Şimdi Ara

HARMANKARDON SİNEMA VE MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.551
Cevap
49
Favori
335.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yazık ki dostum ses sistemleri konusunda en hareketsiz konu Harman konusu. Bende birçok şeyini merak ediyorum ama detaylı şekilde diğer başlıklardaki gibi incelemeler yok. Sanıyorum bunda forumda üst seviye bilgisi yüksek arkadaşların çoğunun Harman lara çok sıcak bakmaması da etken. Fakat ben şu an hem Pioneer Elite hem de Denon kullanan ve Yamaha kullanmış biri olarak Harman ları merak ediyorum. Ciddi anlamda kaliteli olduklarını düşünüyorum ve ilginin az olması diğer markalarda yoğunlaşma olması bana garip geliyor. Yurt dışı incelemelerde iyiler çünkü.
  • bugsymaloone kullanıcısına yanıt
    Geçmiş sayfalarda detayli incelemeler mevcut sanırım bu durum gelen modelleri naz olmasıyla ilgili onlar da yeterince incelenmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugsymaloone kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaşta 970 var

• quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Gerçekten koymaları gerekiyormuş, siz deneyin farkı görün sizde hak vereceksiniz.

Hkts 11 sub ve hkts 20 sub ikisinide kulladım, kef kup 1, Yamaha YST-SW015 subları kullandım ve bu bağlantı en iyi yöntemdir,
    Kesinlikle tek sub kablosu kullanmak performans sı düşürüyor.

Genelde Y kablo olarak resimdeki kulanılır ama ben size 2. resimdeki kabloyu öneriyorum .

En iyi bas dengesi bu kablo ile yakaladım elimde iki kabloda var . Kabloyu direk avr sub çıkışına bağlayın ve resim 3 teki kablo ile sub bağlantısını yapın .

2

3

Ridvan hocam dogru soyler.Gectigimiz hafta sonu merak maksatli soyledigi gibi subwooferin baglantisini yaptim.Kirmizi beyaz tos soketi 3 liraya aldigim tekliye cevirici ile amfiye bagladim.Bu zamana kadar bass dinlemiyormusuz.En acemi adamin bile farkedecegi seviyede tok ve dolgun bass sesleri aldim.Mutlaka denemenizi oneririm.Eski baglanti tipinde basslar yukarida askida kalip akustige katki saglamiyordu.Simdi ise sesi toparlayip sesi zevk isine donusturuyor.Hocama bilgilendirgi icin cok tesekkur ediyorum.

• Merhabalar,

Şu anda kullandığım AVR265 ve HKTS16'yı geliştirmek istiyorum, acaba yalnızca hoparlörleri değiştirsem yeter mi yoksa AVRyi de değiştirmeli miyim?
    Bir de elimdeki bu AVRyi ve hoparlör setini satmak istesem kaç liraya satabilirim/satmalıyım?
    Saygılar sunarım
  • Bloody Mary B kullanıcısına yanıt
    Önlere kule tipi kolon al yeterli performans baya artar

• MEVLANA CELALETTİN kullanıcısına yanıt
    Yanılıyorsam lütfen düzeltin ben 370 in detaylı bir incelemesine rastlamadım burada?

@bugsymaloone: Ben çok giriş seviyesi olan Yamaha RX-V461 kullanıyorum esasında evdeki ses tatmin de ediyor beni ama hdmi girişleri vesaire vesaire yeni teknoloji olsun ve almışken de düzgün alayım istediğim için arayıştayım.

Harman Kardon AVR 370 ve Marantz 6008 ya da Denon X3000 bu fiyat grubundaki ilk alternatif.

THD değerindeki 0.01 fark ne kadar önemli, 15-20Watt yüksek olması kısık sesteki ses kalitemi etkiler mi? Bu soruların cevabından emin olmak istiyorum doğru karar vermek için...
  • Emirism kullanıcısına yanıt
    Firmaların verdigi degerler genelikle abartılıdır bu konuda en dogru bilgileri hk belirtmiştir ben 460 kulanım en son çok iyiydi

• MEVLANA CELALETTİN kullanıcısına yanıt
    Harman Kardon için bazı kesimler filmlerde yumuşak kalır, daha müzikal bir sesi vardır, Marantz ile daha kuvvetli, temiz bir ses verir diyorlar..

Sizin fikriniz var mı bu konuda?
  • Emirism kullanıcısına yanıt
    Filimde gayet başarılı hk 155 de kulanmıştım o bile çok iyiydi marantz daha çok ses sistemleriyle ünlü bence iyice görerek inceleyin begeni kisiye göre degişir ama 2 side sizi memnun eder

• dghans45 D kullanıcısına yanıt
    Faydam dokundu ise ne mutlu bana.

Gerçekten de bu bağlantı ile bas ritmi tavan yapıyor, denemesi de bedava gibi.

Bütün hkts kullanan arkadaşlar bu kablolardan alsın, hatta bütün normal girişe (kırmızı, beyaz) şeklinde olan sub kullanıcıları almalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avr 165 var ancak kumandasını bir türlü kullanamıyoruz. Sadece açma kapama ses ve girişleri filan seçebiliyoruz ayar yapmak için aletin yanına gitmemiz gerekiyor.mesela kumanda kullanımı ile ilgili bir bilgi filan nerden bulabilirim..

Merhaba
    Bu sisteme talibim,ben gondermeyi basaramadim.

Pmden msj atarmisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba
    Bu sisteme talibim,ben gondermeyi basaramadim.

Pmden msj atarmisiniz

• Harman kardon Hkts 9 ses sistemi

Sifir kutusunda garantili 950 tl nakit

1050 tl sanalpazar 12 taksit

• merhabalar.

ben stereo ses sistemi kurmak istiyorum.
    HK önerir misiniz? HKda tunerli ve tunersiz seri var. tunersiz HK980 ve 990 var. 980 fiyat açısından daha alınır gbi. 990 ise 5000 tl.nin üzerinde. arada bu kadar fiyat farkını hak edecek ne gibi özellikler vardır? 980 işimi görür mü?
    980-990dan birini alacak olsam, bir de tüner katına ihtiyacım olacak...onun yerine tunerli seriden olan 3390-3490lar nasıldır? tünerli olmasının ne gibi bir dezavantaj yaratır? odyofiller, niçin tunerli anfi sevmez? :)

ben pikap ve cd çalar da alacağım. hatta gerekirse bir de kasetçalar, tabi piyasada bulabilirsem.

nerden başlamak lazım bu işe? :)

beni yönlendirmeniz mümkün müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

merhabalar.

ben stereo ses sistemi kurmak istiyorum.
    HK önerir misiniz? HKda tunerli ve tunersiz seri var. tunersiz HK980 ve 990 var. 980 fiyat açısından daha alınır gbi. 990 ise 5000 tl.nin üzerinde. arada bu kadar fiyat farkını hak edecek ne gibi özellikler vardır? 980 işimi görür mü?
    980-990dan birini alacak olsam, bir de tüner katına ihtiyacım olacak...onun yerine tunerli seriden olan 3390-3490lar nasıldır? tünerli olmasının ne gibi bir dezavantaj yaratır? odyofiller, niçin tunerli anfi sevmez? :)

ben pikap ve cd çalar da alacağım. hatta gerekirse bir de kasetçalar, tabi piyasada bulabilirsem.

nerden başlamak lazım bu işe? :)

beni yönlendirmeniz mümkün müdür?

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyorum
    Zorlu ve meşaggatli ama hobi olarak bakarsanız zevkli de bir sürecin eşiğindesiniz.
    Zaman ve paraya çok ihtiyacınız olacak bu serede. Tabii bir de bol bol okumak ve vakit buldukça da hifi ürünleri gidip görmek , incelemek ve dinlemekle geçecek süreçlerin sonunda kendi yolunuzu bulacaksınız.
    Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyebilmek için hangi tür müziği sevdiğinizi, nasıl soundlardan hoşlandığınızı, evinizde bu sistemi nereye konumlandırmayı düşündüğünüzü, mekanın boyutunu da hesaba katarak hareket etmeeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Bu işte ayırabileceğiniz bütçe de önemli tabii. Ama herzamnki gibi evdeki hesap hiçbir zaman çarşıda uymaz ve düşündüğünüz bütçenin her zaman üstüne çıkarsınız buna da emin olun. Yani bütçenizde geniş marjlar olsun en azından. Bu ürünler ithal ürünler olması sebebiyle de kurdan çok etkileniyor, çok yaygın ürünler ve çok adetli satılan ürünlerde olmadığı için henüz ülkemizde bazen aradığınız marka/modeli bulmak da zor olabiliyor. Görüp test etmek ve dinlemek te bir o kadar zor oluyor.
    Öncelikle başlangıç olarak ulaşabildiğiniz hifi mağazalarına gidip biraz dinleme yapıp kendi beklentilerinizi buna göre belirlemenizi salık veririm. Zaten hem bu ve beneri forumlarda okuyacaklarınız hem de hifi mağazalarından satıcıların sizi yönlendirmeleri ile iyi kötü bilgiler ve fikirler edineceksiniz. Bundna sonra ihtiyaçlarınızı belirler bir liste yapar ve bütçenizi de oluşturur bunlar üzerinden bu forumda veya satıcılarla görüşür ilk etapta sizi belli bir seviyede tatmin edecek bir setup oluşturursunuz.
    Ama emin olun ilk setup hiçbir zaman yeterli olmaz ve daha iyi arayışları bu hobinin içine daldıkça insanı kemirir durur. Müziğin keyfi bile bazen bu cihaz kovalama işi yüzünden çıkarılamaz hale gelebiliyor ki umarım o noktaya gelmeden müziğin keyfini sürecek bir seviyede işi götürürsünüz

• Harman Kardon 270 ile aranıza katılmış bulunuyorum. Bundan önce Sony DH 520 kullanıyordum.
    Bilmem gereken ince tüyolar var mıdır? Kurulumdan kullanışa kadar tavsiye etmek istediğiniz noktalar varsa çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 15 Nisan 2014; 22:03:30 >
  • HKTS 16 hoparlörlere HTFS 2 veya HTFS 3 ayak almayı düşünüyorum. Fiyatı teki 300 TL. civarı. Kullanan arkadaşlar varsa bu fiyata değer mi yorum almak istiyorum?
    Hangisini tercih etmeli? Hangisi daha şık?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloody Mary

Merhabalar,

Şu anda kullandığım AVR265 ve HKTS16'yı geliştirmek istiyorum, acaba yalnızca hoparlörleri değiştirsem yeter mi yoksa AVRyi de değiştirmeli miyim?
    Bir de elimdeki bu AVRyi ve hoparlör setini satmak istesem kaç liraya satabilirim/satmalıyım?
    Saygılar sunarım

Hocam önce kabloları değiştirmekle başla bence işe. Ben jbl studio 190 aldım cihaz şaha kalktı desem yeridir bir çift 190 daha almayı düşünüyorum ve sub olayından kurtulmak istiyorum çok güçlü basları oldu sistemin hktslerin sesini biraz yükseltmeye başladın mı önce sub kendini dışarı atıyo sonra hoparlörler 190 ise bana mısın demiyor. Ayrıca bilgisayardan müzik yada film izlerken sesi pcye değil amfiye çözdürün çok ciddi bir fark göreceksiniz.

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.