio 5 satın aldım. İlk zamanlar çok güzel gidiyordu ama şimdi ses 1 2 saniye sonradan geliyor. Bilgisayara da Xiaomi Mi Box a da bağlansam telefona da bağlansam durum aynı. Görüntü önden geliyor ses arkadan. Çok sinir bozucu bir durum. Çözebilen var mı?
    Not: Bluetooth ve "+" butonuna uzun basarak sıfırlanıyor Harman Kardon. Tüm bağlantıları unutuyor tekrar bağlanıyorsunuz. Denedim. Sorun yine devam ediyor.
  • Harman Kardon SB20 kullanan varmı acaba? Tavsiye edermisiniz?
  • Arkadaşlar Toshiba satelite 17 m model bilgisayarımdaki hoparlörüm kendi kendine patladı. 10 yıl öncesinde üretildiği için nette bulamadım. Harman kardon hoparlörü nerden bulabilirim acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • armgnunlu A kullanıcısına yanıt
    Bende de vardı onyx studio 5 aux kablosunda bile gecikme vardı o yüzden sattım
    sistemi çok seviyordum ancak cihazda çift amfi var seste düzeltmeler filan yapıyordur o yüzden gecikmelidir bilemiyorum

• Selam arkadaşlar
    Geçte olsa harman kardon 5+1 istiyorum
    Avr ve bds farkı nedir tam anlamadım araştıryorum ama genelde hep reklam
    Avr 151 li bir sistem buldum ama 7 yıllık kullanmış bir cihaz
    3000 tl diyor fiyatlar çok uçmuş sanki
    Aynı sistemi forumdan birinden buldum sıfır 2200 tl ama satan arkadaş 2 ay önce maalesef vefat etmiş
    Bir de fotoğraflara baktığımda hoparlörlerin bile görüntüsü farklı oluyor neye göre fiyat belirleniyor anlamadım aynı ürünü 1800 tl ye satanlarda var 7500 e satanda var
    Sıfırını bulmak zaten imkansız sanırım
    Bir de aslında hangi model anfiyi almak lazım hangi hoparlörü almak lazım hiç bilmiyorum
    Bunların açıklandığı bir link vs bişi var mı

• Harman Kardon avr 171s ve hkts 16 hoparlör setimi satıyıorum arkadaşlar ilgilenen olursa yazabilir.
    Fiyat 2.900 lira
  • 6-7 yıldır samsung hd tv ile sorunsuz kullanıyorum avr 165 ve 5+1 sistemimi. Şimdi tvde 4k’ya geçtik. Yine samsung marka.

Tv’yi aldığımdan beri optik kablo ile kullandım, hdd’den film açıyorsam da tv’ye bağlayarak açtım. Bir tane film dts denk geldi ama bu tv dts sesi desteklemiyor. medya oynatıcısı ile açmak istedim. Hdmi ile de avr ve tv arasında kabloyu taktım. Aralıklarla görüntü gidiyor geliyor,3-4 tane kablo denedim sonuç aynı. Kaliteli olarak da paugge 8k yazan kablosunu taktım hiç görüntü vermedi. Ucuz kablolar sorunlu desem yeni olan kablodan amfi niyeyse görüntü bile vermiyor.

Tvsi 4k olup sorun yaşayan var mı? Çözüm öneren var mıdır?

• Selam arkadaşlar. AVR171s i olupta satmak isteyen olursa bana ulaşabilir mi..

• Elimde Harman Kardon AVR 270 var, Almanya'dan almıştım. Sorunsuz kullanıyorum ama Türkiye'de bu modelden çok yok.

isteyen olursa verebilirim, cihaz H/K'nin orta düzey amfi'lerinden, Apple için AirPlay desteği var. vs.

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU
  • Merhaba forumdaşlar, hkts 11 in 2 adet uydusuna ihtiyacım var elinde olupta satmak isteyen varsa ulaşabilir. Beyaz veya gri olursa tadından yenmez :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.