Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
1.461
Cevap
45
Favori
324.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: volkanerguner

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkanerguner

Seagate freePlay 1 tb 2.5" harddiskimin usb girişi oğlum sayesinde içine kaçtı.Açtım ve koptuğunu gördüm.Bilgisayar tamircisinde lehimlettim ama çalışmadı hdd de elektrik yok ışığı yanmıyor.bu soketin bağlı olduğu kartı bulabilir miyim?

Çok zor. Ancak çıkma bulabilirsiniz. (o da çok zor)

Hddnizi direk bilgisayara bağlayıp da kullanabilirsiniz.

teşekkür ederim ilgi ve alakanıza. internetten hdd kutusu sipariş ettim.onun içine koysam olur heralde.

Daha iyi olur

Kıdemli kardeşim mesajını alıntı yaptım.

Büyük sorunum mevcut. Sıcak fırsattaki konu sayesindehttp://forum.donanimhaber.com/m_78197622/tm.htm buradaki hdd' yi aldım. Yazdığım yorumu aynen yapıştırıyorum.

"Ürünüm geldi. Tasarım olarak on numara. USB 3.0 aktarım çok iyi. En büyük sorunum LCD TV hdd'yi görmüyor. ExFat' a çevirdim, NTFS denedim. Olmadı arkadaş. Ne yaptıysam olmadı. Sırf LCD TV e bağlamak için almıştım. Hiç bir çekiciliği kalmadı."

Ben ürünü çok beğendim. İki LCD TV' de denedim. Sonuç hüsran. LED ışığı yanıyor ama TV okumuyor. İade versem almazlar. İade vermek istemiyorum. Ürünümü kullanmak istiyorum ama hdd'yi tamamen TV' de kullanacağımdan en önemli özelliğini kullanamıyorum.

TV modeli; Samsung LE-40C530 biraz eski model. Evde bir adet yeni LED TV var belki eski diye okumaz dedim ama sorun devam etmekte.

Maşallah PC' de uçuyor HDD. Ne yapacağım ne edeceğim bilmiyorum.

• teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurul

Kıdemli kardeşim mesajını alıntı yaptım.

Büyük sorunum mevcut. Sıcak fırsattaki konu sayesindehttp://forum.donanimhaber.com/m_78197622/tm.htm buradaki hdd' yi aldım. Yazdığım yorumu aynen yapıştırıyorum.

"Ürünüm geldi. Tasarım olarak on numara. USB 3.0 aktarım çok iyi. En büyük sorunum LCD TV hdd'yi görmüyor. ExFat' a çevirdim, NTFS denedim. Olmadı arkadaş. Ne yaptıysam olmadı. Sırf LCD TV e bağlamak için almıştım. Hiç bir çekiciliği kalmadı."

Ben ürünü çok beğendim. İki LCD TV' de denedim. Sonuç hüsran. LED ışığı yanıyor ama TV okumuyor. İade versem almazlar. İade vermek istemiyorum. Ürünümü kullanmak istiyorum ama hdd'yi tamamen TV' de kullanacağımdan en önemli özelliğini kullanamıyorum.

TV modeli; Samsung LE-40C530 biraz eski model. Evde bir adet yeni LED TV var belki eski diye okumaz dedim ama sorun devam etmekte.

Maşallah PC' de uçuyor HDD. Ne yapacağım ne edeceğim bilmiyorum.

Dosya sistemini fat yapıp dener misin?

• http://forum.donanimhaber.com/m_78197622//tm.htm#78508808 Satış konusunda bayağı yazıştık hocam. Geri iade veriyorum ürünü. Kabul etmeleri biraz zor bakalım. Geri gelirse ürün dediklerinizi yaparım. Teşekkürler.
  • Harici HDD fiyatları sel felaketi sonrası tavan yapmıştı.Sonra düştü mü ne oldu takip edemedim ? Şu an normal düzeyde mi fiyatları ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Harici HDD fiyatları sel felaketi sonrası tavan yapmıştı.Sonra düştü mü ne oldu takip edemedim ? Şu an normal düzeyde mi fiyatları ?

Evet o zamandan bu yana düştü ama selden önceki seviyelerde artık zor. Şu an 1tb lık bir diski 130-140 tl civarında bulabilirseniz fiyat iyi demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler.Zaten tam sel felaketi sonrası mecbur 1 tb 2.5 inç almıştım ama kampanya olmasına rağmen fazla vermiştim.
    Şimdi 2 tb alayım diyorum.Bakındım fiyatlara 2.5" 2 TB uçup gitmişler.En uygun Darty var WD 320 lira...5.Harici hdd alacağım için bu fiyat çok lüks olur benim için.Mecbur 3.5 " alacağım , 190 civarına buldum. ( hiç sevmiyorum bu 3.5'lukları ne zaman taksam elektrik kesintisi olmaması için dua ediyorum ! )
  • quote:

quote:

Harici HDD fiyatları sel felaketi sonrası tavan yapmıştı.Sonra düştü mü ne oldu takip edemedim ? Şu an normal düzeyde mi fiyatları ?

Evet o zamandan bu yana düştü ama selden önceki seviyelerde artık zor. Şu an 1tb lık bir diski 130-140 tl civarında bulabilirseniz fiyat iyi demektir

hocam ben bi hdd almak istiyorum 1 tb onerebileceginiz bir model var mi sağlam bi sey olsun çabuk bozulmasın...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barakli87

quote:

quote:

hocam ben bi hdd almak istiyorum 1 tb onerebileceginiz bir model var mi sağlam bi sey olsun çabuk bozulmasın...

Önemli olan içindeki disktir. O da wd..Fiyatı da iyi..
    http://www.n11.com/1-tb-25-hitachi-touro-mobile-haricidiscmx3usb30westerndigitalcompany-urunudur-P14908281

100 tl ve üzeri 11 tl indirim sağlayan pepsi kodunu da kullanırsanız 128tl gibi çok iyi bir fiyata denk gelir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Önemli olan içindeki disktir. O da wd..Fiyatı da iyi..
    http://www.n11.com/1-tb-25-hitachi-touro-mobile-haricidiscmx3usb30westerndigitalcompany-urunudur-P14908281

100 tl ve üzeri 11 tl indirim sağlayan pepsi kodunu da kullanırsanız 128tl gibi çok iyi bir fiyata denk gelir.

hocam sana zahmet başka bir seyler onersen wd olan

• quote:

http://www.n11.com/samsung-usb-30-1-tb-orjinal-kutulu-P13047198

Şu an bunu kullanıyorum. Gayet iyi. Uygun fiyatlı bulursan bunu al.

Bir de Silicon Power 1tb var. Ona da bi bak..
  • quote:

quote:

http://www.n11.com/samsung-usb-30-1-tb-orjinal-kutulu-P13047198

Şu an bunu kullanıyorum. Gayet iyi. Uygun fiyatlı bulursan bunu al.

Bir de Silicon Power 1tb var. Ona da bi bak..

hocam ben western digital istiyorum elements se mi yoksa my passord mu...

• quote:

hocam ben western digital istiyorum elements se mi yoksa my passord mu...

Kesinlikle "my passord"
  • Cok sağolun hocam inşallah pişman olmam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 14 Ağustos 2013; 16:36:09 >
  • quote:

Cok sağolun hocam inşallah pişman olmam...

Pişman olmazsın. Yıllarca da kullanırsın..
  • SLM ARKADAŞLAR YERİ DEYİL AMA BİR SIKINTIM VAR BENDE HARİCİ USB HDD VAR BİR PROGRAM ARACILIGI İLE KURCALARKEN YANLIŞLIKLA SABİT DİSK OLDU, ÖNCEDEN PC YE BAGLADIGIMDA USB DEN CIKARILABİLİR OLARAK GÖRÜNÜYORDU ŞİMDİ İSE SABİT DİSK OLARAK GÖRÜNÜYOR NASIL DÜZELTEBİLİRİM SAYGILAR.
  • tşkler üstat bilgi paylaşımın için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhangutan

hocam merhaba bir sorum olacak,wd elements 1tb harici hdd kullanıyorum.sadece televizyona bağlayarak film izlemek için...ama..kullanım şekli sanki zarar verebilecekmiş gibime geliyor,çünkü birkaç kişinin postlarını okudum narin cihaz olduğundan bahsetmiş,neredeyse yerinden bile kaldırmıyorum birşey olmaması için falan demiş.ben iste bırakın düz alanı baş aşağı kullanıyorum.resimde ekledim,tvnin arkasında koyabileceğim düz bir alan olmadığı için böyle kullanmak zorundayım,içindeki aksana veya herhangi birşeye zarar verme olasılığı varmıdır bilmek istedim,saygılar..

Veri aktarımı sırasında herhangi bir darbe almadığı,düşmediği..vs sürece bu şekilde kullanmanızın bir zararı olmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: taylan601

SLM ARKADAŞLAR YERİ DEYİL AMA BİR SIKINTIM VAR BENDE HARİCİ USB HDD VAR BİR PROGRAM ARACILIGI İLE KURCALARKEN YANLIŞLIKLA SABİT DİSK OLDU, ÖNCEDEN PC YE BAGLADIGIMDA USB DEN CIKARILABİLİR OLARAK GÖRÜNÜYORDU ŞİMDİ İSE SABİT DİSK OLARAK GÖRÜNÜYOR NASIL DÜZELTEBİLİRİM SAYGILAR.

Sabit disk olarak görünmesinde de bir sakınca yoktur. Bu şekilde kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.