Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.462
Cevap
45
Favori
324.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3.5" HDD ye yanlışlıkla kendi kablosu yerine laptopun şarj aletinin ucunu takmışımFarkedince başımdan kaynar sular döküldü yanar,birşey olur vs. diye.Şu anda bir sorun yok ama ileride sıkıntı çıkarır mı arkadaşlar içime dert oldu ? İçinde arşivim var birşey olursa mahvolurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

3.5" HDD ye yanlışlıkla kendi kablosu yerine laptopun şarj aletinin ucunu takmışımFarkedince başımdan kaynar sular döküldü yanar,birşey olur vs. diye.Şu anda bir sorun yok ama ileride sıkıntı çıkarır mı arkadaşlar içime dert oldu ? İçinde arşivim var birşey olursa mahvolurum.

Şu an çalışıyorsa hiç bir şey olmamış demektir. İleride de olacağını sanmam. İçiniz ferah olsun..
  • Hocam bende 1 tb 2.5 harici disk var dc++ diye bir lan paylasım programı tarafından sureklı kullanılıyor.Sürekli defragmantasyon yapmam rağmen surekli %3 parcalanmıs dıyor 3. partı yazılımla denenedım yıne aynı durum.Acaba full dolu oldugundan olabılır mı?Bide son olarak ilk aldığımda 110 mb/sn ile kopyalayıp yazıyordu sımsı ıse 80-90 arası gıdıyor anlamadım gıttı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

Hocam bende 1 tb 2.5 harici disk var dc++ diye bir lan paylasım programı tarafından sureklı kullanılıyor.Sürekli defragmantasyon yapmam rağmen surekli %3 parcalanmıs dıyor 3. partı yazılımla denenedım yıne aynı durum.Acaba full dolu oldugundan olabılır mı?Bide son olarak ilk aldığımda 110 mb/sn ile kopyalayıp yazıyordu sımsı ıse 80-90 arası gıdıyor anlamadım gıttı.

Kopyalama hızı kpyaladığınız dosyanın içeriğine,yapısına göre de değişir. Doluluk oranı da bu hıza etkendir.

Diğer program sizin bilgisayarınızda kurulu ise diskinizi de kullanıyor olabilir. Sürekli kullanım da olduğu için de dosya parçalanması bu nedenledir..
  • merhaba. 500 gb 2,5 lik bir harddisk aldim. bilgisayarda kullanirken donanimi guvenle kaldir seceneginden sonra kapatiyorum ama bunu televizyonumda yapamiyorum. cogu zaman tvyi kapattiktan sonra cikariyorum bu bir problem olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahasmsk

merhaba. 500 gb 2,5 lik bir harddisk aldim. bilgisayarda kullanirken donanimi guvenle kaldir seceneginden sonra kapatiyorum ama bunu televizyonumda yapamiyorum. cogu zaman tvyi kapattiktan sonra cikariyorum bu bir problem olur mu?

Veri aktarımı sırasında bağlantısını kesmiyorsanız bir sorun olmaz.
  • selam Kıdemli Yarbay , az önce vatan'dan Seagate Backplus 1TB aldım fakat PC2de görmüyor sadece sürücü harfini gösteriyor oysa ki laptop'da sorunsuz görüntüleyebiliyorum. PC'de sağ tıkladığımda sürücüye bekletiyor uzunca bir süre bekletiyor ve bilgisayarım yanıt vermiyor hale dönüyor. Laptop ile hızlı biçimlendirdim gene NTFS olarak.

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? Teşekkürler.

Edit: Düzeldi, usb aktarma hattından çıkarıp direkt kasa arkasından usb yuvasına takayim dedim normal olarak görüyor şuanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 13 Haziran 2013; 17:55:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoBaFeTT

selam Kıdemli Yarbay , az önce vatan'dan Seagate Backplus 1TB aldım fakat PC2de görmüyor sadece sürücü harfini gösteriyor oysa ki laptop'da sorunsuz görüntüleyebiliyorum. PC'de sağ tıkladığımda sürücüye bekletiyor uzunca bir süre bekletiyor ve bilgisayarım yanıt vermiyor hale dönüyor. Laptop ile hızlı biçimlendirdim gene NTFS olarak.

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? Teşekkürler.

Edit: Düzeldi, usb aktarma hattından çıkarıp direkt kasa arkasından usb yuvasına takayim dedim normal olarak görüyor şuanda.

Bazı çoklayıcılar ya da uzatma kabloları bu tür sorunlara neden olabiliyor.
  • Ilk defa hdd kullanıyorum bugun geldı markası seagate bağladım bilgisayara açıldı hdd nin içinde setup vs bir kaç dosyalar var setup u kuruyormuyuz yoksa direk kullanıyormuyuz atıyormuyuz içine
  • quote:

Orijinalden alıntı: bereket tanrısı

Ilk defa hdd kullanıyorum bugun geldı markası seagate bağladım bilgisayara açıldı hdd nin içinde setup vs bir kaç dosyalar var setup u kuruyormuyuz yoksa direk kullanıyormuyuz atıyormuyuz içine

Ben direk biçimlendiriyor,ardından da bölümlere ayırıp o şekilde kullanıyorum. İçindeki dosyalar kullanım amaçlarınıza hitap ederse kurun,etmezse silin.
  • Selamlar PC Kapalı halde prize bağlı şekilde duruyor. Yani pc tamamen kapalı sadece prize bağlı. Fakat aynı anda bağlı olan arka usblere taktığım 2 hdd den biri olan adata 1tb hdd disk çalışıyor? Yani ışığı yanıyor ve ses çıkarıyor pc kapalı olduğu halde, diğerinde birşey yok (samsung 640gb hdd). Çalışanın fişini çekince haliyle ışıkda ses de kesiliyor.

Pc kapalı oldugu halde neden çalışıyor kafam takıldı çok canımı sıktı
  • Hocam merhaba ben 2 TB harici Disk alıcam bi tavsiye edermisin vatandan olsun birde bunu alınca direk takıp çalıştırıyoruz demi direk içine bilgisayardakileri kopyalayabiliyormuyum ? birde bunların bozulma ihtimali nedir virüs falan bulaşırmı ?
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler
  • Merhaba,

Bu konu çok faydalı bir konu olmuş. Düşünen ve emeği geçenlerin eline sağlık. Benimde bir sorum olacak.

Benim seagate 2tb expansion 3.0 harici hdd var. Ben bunu kutusundan çıkarıp bilgisayara takmak istiyorum. Youtubedan kutunun açılışı için video seyrettim. Ancak bu hddyi açtığımda bilgisayara takarken ekstra bir kabloya ihtiyacım var mı? Yani bu bağlantı kablosu(galiba sata kablosu) kutunun içinden çıkar mı veya bilgisayarda 2.hdd için bir kablo oluyor mu; yoksa ekstradan kablo vs. almam gerekir mi?

Ayrıca AMD 2.8 hz 4 çekirdek bilgisayarın işlemcisi. Ben bunu bilgisayara taksam bilgisayarda bir yavaşlama veya kilitlenme olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: sweet81

merhaba laptop dvd bolumune 2 hdd taktım ssd kullanmak ıcın yanlız soyle bır sorun var normal pc yapatınca hdd kendını cat dıye kapatıyor bunun varmı bır ayarı acaba?

BIOSda bununla ililgi bir ayar vardı galiba.. Yani sata girişlerine takılan aygıtları hdd dvd olarak tanımlayabiliyorduk. Benim anakart Asus. Menüler ya da özellikle aynı olmayabilir. Eve gidince bir bakayım. Sonra size yazarım..

Sana zahmet ilgilenirsen sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Selamlar PC Kapalı halde prize bağlı şekilde duruyor. Yani pc tamamen kapalı sadece prize bağlı. Fakat aynı anda bağlı olan arka usblere taktığım 2 hdd den biri olan adata 1tb hdd disk çalışıyor? Yani ışığı yanıyor ve ses çıkarıyor pc kapalı olduğu halde, diğerinde birşey yok (samsung 640gb hdd). Çalışanın fişini çekince haliyle ışıkda ses de kesiliyor.

Pc kapalı oldugu halde neden çalışıyor kafam takıldı çok canımı sıktı

İşletim sisteminiz xp mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanlızkurt007

Hocam merhaba ben 2 TB harici Disk alıcam bi tavsiye edermisin vatandan olsun birde bunu alınca direk takıp çalıştırıyoruz demi direk içine bilgisayardakileri kopyalayabiliyormuyum ? birde bunların bozulma ihtimali nedir virüs falan bulaşırmı ?

Evet virüs bulaşma ihtimali var ama usb bellekler kadar diğil.

Yani dahili hdd de ne yapabiliyorsanız harici hddlerde de aynısını yapabiliyorsunuz. Direk kopyalama yapıştırma yapabilirsiniz.

Fiyatı uygun olan bir harici hdd alın derim.

En son ben Samsung M3 Portable 1TB modelini n11 den kampanya ile 130 liraya almıştım. Gayet güzel hafif ve küçük boyutlarda bi harici. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub0

Merhaba,

Bu konu çok faydalı bir konu olmuş. Düşünen ve emeği geçenlerin eline sağlık. Benimde bir sorum olacak.

Benim seagate 2tb expansion 3.0 harici hdd var. Ben bunu kutusundan çıkarıp bilgisayara takmak istiyorum. Youtubedan kutunun açılışı için video seyrettim. Ancak bu hddyi açtığımda bilgisayara takarken ekstra bir kabloya ihtiyacım var mı? Yani bu bağlantı kablosu(galiba sata kablosu) kutunun içinden çıkar mı veya bilgisayarda 2.hdd için bir kablo oluyor mu; yoksa ekstradan kablo vs. almam gerekir mi?

Ayrıca AMD 2.8 hz 4 çekirdek bilgisayarın işlemcisi. Ben bunu bilgisayara taksam bilgisayarda bir yavaşlama veya kilitlenme olur mu?

Eğer harici hddnizin içindeki hdd sata ise bir sata kabloya ihtiyacınız olacaktır.
    Kutunun içinden çıkmaz.
    Bilgisayarda da ikinci bir kablo olmaz.
    Bilgisayarda da yavaşlama ve kilitlenme olmaz.

• Bilgisayarıma format attıktan sonra hdd yi bağlayıp güvenli çıkarta basınca her seferinde "bu aygıt şu anda kullanılıyor,aygıtı kullanan programları kapatıp yeniden deneyin" uyarısı veriyor ama hdd yi kullanan program yok.Ne yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yafoo -- 15 Haziran 2013; 18:04:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

Bilgisayarıma format attıktan sonra hdd yi bağlayıp güvenli çıkarta basınca her seferinde "bu aygıt şu anda kullanılıyor,aygıtı kullanan programları kapatıp yeniden deneyin" uyarısı veriyor ama hdd yi kullanan program yok.Ne yapabilirim ?

O anda çalışan programlara bakıp sonlandırmak lazım.

Virüs programınızda buna neden oluyor olabilir.

Şöyle yapın görev yöneticisinden işlemleri tek tek sonlandırın. Sonlandırdığınız işlemden sonra güvenle kaldır diyip programı bulmayı çalışın.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.