Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.552
Cevap
49
Favori
335.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emre6128

hocam bu kampamyayı sürekli yapıyolar mı? süper fiyat gerçekten keşke denk gelse balıklama atlarım.

Alıntıları Göster
    Bildiğim kadarıyla bir defa yapıldı hocam şansıma denk geldi bana zaten stokta kalmadı pek hiç bi yerde zannetmiyorum tekrar olucağını..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Bildiğim kadarıyla bir defa yapıldı hocam şansıma denk geldi bana zaten stokta kalmadı pek hiç bi yerde zannetmiyorum tekrar olucağını..

Alıntıları Göster
    Yok yok, sık sık yapıyorlar. Takip etmek gerek..
  • İndirim mağazada mı yoksa internet üzerinden alış verişte mi yapılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı

İndirim mağazada mı yoksa internet üzerinden alış verişte mi yapılıyor ?
    Bazen internette de oluyor ama alıcıysanız mağazaları kovalamanız gerekecek. Çoğu zaman mağazadaki indirimi web sitelerine yansıtmıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Alıntıları Göster
    merhaba hocam an itibariyle avr 161s ve hkts 16 ses istemi 3199tl ye düşmüş. samsung 55nu8000 tv ile kullanmayı düşünüyorum. artıları eksileri, teknolojik olarak tv ile uyumsuzluğu var mı acaba? avr üzerindeki usb yuvasından dts ses formatlı 4k filmleri oynatıp görüntüyü tvye aktarabilirmiyim? (2018 samsung tvlerde dts desteği yok) yardımcı olurmusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: emre6128

merhaba hocam an itibariyle avr 161s ve hkts 16 ses istemi 3199tl ye düşmüş. samsung 55nu8000 tv ile kullanmayı düşünüyorum. artıları eksileri, teknolojik olarak tv ile uyumsuzluğu var mı acaba? avr üzerindeki usb yuvasından dts ses formatlı 4k filmleri oynatıp görüntüyü tvye aktarabilirmiyim? (2018 samsung tvlerde dts desteği yok) yardımcı olurmusunuz?

Alıntıları Göster
    AVR, video oynatmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

AVR, video oynatmaz :)

Alıntıları Göster
    bluray oynatıcı alıp avr ye bağlamam, görütüyüde avr de bulunan hdmi arc çıkışından tvye aktarmam gerekiyor galiba. peki filmlerde tv nin hdr veya diğer teknolojik özelliklerini kullanabilmem için avr ve bluray oynatıcının bu özellikleri desteklemesi gereklimi? mesela samsung BD-J7500bluray oynatıcı, samsung 55NU8000 tv ve harman kardon avr 161s üçlüsüyle film izlerken herhangi bir sorun uyumsuzluk yaşarmıyım?
  • emre6128 kullanıcısına yanıt
    O Avr’ 4K ve hdr desteği yok. O yüzden sizin güncel bir Avr almanız gerekli. Misal Amazon.de yani Almanya’dan denon 1400, Onkyo 575 yada 676 gibi güncel modellere bakın.

https://www.amazon.de/Onkyo-Kanal-Receiver-TX-NR686-B-Kinoklang-Schwarz/dp/B07B5BWV43/ref=pd_aw_sbs_23_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07B5BWV43&pd_rd_r=340f829b-ea43-11e8-bada-05ff91afe9a8&pd_rd_w=GEUtw&pd_rd_wg=Qfj0L&pf_rd_i=mobile-dp-sims&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_p=959ab48b-8493-440a-9bd9-2a0f16303cce&pf_rd_r=3A2K6EHX99GTQ2MEXXFA&pf_rd_s=mobile-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=3A2K6EHX99GTQ2MEXXFA

Daha sonra da kalan bütçe ile 2.el hoparlör alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

O Avr’ 4K ve hdr desteği yok. O yüzden sizin güncel bir Avr almanız gerekli. Misal Amazon.de yani Almanya’dan denon 1400, Onkyo 575 yada 676 gibi güncel modellere bakın.

https://www.amazon.de/Onkyo-Kanal-Receiver-TX-NR686-B-Kinoklang-Schwarz/dp/B07B5BWV43/ref=pd_aw_sbs_23_3?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07B5BWV43&pd_rd_r=340f829b-ea43-11e8-bada-05ff91afe9a8&pd_rd_w=GEUtw&pd_rd_wg=Qfj0L&pf_rd_i=mobile-dp-sims&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_p=959ab48b-8493-440a-9bd9-2a0f16303cce&pf_rd_r=3A2K6EHX99GTQ2MEXXFA&pf_rd_s=mobile-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=3A2K6EHX99GTQ2MEXXFA

Daha sonra da kalan bütçe ile 2.el hoparlör alın.
    tavsiye için teşekkür ederim fazlasıyla mantıklı geldi iyiki kartımda limit yokmuş yoksa almıştım avr161s hkts16 yı :) peki linkteki avrnin usb üzerinden video oynatma gibi bir özelliği var mı?

Maalesef hiçbir Avr USB yuvasından film oynatmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Maalesef hiçbir Avr USB yuvasından film oynatmaz
    onkyo 575 in güç ve teknoloji olarak işimi göreceğine karar verdim. (çoğu özelliğin ne işe yaradığı konusunda bilgim olmasa da) amazon.de türkiyeye ücretsiz kargo kampanyasını kaldırmış galiba. 50 yuro civarı kargo ücreti çıkıyor.
    Eğer bütçeyi çok zorlamayacaksa bir üst model olan 686 yada onun gibi 7.1 kanal olan ve de 2.hdmi çıkışı olan bir Avr almanız daha mantıklı olur.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    açıkçası 686 nın fiyatı bütçemi biraz zorluyor. 575 ile arasındaki tek fark kanal sayısı ise 5+1 den daha yüksek ses sistemi kullanabileceğimi sanmıyorum. aralarında, daha sonradan almadığıma pişman edecek ileriye dönük teknolojik bir fark var mı acaba?

düzenleme: 2. hdmi çıkışı demişsiniz ancak pek lazım olacağını sanmıyorum. onun haricinde 676 da olan HLG 575 de mevcut mu? (tv nin özelliklerinde mevcut)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre6128 -- 18 Kasım 2018; 14:11:26 >
    Maalesef 575’de hlg yokmuş.

2.hdmi çıkışının olması birinci çıkışın bozulması durumunda ve avr’nin garantisinin bittiği zaman tamir masrafına girmeden aynı Avr ile devam edebilmenizi sağlar. Misal bir arkadaş baya üst düzey bir avr’Nin hdmi çıkışı bozulunca ve baya abartılı bir tamir fiyatı çıkınca 2.hdmi çıkışı ile devam edebildi.
  • anladım hocam peki oynatıcı olarak sony x700 nasıldır?
  • güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakcivil

selamlar,

arkadaşlar hk avr 260 amfim ve samsungun 5-6 senelik bir tv si bulunmakta bende. avr ye digitürk ve tv yi taktım. şimdi sorunum şu. ben tv ye harici hard disk veya usb takıp oynattığımda maalesef amfi ve hoparlör takımımdan ses alamıyorum. optik ile bu sorunu çözebilirim ancak bildiğim kadarı ile optikte DTS-HD ve Dolby TrueHD formatlarını desteklemiyor. bende de 7.1 sistem bulunmakta dolayısı ile hakkını vermek istiyorum film izlerken. bir media player alayım dedim. o direkt usb girişi ile hard diske bağlanır ve hdmı çıkışı ile de avr amfime bağlarım diyorum. ayrıca bir yerde okuduğuma göre arc özellikli tv ve amfi var ise elimizde amfi çıkışını tv nin arc li hdmı ına takar isek tv ye takılı haricileri de okuyacağı yönünde. benim tv de arc girişli hdmi var ancak amfimde arc var mı bilmiyorum. taktım yine ses alamadım. ayrıca bu arc özelliğini tv ve amfide aktif etmek gerekir deniyor ancak menülerde böyle birşey de bulamadım her ikisinde de. sizler optik haricinde usb ile film izlerken nasıl bir yöntem izliyorsunuz yardımcı olursanız çok makbule geçer.
    hocam arc özellik varmımıs

• Arkadaşlar avr 171s te her iki optik girişinden de ses alamıyorum.

Optik kabloyu taktığımda iki girişte de kablonun içindeki ışık yanmıyo girişler bozulmuş olabilir mi ne yapmak lazım ?

Kablo da bi sorun yok başka bi cihaza taktığımda kablodan ışık geliyo.
  • Işık gelse bile kablo içeriden kırık olduğu zaman ses gelmez. Optik çıkış kolay kolay bozulmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Işık gelse bile kablo içeriden kırık olduğu zaman ses gelmez. Optik çıkış kolay kolay bozulmaz.
    Saolun hocam cevabınız için.

Yalnız şöyle bi durum var optik girişlerin içinde hafif bi kırmızı ışık olurya bende oda yok şuan.

Normalde bütün cihazlardaki optik girişte boştayken kırmız ışık görünmez mi içinde?
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.