Şimdi Ara

Harici HDD kullanımı (ANLATIM) (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.462
Cevap
45
Favori
324.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar digital fotoğraf makinemdeki resim/ videolarımı saklamam için taşınabilir 500 gb disk almayı düşünüyorum amaç resimler / videolarım kaybolmadan saklayabilmek 500 gb ne kadar resim / ne kadar video saklayabilirim

birde ne marka almammı önerirsiniz Silicon Power 500 GB Diamond D05 2.5" Usb 3.0/2.0 Taşınabilir Disk i marka olarak önerirmisinmiz sadece resim / videolarımı saklamak için kullanacağım teşekkürler

http://www.hizlial.com/silicon-power-500-gb-diamond-d05-25-usb-3020-tasinabilir-disk/30.031.9816.0027

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Selamlar PC Kapalı halde prize bağlı şekilde duruyor. Yani pc tamamen kapalı sadece prize bağlı. Fakat aynı anda bağlı olan arka usblere taktığım 2 hdd den biri olan adata 1tb hdd disk çalışıyor? Yani ışığı yanıyor ve ses çıkarıyor pc kapalı olduğu halde, diğerinde birşey yok (samsung 640gb hdd). Çalışanın fişini çekince haliyle ışıkda ses de kesiliyor.

Pc kapalı oldugu halde neden çalışıyor kafam takıldı çok canımı sıktı

İşletim sisteminiz xp mi?

işletim sistemim Win7

• quote:

Orijinalden alıntı: derya78

s.a arkadaşlar digital fotoğraf makinemdeki resim/ videolarımı saklamam için taşınabilir 500 gb disk almayı düşünüyorum amaç resimler / videolarım kaybolmadan saklayabilmek 500 gb ne kadar resim / ne kadar video saklayabilirim

birde ne marka almammı önerirsiniz Silicon Power 500 GB Diamond D05 2.5" Usb 3.0/2.0 Taşınabilir Disk i marka olarak önerirmisinmiz sadece resim / videolarımı saklamak için kullanacağım teşekkürler

http://www.hizlial.com/silicon-power-500-gb-diamond-d05-25-usb-3020-tasinabilir-disk/30.031.9816.0027

Silicon power iyidir. Alabilirsiniz.

Ne kadar foto ve video saklayabileceğiniz, fotoların ve videoların büyüklüğüne bağlıdır.

Size önerim 1tb almanız olacaktır.

1tblık bir diski kampanyaya denk gelirseniz 120-135tl arasında alabilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

Selamlar PC Kapalı halde prize bağlı şekilde duruyor. Yani pc tamamen kapalı sadece prize bağlı. Fakat aynı anda bağlı olan arka usblere taktığım 2 hdd den biri olan adata 1tb hdd disk çalışıyor? Yani ışığı yanıyor ve ses çıkarıyor pc kapalı olduğu halde, diğerinde birşey yok (samsung 640gb hdd). Çalışanın fişini çekince haliyle ışıkda ses de kesiliyor.

Pc kapalı oldugu halde neden çalışıyor kafam takıldı çok canımı sıktı

İşletim sisteminiz xp mi?

işletim sistemim Win7

Aslında bu çalışması bi sorun teşkil etmez. Yani diske de bir zararı olmaz.
    Ancak insanın kafasına takılınca sorun oluyor.

İşletim sisteminde ya da BIOS da bununla ilgili bir ayar yok. Muhtemelen bu farka harici hddlerin disk kutusu içindeki kart da neden oluyor olabilir.

Mesela bendeki codegen çalışırken samsung hddm çalışmayı durduruyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

Bilgisayarıma format attıktan sonra hdd yi bağlayıp güvenli çıkarta basınca her seferinde "bu aygıt şu anda kullanılıyor,aygıtı kullanan programları kapatıp yeniden deneyin" uyarısı veriyor ama hdd yi kullanan program yok.Ne yapabilirim ?

O anda çalışan programlara bakıp sonlandırmak lazım.

Virüs programınızda buna neden oluyor olabilir.

Şöyle yapın görev yöneticisinden işlemleri tek tek sonlandırın. Sonlandırdığınız işlemden sonra güvenle kaldır diyip programı bulmayı çalışın.

Teşekkürler,hallettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

s.a arkadaşlar digital fotoğraf makinemdeki resim/ videolarımı saklamam için taşınabilir 500 gb disk almayı düşünüyorum amaç resimler / videolarım kaybolmadan saklayabilmek 500 gb ne kadar resim / ne kadar video saklayabilirim

Silicon power iyidir. Alabilirsiniz.

Ne kadar foto ve video saklayabileceğiniz, fotoların ve videoların büyüklüğüne bağlıdır.

Size önerim 1tb almanız olacaktır.

1tblık bir diski kampanyaya denk gelirseniz 120-135tl arasında alabilirsiniz.

TEŞEKKÜRLER HOCAM

• hdd deki dosyayı silmeye çalışınca bu hatayı alıyorum , yardım edebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevelry

hdd deki dosyayı silmeye çalışınca bu hatayı alıyorum , yardım edebilirmisiniz.

O dosyayı kullanan bir program olabilir. O nedenle sildirmiyordur.
    Bilgisayarı güvenli modda açıp silmeye çalışabilirsiniz. Eğer yine silemezseniz "unlocker" adlı program ile silmeye çalışınız..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sub0

Merhaba,

Bu konu çok faydalı bir konu olmuş. Düşünen ve emeği geçenlerin eline sağlık. Benimde bir sorum olacak.

Benim seagate 2tb expansion 3.0 harici hdd var. Ben bunu kutusundan çıkarıp bilgisayara takmak istiyorum. Youtubedan kutunun açılışı için video seyrettim. Ancak bu hddyi açtığımda bilgisayara takarken ekstra bir kabloya ihtiyacım var mı? Yani bu bağlantı kablosu(galiba sata kablosu) kutunun içinden çıkar mı veya bilgisayarda 2.hdd için bir kablo oluyor mu; yoksa ekstradan kablo vs. almam gerekir mi?

Ayrıca AMD 2.8 hz 4 çekirdek bilgisayarın işlemcisi. Ben bunu bilgisayara taksam bilgisayarda bir yavaşlama veya kilitlenme olur mu?

Eğer harici hddnizin içindeki hdd sata ise bir sata kabloya ihtiyacınız olacaktır.
    Kutunun içinden çıkmaz.
    Bilgisayarda da ikinci bir kablo olmaz.
    Bilgisayarda da yavaşlama ve kilitlenme olmaz.

Merhaba,

Yaklaşık son on gündür internet erişimim yoktu o yüzden cevap yazamadım. Cevabınız için teşekkür ederim. HDD yi kutudan çıkarıp bağladım. Dediğiniz gibi kablo çıkmadı ama DVD nin kablosunu by-pass edip ona taktım. Bir yavaşlama da yok.

• Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    onuda denedim silinmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevelry

onuda denedim silinmedi

Güvenli modda da mı silinmedi?
  • güvenli modla deneyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevelry -- 25 Haziran 2013; 20:53:49 >
  • Çok faydalı bir yazı olmuş.
  • Seagate freePlay 1 tb 2.5" harddiskimin usb girişi oğlum sayesinde içine kaçtı.Açtım ve koptuğunu gördüm.Bilgisayar tamircisinde lehimlettim ama çalışmadı hdd de elektrik yok ışığı yanmıyor.bu soketin bağlı olduğu kartı bulabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanerguner

Seagate freePlay 1 tb 2.5" harddiskimin usb girişi oğlum sayesinde içine kaçtı.Açtım ve koptuğunu gördüm.Bilgisayar tamircisinde lehimlettim ama çalışmadı hdd de elektrik yok ışığı yanmıyor.bu soketin bağlı olduğu kartı bulabilir miyim?

Çok zor. Ancak çıkma bulabilirsiniz. (o da çok zor)

Hddnizi direk bilgisayara bağlayıp da kullanabilirsiniz.
  • yeni bi tv aldım ve tvyi aldığım bayi hard disk getirirsem 25 adet 3d film vereceğini söyledi ucuz bi hard disk arıyorum bu filmleri taşımak dışında pek kullanmayacağım sizce ne almalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightrider21

yeni bi tv aldım ve tvyi aldığım bayi hard disk getirirsem 25 adet 3d film vereceğini söyledi ucuz bi hard disk arıyorum bu filmleri taşımak dışında pek kullanmayacağım sizce ne almalıyım

Codegen, toshiba, mixrobox un harici hardisklerine bakınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam
  • quote:

quote:

Seagate freePlay 1 tb 2.5" harddiskimin usb girişi oğlum sayesinde içine kaçtı.Açtım ve koptuğunu gördüm.Bilgisayar tamircisinde lehimlettim ama çalışmadı hdd de elektrik yok ışığı yanmıyor.bu soketin bağlı olduğu kartı bulabilir miyim?

teşekkür ederim ilgi ve alakanıza. internetten hdd kutusu sipariş ettim.onun içine koysam olur heralde.

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim ilgi ve alakanıza. internetten hdd kutusu sipariş ettim.onun içine koysam olur heralde.

Daha iyi olur

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.