Şimdi Ara

Harddiskimi Yiyiyolar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ne oldugunu anlamadim pc yi her açtigimda hatta sadece msnde konusurken surekli harddiskimde bi azalma oluo...bi bakıorum 13,5 gb bos 1 2 saat sora bakiorum 13,2gb ...hicbisi yuklemiorum pc de ne virus,worm yada trojende olmadigini saniorum...ghostla yedekleme yapip restore ettim sorun ondan sanip yeniden formatladim ama sorun dewam edio...bu konuda yorum yapabilecek birisi war mi???lutfen yardim....

• her internete bağlandığında (windows çalışırken temp) ve temporary internet file içindeki dosyalar artıyo. bu klasörleri aradabi boşalt.
  • temp dosyaları olabilir...kuzenin bilgisayarından abartmıyorum 11gb lık temp ve cookies dosyası silmiştim..ama 1-2 saattede 300mb lık temp dosyası biraz ilginç olur gibime gelio...
  • arkadaslar temp dosyalari sildim ama arkadasın da dedigi gibi 1 2 saatte 300 mb olmaz heralde...zaten bi duzelmede olmuyor,sorun baska bence...
  • page file kullanımı gitgide artıyodur belki. sen bi de görev yöneticisinden sd kullanımını kontrtol et. git gide artıyo mu ne kadar artıyo. spy işide olabilir sd kullanımını iyiden iyiye arttırıyodur.
  • ''internet geçmişini sil.Harddiskine sağ tıkla sekmelerde diski temizle var oraya tıkla.Bir keresinde arkadışma olmuştu 40GB harddisk bir anda dolmuştu 67 mb boş alan vardı.Oyunlar bile açılmıyordu.sonra büyük dosyayı bulduk.Wİndows klasörünün içinde bir kabin dosyasıydı onu sildik yeniden başlattık.Pc eski haline döndü.O gündür düzgün düzgün çalışıyor.''

bole bisi buldum forumda ama kabin dosyasinin ne ve nerede oldugunu,ne ise yaradigini bilmiorum...
  • Kac mb ram kullanıyorsun.
  • yani kaç mb ram kullanıyorsun soru bu işte bir arkadaş daha bahsediyor bundan , bana görede öle diskin sana oyun oynamıyor bana kalırsa ram yetersiz disk sanal bellek oluşturuyor dolayısıyla diskte öle davranıyor gibi
  • kingston 256 mb ddr ram kullanıorum...call of duty 2 bile oynayabiliorum walla ama olabilir ginede...
  • Hocam ram miktarın düşük HDD sanal bellek oluşturuyor olabilir. Denemek için Bilgisayarım iconuna sağa tıklatıp özellikler diyorsun gelen pencereden gelişmiş butonuna ordan performans bölümünden ayarlara geliyorsun. Gelen pencereden gelişmiş e tıklayıp sanal bellek bölümündeki değiştire tıklayıp ordan sanal bellek en büyük ve en küçük miktarın mesela 750 mb olarak değiştiriyorsun. Ondan sonra kontrol et HDD de boyutsal değişiklikler oluyormu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.