Şimdi Ara

Harici Diski sildim yanlışlıkla Disk yönetimi-Birim sil diyerek Yardıma ihtiyacım var[Çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2TB lık 3,5 inç lık Western Digital harddiskimi Disk Yönetiminden yanlışlıkla Birim Sil dedim ve sildim Tamamı doluydu nerdeyse

Belki 7-8 yıllık Film arşivim gitti 1500 den fazla film onlarca saatlik emek ve zaman çöpe gitti

Yeni aldığım başka bir diski silecekken dalgınlıkla bunu seçip sildim

İlgili diste Birim Sil dedikten sonra hiç bir işlem yapmadım yani yeni birim oluştur felan demedim Ayrılmamış olarak 1890 küsür GB olarak duruyor

İşletim sistemin Win 7 64

Ne yapmalıyım bana yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 27 Nisan 2015; 15:46:15 >

• Veri kurtarma programlarıyla tarat. bilgilerin kurtulabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unspoken35

Veri kurtarma programlarıyla tarat. bilgilerin kurtulabilir belki.

Bildiğiniz tecrübe ettiğiniz önerebileceğiniz bir program var mı biraz araştırdım google da bir sürü program var ?

Ben yıılar önce easy recovery kullanmıştım ama belki 10 yıl oldu
  • Get data back programını i indirdim dosyaları buluyor gösteriyor galiba bu kısım güzel sevindirici nokta

Şimdi bu kurtarılan dosyaların farklı bir harddiske taşınması şartmı başka bir yolu yok mudur ?

Şu sebeple soruyorum elimde 2 tb lık bos disk yok yeni disk almam gerekecek

Yani bulduğu dosyaları olduğu yerede tekrar var eden bir program var mı yada Get Data Back de böyle bir özellik var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 13 Nisan 2015; 20:31:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baxı

Get data back programını i indirdim dosyaları buluyor gösteriyor galiba bu kısım güzel sevindirici nokta

Şimdi bu kurtarılan dosyaların farklı bir harddiske taşınması şartmı başka bir yolu yok mudur ?

Şu sebeple soruyorum elimde 2 tb lık bos disk yok yeni disk almam gerekecek

Yani bulduğu dosyaları olduğu yerede tekrar var eden bir program var mı yada Get Data Back de böyle bir özellik var mı ?

Baska bir diske tasimak gerekir. Zaten tarama yapilan diske tasimak istesen bile program seni uyarir. Yeni disk alman lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İleride aynı sorunu yaşayanlar için bilgilendirme olsun ben GetDataBack for NTFS Data Recovery 4.25 versiyonu ile hemen hemen bütün verilerimi kurtardım .Tabi sildikten sonra diski tekrar biçimlendirmemiş olmam ve dolayısıyla yeni veriler yazılmamış olması diskin üzerine işimi oldukça kolaylaştırdı ama 2 tb lık veriyi tekrar geri getirmek oldukça zaman aldı .Birde yeni harddisk aldım verileri aktarabilmek için yani biraz masraflı oldu ama arşiv için harcadığım uzun zaman, emeklerim boşa gitmedi çok şükür
  • "Mini Tool Power Data Recovery" programı sayesinde bulduğun verileri aynı harddiske alabiliyorsun. Hatta istediğin yere kopyalayabiliyorsun. Yeni harddisk almana gerek yoktu Linki:https://www.youtube.com/watch?v=mb4r3cQ62kQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhoqal -- 28 Nisan 2015; 1:45:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dhoqal

"Mini Tool Power Data Recovery" programı sayesinde bulduğun verileri aynı harddiske alabiliyorsun. Hatta istediğin yere kopyalayabiliyorsun. Yeni harddisk almana gerek yoktu Linki:https://www.youtube.com/watch?v=mb4r3cQ62kQ

Yapma bunu yapma bunu haydi çoçuklar vurdurmayın ordan diye haykıran spiker gibiyim şu an :)

Neyse sağlık olsun yeni harddisk lazımdı aslında benım aklımda 1 tb vardı bahane ile 2tb lık aldım ama sonradan ihtiyacı olan arkadaşlar için iyi oldu bu bilgi

• Dhoqal D kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar , aynı şekilde bu problemle karşı karşıya kalmış bir hdd var D birimi silinmiş, ne yapmamızı önerirsiniz.
  • Merhaba dostlar, dikkatli olmama rağmen disk yönetiminde oluşan hata sebebiyle küçük partitionu sildiğim halde büyük partition gitti, Allah cezasını versin gitti tüm verilerim. Şuan unallocated şeklinde görünüyor, easus partition recovery ile disk kurtarmayı denedim, hiç bir disk bulamadı. Yardımcı llur musunuz? İçinde 10 yıldır çektiğim resimler videolar var.

• Değerli arkadaşım aynı hatayı yaptım.bulduğum en yakın yorum senin yorumun. Disk yönetiminden F yerine E yi seçmişim birim sil dedim sonra biçimlendir dedim. bahsedilen bütün programları kullandım ama sıfır ssd gibi hiç veri yazılmamış gibi boş çıkıyor. biri lütfen yardımcı olun ne yapabilirim 4 yıllık tezim gitti. bilgisayarı söküp diski cıkarsam başka bilgisayarda arama yapsam sonuç alırmıyım. çünkü tek ssd c de e de aynı ssd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elzem Yedekli -- 5 Mayıs 2022; 1:55:10 >
  • İyi bir veri kurtarma yazılımı ile taratıp harici bir diske aktarmak lazım.

Tekrar tekrar taratmayınız, diğer verilerin kurtarılabilmesi için bir kez isabetli bir tarama yapınız.

R-studio işinizi görür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.