Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.462
Cevap
45
Favori
324.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hdmi ile tv ye bağlayıp full hd ve 3D film izlerim oyunla aram iyi bir kac tane online oyun oynuyacam genelde bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ENGİN35510 E kullanıcısına yanıt
    O zaman özellikle 3D filmler iiçin bu işlemci ve ekran kartı iyi bir seçim olacaktır. Fiyatı da akranlarına nazaran daha iyi.
  • Teşekkürler. Hayirli ramazanlar dilerim.

• Elektrik kesintisi zarara yol açar derken, dosyayı bozar tabii ki ama HDD'yedemi zararı olur?
  • CoppeR. kullanıcısına yanıt
    Evet kafa vurma denen durum da meydana gelebilir. Bu da hddnizde bozuk satıh(bad sectör) meydana getirir.

• Peki, ben Western Dijital 'in Elements 1TB 2.5" USB 3.0 harici diskini alacağım, ortalama ömrü ne kadar olur? Sürekli pc'de takılmayacak, aldığımda gereken tüm dosyaları yedekleyip bilgisayar masamda bekleteceğim (güneş görmeyen yerde) sadece lazım oldukça takacağım. Tabii sizden kesin bir şey değilde ortalama bir süre istiyorum.
  • CoppeR. kullanıcısına yanıt
    Ben de şu an 10 senedir kullandığım codegen 80gb lık(il harici disklerdendir) harici diskim var. Ordan hesap edin artık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Ben de şu an 10 senedir kullandığım codegen 80gb lık(il harici disklerdendir) harici diskim var. Ordan hesap edin artık :)

Çok iyiymiş ömrü o zaman ya
  • merhaba komutanım nasılsınız hdd yi en sonunda yedim :) sök çıkar sök çıkar meftah oldu. İçindeki veriler maddi manevi bir sürü verime ulaşamıyorum diskden ses geliyor kasasını açıp çalışma şekleni videoya attım linkte bulabilirsiniz.https://www.youtube.com/watch?v=NJwJ1GfMEv0 kafamı atmış :D bir oluru varmıdır yoksa verileri kurtarmak için ne yapılabilir. bayramın mübarek olsun bu arada:d
  • ENGİN35510 E kullanıcısına yanıt
    Evet hakkaten yemişsin. Geçmiş olsun :)

Burada artık senin yapacak birşeyin yok. Alında hddnin içini açmakla da veri kurtarma işini prof.ce yapan şirketlerin işini zorlaştırdın. Zira bu hddler üretim aşamasında havasız özel yerlerde takma,sökme..vs işlemleri yapılır. Senin içini açınca haliyle bu ortam bozulmuş oldu.

Kısacası bu iş için büyük paralar isteyen veri kurtarma şirketleri var. Onlarla iletişime geçip bi ücret talep edebilir,görüş alışverişinde bulunabilirsin. Bunun dışında bizim gibi normal ev kullanıcılarının bu durumda yapacağı hiçbirşey yok maalesef.
  • Bu defderide dürdüm komutanım :) o diski harici bootable yapamadım yapaydım iyiydi bunun olacağını tahmin ediyordum ama çok çabuk oldu adı üstünde sabiti seyyar yapmamak lazım heralde. Zira ben yapmam gayrı :(

• Merhabalar.1.5 senedir Seagate backup plus 3 tb kullanıyorum. Geçenler elektrik kesildi ve tekrar elektrik geldikten sonra hdd normal çalışırken arada yanıt vermemeye başladı. Bu bazen 20 30 sn sürüyor bazen de 1 dk civarı sürüyor. Nadir de olsa bilgisayarı başlatırken başlama ekranı donuyor ve ne zaman hddnin usb sini bilgisayardan çıkarsam normale dönüp açılıyor. Chkdsk den baktım bad sector gözükmedi. Bu sorunla karşılaşan var mı? Acaba usb kablodan olabilir mi?
  • Roll_FEAR kullanıcısına yanıt
    Orjinal kablosunu kullanıyorsanız sorun olmaması lazım. Olmazsa başka bir usb kablosu ile deneme yapınız. Ancak tahminin dosyalarda bi bozukluk olduğudur. Şunu yapın. İçindeki dosyaları bir yere yedekledikten sonra harici hddnizi biçimlendiriniz.
  • Hocam bu hdd 5400 mü 7200 mü ?

http://www.vatanbilgisayar.com/25-1tb-expansion-usb30-_-usb20-tasinabilir-disk-6550.html#yorumlar

Birde 2.5 lar 5400rpm 3.5 lar 7200 rpm diye biliyorum doğru mudur ?
  • Yafoo Y kullanıcısına yanıt
    5400 rpm.
    Evet 2.5"ler 5400rpm, 3.5"ler 7200rpm oluyor.

• floods F kullanıcısına yanıt
    kardeş pardüs ten aça birlsin yedeklerini aldıktan sonra hdd yi biçimlendirerek yoluna devam edersin kolay gelsin
  • slm.2 tb 3.5 lik wd harici hdd mi led tv min askı aparatına plastik kelepçeyle sürekli sabit kalacak şekilde baglamak istiyorum hd vy tv için bir sakıncası olurmu sizce.askı aparatının tv ye vidalar ile baglı olan kısmına bağlıyacam hdd dik duracak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furniture78 -- 23 Kasım 2014; 21:23:49 >
  • furniture78 F kullanıcısına yanıt
    Hiç bir sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Hiç bir sıkıntı olmaz.

Teşekkür ederim

• Selamlar ;

BirWİndows / birde Mac os maverick bilgisayarım var. Elimde 2TB 7200rpm 3,5luk WD harici disk var. Uzerinde 1 usb 3.0 2 de fireware 800 port var. Bu diski her iki bilgisayarada baglı bırakarak ikisinde ortak kullanma amacım olan dosyaları bu diskte tutup iligli isleme gore pc den yada mac den acmak istiyorum. Ancak iki kabloyu birden takınca bilgisayarlardan biri gormuyor ( daha cok ikinci taktıgım ) guvenli cıkar yapıp tek tek tkaınca her ikiside goruryor. bunu server gibi kullanmammın bir yolu var mdıır?

Tesekkurler.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.