Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.462
Cevap
45
Favori
324.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500GB lık bir harici HDD vardı ancak bir torba içinde manyetik tornavida ile birlikte taşıdım.şimdi PC HDD i yerel disk olarak görüyor ve biçimlendirme istiyor.kurtarmak mümkün müdür?
    Özelliklere tıkladığımda 0 byte kapasite ve 0 byte boş alan görünüyor.ancak pc yönetiminden disklere girdiğimde 465GB dolu alan görünüyor.
    araçlardan dosya sistemini onar dediğimde hiçbir şey yapmıyor.
  • Seagate GoFlex 500GB 2.5" Usb 2.0 / 3.0 Taşınabilir Disk kullanıyorum win 8 yüklü ve büyük dosyalar aktardığım zaman (USB 3 ile) hız sn/90 MB ile başlıyor sonra 30-10-15-20... o civarlarda devam ediyor bazen 10 civarı oluyor devamlı 90 veya ne bilim 70/80 değerlerinde sonuna kadar tamamlamıyor taşımayı neden acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: minolta35

500GB lık bir harici HDD vardı ancak bir torba içinde manyetik tornavida ile birlikte taşıdım.şimdi PC HDD i yerel disk olarak görüyor ve biçimlendirme istiyor.kurtarmak mümkün müdür?
    Özelliklere tıkladığımda 0 byte kapasite ve 0 byte boş alan görünüyor.ancak pc yönetiminden disklere girdiğimde 465GB dolu alan görünüyor.
    araçlardan dosya sistemini onar dediğimde hiçbir şey yapmıyor.

İçindeki dosyaları veri kurtarma programları ile kurtarmayı deneyebilirsiniz.

HDDyi yeniden çalışabilir duruma getirmek için de şu programla biçimlendirmeyi deneyiniz.
    http://www.usbuzmani.com/hp_usb_boot_utility/

• teşekkür ederim.verileri geri getirdim galiba, ama kaydetmek için save to... dedi :) dolayısıyla 465GB boş alan olan bir HDD bulmam gerekti.bakalım bulunca belli olacak ne kadarı kurtuldu...
  • 1 TB harici hdd'em tv ye taktıgımda usb aygıtı algılandı ibaresi çıkmasına ragmen medyaya girdigimde baglı cihaz yok diyor halbuki tv de sorunsuz çalışan hdd'di.

pc ye taktıgımda açıyor sıkıntı yok fakat tv de neden algılanmasına ragmen içerikleri göstermiyor ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

1 TB harici hdd'em tv ye taktıgımda usb aygıtı algılandı ibaresi çıkmasına ragmen medyaya girdigimde baglı cihaz yok diyor halbuki tv de sorunsuz çalışan hdd'di.

pc ye taktıgımda açıyor sıkıntı yok fakat tv de neden algılanmasına ragmen içerikleri göstermiyor ??

Harici diskinizin dosya sistemi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

1 TB harici hdd'em tv ye taktıgımda usb aygıtı algılandı ibaresi çıkmasına ragmen medyaya girdigimde baglı cihaz yok diyor halbuki tv de sorunsuz çalışan hdd'di.

NTFS hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

NTFS hocam.

Dosya sistemini fat32 yaparsan sorun düzelir

• quote:

quote:

quote:

quote:

NTFS hocam.

Dosya sistemini fat32 yaparsan sorun düzelir

Fat 32 değidi ama.Ayrıca 4 gb da büyük veri almıyormu fat 32 ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Bazı tvler,uydu alıcıları..vs usb depolama kaynaklarında dosya sistemini fat32 olarak istiyor. O nedenle siz dosya sistemini fat32 yaparsanız muhtemelen tvniz harici hddnizi görecektir.

Evet fat32 dosya sisteminde tek seferde 4gbdan büyük dosyaları atamazsınız.
  • quote:

quote:

Bazı tvler,uydu alıcıları..vs usb depolama kaynaklarında dosya sistemini fat32 olarak istiyor. O nedenle siz dosya sistemini fat32 yaparsanız muhtemelen tvniz harici hddnizi görecektir.

Evet fat32 dosya sisteminde tek seferde 4gbdan büyük dosyaları atamazsınız.

ustam merhaba alıntı yaptım fakat aklıma takılan bir husus var arastırma yaptım pek bişey edinemedim bu konuyu gördüm epey bilgilisiniz.Şimdi benim bir tane dahili 500gb hdd var ayrıca 750gb toshiba harici hdd almıstım bunları full doldurdum.Bu yüzden yeni hdd almayı düşünüyorum fakat harici hdd mi yoksa dahili hdd mi almak mantıklı karar veremedim.Ayrıca bu iki hdd arasında nasıl bir fark vardır fiziksel dışında performans açısından.

Şu ikisi arasında hangisi daha makul olur.

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/toshiba-store-plus-25-1-tb-usb-30-siyah-harici-disk-hdtp110ek3aa.aspx

tamam bu alttaki ürün 7200 değil ama kapasite güzel

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/seagate-barracuda-green--st1500dl003--35-15tb-sata-sabit-disk-.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: kalpsiz23

ustam merhaba alıntı yaptım fakat aklıma takılan bir husus var arastırma yaptım pek bişey edinemedim bu konuyu gördüm epey bilgilisiniz.Şimdi benim bir tane dahili 500gb hdd var ayrıca 750gb toshiba harici hdd almıstım bunları full doldurdum.Bu yüzden yeni hdd almayı düşünüyorum fakat harici hdd mi yoksa dahili hdd mi almak mantıklı karar veremedim.Ayrıca bu iki hdd arasında nasıl bir fark vardır fiziksel dışında performans açısından.

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/toshiba-store-plus-25-1-tb-usb-30-siyah-harici-disk-hdtp110ek3aa.aspx

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/seagate-barracuda-green--st1500dl003--35-15tb-sata-sabit-disk-.aspx

Dahili ya da harici disk tercihi tamamen kullanımınıza bağlı aslında. Verilerinizin sürekli yanınızda olması açısından harici diskleri tercih etmelisiniz. Ancak öyle bir durumunuz yoksa dahili disk daha mantıklın ve seagate green çok iyi bir disktir. Siz onun 5900rpm dönüş hızına bakmayın. Zaten 5900 ile 7200 arasındaki farkı öyle herkes kolay kolay algılayamaz. Sata bağlantısı ve 64mb ön bellek seagateyi ön plana çıkarıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kalpsiz23

Dahili ya da harici disk tercihi tamamen kullanımınıza bağlı aslında. Verilerinizin sürekli yanınızda olması açısından harici diskleri tercih etmelisiniz. Ancak öyle bir durumunuz yoksa dahili disk daha mantıklın ve seagate green çok iyi bir disktir. Siz onun 5900rpm dönüş hızına bakmayın. Zaten 5900 ile 7200 arasındaki farkı öyle herkes kolay kolay algılayamaz. Sata bağlantısı ve 64mb ön bellek seagateyi ön plana çıkarıyor.

teşşür ederim cevabınız için çok makbule geçti. 1.5 tbyte olan daha ucuz ozaman onu alayım ben :)

• Arkadaşlar merhaba daha önce Digitürk için kullandığım bir harici diskim var. ( Digitürk farklı bir format kullanıyor )
    bu harddiski tekrar bilgisayarda kullanmak istediğim de sonuç alamadım. Konu da belirtilen disk yönetimi üzerinden baktım ama görünmüyor. ( ilk başta görünüyordu , tek aktif seçenek olan sil'e tıkladım ). Tekrar bilgisayarda kullanmak içşin ne yapmam gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

Arkadaşlar merhaba daha önce Digitürk için kullandığım bir harici diskim var. ( Digitürk farklı bir format kullanıyor )
    bu harddiski tekrar bilgisayarda kullanmak istediğim de sonuç alamadım. Konu da belirtilen disk yönetimi üzerinden baktım ama görünmüyor. ( ilk başta görünüyordu , tek aktif seçenek olan sil'e tıkladım ). Tekrar bilgisayarda kullanmak içşin ne yapmam gerekir

Disk yönetiminin ekran görüntüsünü buraya bi yükleyin.
  • Benim de bir sorum olacak
    Harici harddiske (1 tb usb 3.0) mp4 formatında filmler attım.
    tv'ye taktıgım zaman filmler 35-36 dakika sonra başa sarıyor.
    bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintaziz

Benim de bir sorum olacak
    Harici harddiske (1 tb usb 3.0) mp4 formatında filmler attım.
    tv'ye taktıgım zaman filmler 35-36 dakika sonra başa sarıyor.
    bilgisi olan var mı?

Diğer formatlarda böyle bir sorun yaşamıyorsanız sorun haricide değildir.
  • Hdd external seagate backup plus 1tb usb 3.0 bicimlendirmeye gerek varmı

alacaga karşılk 200 tl aldım netde 175 civarı bu hdd kopylama hızı saniyede 23mb benim diger usb 3.0 WD 1TB,NİN HIZI SANİYEDE 50Mgb aşagı hic düşmüyor ilk hdd,em usb 2.0 250cbg segate idi 2 cisi everest 500cgb usb 2.0 dı 3 cüsü WD USB 3.0 1TB 4cü segate

sonuc yavaş geldi bana wd usb 3.0göre

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) Harici HDD kullanımı (ANLATIM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albay_123 -- 17 Aralık 2013; 23:56:42 >

• WD 1TB USB 3.0 149 almıştım vatan computer Corum,dan
    SANİYEDE 41MGB wd

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) Harici HDD kullanımı (ANLATIM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albay_123 -- 18 Aralık 2013; 0:36:26 >

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.