Şimdi Ara

HARİCİ DİSK BİÇİMLENDİRDİKTEN SONRA DOSYALAR GERİ GELİR Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler birkaç yıl önce 1TB lık Seagate harici diskim vardı. Geçenler diski bilgisayara bağladım ve diskiniz açılamıyor biçimlendirmeniz gerek gibisinden bir uyarı verdi. Ben de içim yana yana biçimlendirdim. 900 GB'a yakın film vardı içinde. Hepsi gitti. Geçende internette dolaşırken bunları geri getirebileceğimize dair bir şeyler gördüm. Ancak pek bir şey anlamadım. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ah be kardeşim niye hemen biçimlendirirsin ki? Bak beni de ağlattın Bana da bazen oluyor, farklı bir usbye takınca düzeliyor. Keşke konuyu biçimlendirmeden önce açsaydın....

Neye, konuya geçelim ;

Şimdi ilk yapman gereken şey, üzerine veri yazmamak. Yani diske hiç bişey kaydetme. Daha sonra recuva, recovery my files tarzı bir programın full sürümünü bulup indir ve kur. Tarama ekranında diski seç, mesela recuvada derin taramayı seç. Baya sürer, bitince yeşil olanlar kurtarılabilir, diğerleri maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 31 Ocak 2017; 13:20:0 >
  • Saolasın hocam teşekkür ederim. İşte düşünmeden yaptık bi hata. Kafa çalışmıyor ki kafa.

• aynısı başıma geldi çeşitli programlar var dostlatını geri getirebilirsin günler sürebilir fakat o filmlerin gelmesi çok zor genelde resim world dosyaları falan kolau geliyor hepsi filmse salla gitsin dostum

• Kardeş filmleri sallasam da kardeşimin çocukluk fotoğrafları var onları almam gerekiyor. Diskin üzerine bir şey yazmışsak dosyaları kurtarma ihtimalimiz var mı ? Bir ara kuzenime vermiştim de üstüne bir şey yazdı mı bilmiyorum.

• thesonsofares kullanıcısına yanıt
    Diskin üzerine veri yazıldıysa eski dosyaları bozuk olarak kurtarma ihtimali var. Mesela kurtarma işlemi yaparken bile kurtarılan dosyaları o diskin üzerine kaydetmemek gerekiyor, başka bir disk göstermelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ObtObt -- 4 Mart 2017; 16:9:21 >
  • biçimlendiyse geri gelmez dosyalar.
  • Format sonrası üzerine yeni data yazilmamissa bütün datalar gelir.

Epey miktarda kurtarma yaptım vakti zamanında.

Burada bahsedilen format türü önemli gunumuz işletim sistemlerinde format 5 saniye sürer sizce de 10 saatte doldurduğunuz diski 5 saniyede silmek mümkün mü değil tabiki.

Farklı format türleri vardır ki format atarken sürekli rastgele data yazarak yapılır ve bu işlem duruma göre GÜNLER sürer işte bunu yaparsan geri getiremezsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.