Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.461
Cevap
45
Favori
324.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Segate 500 GB 3.0 5400 rpm var bende, 6 GB boyutun da bir şey gönderirken bazen 5 mb oluyor bazende 85 mb'a çıkabiliyor bu şekildeki dalgalanma normal midir ? @Kıdemli Yarbay @srabonn
     Harici HDD kullanımı (ANLATIM)
  • PosBora kullanıcısına yanıt
    Dosya içeriğine,sıkıştırılıp sıkıştırılmadığına,dosya türüne göre bu dalgalanmalar normaldir. İlk başlarda veri akışı hızlıdır sonrasında yavaş yavaş düşmeye başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: tnr.ydn

Arkadaşlar ekteki resimde 2 TB lık HDD 1.81 TB olarak gözüküyor. Okuduğum bilgilere göre 2 x0,93 = 1.86 TB olarak gözükmesi gerekir.
    Benim HDD neden 1.81 gözüküyor?
     Harici HDD kullanımı (ANLATIM)

HDD lerde titreşim olması normaldir.

NTFS dosya sistemi fat32 ye göre daha fazla yer kaplar. Bu nedenle 1.81 gözüküyor. FAT32 olsa idi 1.86 gözükürdü.

Çok teşekkürler, içimi rahatlattınız

• srabonn S kullanıcısına yanıt
    Cebinde ssd taşımak gibi bir şey, güle güle kullanın
  • Arkadaşlar 4 yıllık, az kullandığım Western Digital Elements 2.5 500 gb harici harddiskim mevcut. Bu sıralar sorunsuz kullanırken dün bilgisayara taktığımda "usb aygıtı tanınmadı hata kod:43" uyarısı alıyorum. Hdd nin ışığı yanıyor, çalışma sesi geliyor, fakat bilgisayarda tanınmıyor. Aygıt yöneticisinde unknown device yazıyor. Diğer bilgisayarlarda ve farklı usb kabloyla denedim ama sobuc sonuç yine aynı. Herhangi bir darbe vs kesinlikle almadı.

İçindekiler çok önemli, ne yapabilirim, nasıl kurtarırım? Yardımcı olursanız çok minnettar olacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluedrk kullanıcısına yanıt
    İçindekileri ve kurtarma programları ile kurtarabilirsin. Mesela easy recovery programı iyi bir programdır. Deneyebilrsin.
  • quote:

İçindekileri ve kurtarma programları ile kurtarabilirsin. Mesela easy recovery programı iyi bir programdır. Deneyebilrsin.

Hocam hiç görmüyor, unknown device yazıyor yöneticide

Harici hddnizi taktığınızda disk yönetiminde görebiliyor musunuz?
  • Maalesef hayîr :-(

Bilgisayarım kısa yolu sağ tık/yönet/disk yönetimi.. Eğer bu kısımda harici hddnizin görünmüyorsa yapacak birşey yok maalesef..
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef görünmüyor. Çok teşekkür ederim desteğiniz için..
  • Öncelikle çok güzel ve açıklayıcı bir anlatım olmuş, harddiskler hakkında bilgi edindim teşekkürler.

Benim bir sorum olacak. Harici HDD almayı düşünüyorum. USB 3.0 desteği olan ve 250 GB üstü. Fakat 2.5" ve 3.5" olayı kafamı karıştırdı. 3.5" için güç yetersiz kalabilir demişsiniz. Harici HDD ile sorun yaşamak istemiyorum. 2.5" ile 3.5" arasında veri aktarma hızı farklı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Core. -- 3 Mayıs 2014; 21:39:12 >
  • Core. kullanıcısına yanıt
    2.5" ler küçüktür, gömlek cebine sığar, gücünü usb kablosundan alır.
    3.5" ler büyüktür,ele cebe sığmaz, gücünü ayrıca adaptör vasıtasıyla prizden alır. Taşınabilirliği zahmetlidir.
    2.5" lerle 3.5" ler arasında veri aktarım hızında hiç bir fark yoktur. Aynıdır.

• quote:

2.5" ler küçüktür, gömlek cebine sığar, gücünü usb kablosundan alır.
    3.5" ler büyüktür,ele cebe sığmaz, gücünü ayrıca adaptör vasıtasıyla prizden alır. Taşınabilirliği zahmetlidir.
    2.5" lerle 3.5" ler arasında veri aktarım hızında hiç bir fark yoktur. Aynıdır.

O zaman bana uygun olan 2.5" Teşekkürler.

• Windows 8.1'de diskimi güvenli çıkardığımda güç kesiliyor ama 7'de kesilmiyor ışık yanıyor.Sanırım yazılımsal durum bu.Gücü keserek çıkarma programı biliyor musunuz?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnei -- 19 Mayıs 2014; 21:11:29 >
  • Yeni harddisk alıcaktım çok yararlı bi topic olmuş elinize sağlık
  • Bunun için bir program yok maalesef.
    Aslında burda önemli olan veri aktarımı sıradında Harici hddnizin bağlantısını kesmemenizdir. Onun dışında kabloyu direk çekmek bir sorun teşkil etmez.

• quote:

Bunun için bir program yok maalesef.
    Aslında burda önemli olan veri aktarımı sıradında Harici hddnizin bağlantısını kesmemenizdir. Onun dışında kabloyu direk çekmek bir sorun teşkil etmez.

Teşekkürler.

• herkeze merhaba

Saniyorum dogru topic. sorumu kisa aciklayip anlatimlarinizi ve yardimlarinizi bekliyorum. 16 GB SSD Cache 1000 gb Hdd ile bellekleme yapmak istiyorum.
    Bunu nasil yaparim. ya da 16GB SSD cache kullanmak icin nasil bir yol izlemeliyim. daha once yapmamistim hic.

simdiden herkeze tesekkur ederim
  • apollo06 kullanıcısına yanıt
    Daha önce ne böyle bir tecrübem ne de bir araştırmam olmadı. Onun için yardımcı olamıyacağım. Ancak bilen arkadaşlar varsa, umarım buraya yazarlar. Biz de bilgi sahibi oluruz.
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.