Şimdi Ara

Hard Disk Sürekli İşlem Yapıyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki haftadır hard disk, hiçbir şey yapmıyor olsam bile arkada sürekli çalışıyor, sanki bir şey yüklüyormuş ya da disk birleştirme yapıyormuş gibi ses geliyor. Internet'e bağlı değilken de var bu ses. Ara ara kesiliyor, sonra yeniden başlıyor.

Malwarebytes Anti-Malware + Combofix + Adw-Cleaner + Hijackthis + Spybot + SUPERAntiSpyware ile bilgisayarı tarattım. Herhangi bir şey bulamadılar.

Auslogics Diskdefrag ile disk birleştirme de yaptım. CCleaner ile temizlik de..

HD Tune ile bad sector taraması yaptım. Bir şey çıkmadı, her şey yemyeşil. Okuma-yazma (Benchmark) değerleri de (ekte gönderdim) normal gibi. Health kısmında da her şey yeşil yani OK durumda.

Hard disk, bu şekilde nedensiz çalışırken CPU ve Ram oranları normal. %0 ile %2 arasında değişiyor. Yani, ani artışlar söz konusu değil.
    Ama o anlarda bilgisayar yavaşlıyor ve çok hafif takılmalar meydana gelebiliyor.

Zaten yukarıda dediğim gibi birden ortaya çıkmış bir sorun bu. Tıkır tıkır çalışıyordu her şey.

Sistem Geri Yükleme hizmeti de kapalı durumda.

İşletim sistemim XP SP3.

Ekte açık olan hizmetleri ve yapılan işlemlerin ekran görüntüsünü de gönderdim. Hard disk'i sürekli çalıştıracak bir hizmet ya da işlem var mı ?

Sizce sorun nedir ? Hard disk ömrünü mü tamamlıyor ? Ama sorun hard disk'te olsa HD Tune programında anormal bir şeyler olması gerekmez miydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfadanz -- 19 Mayıs 2016; 13:02:31 >

• Harddiskin donanımsal bir sıkıntısı olabilir.
  • berkay_53 kullanıcısına yanıt
    Okuma kafası hasarı gibi mi ?
  • alfadanz kullanıcısına yanıt
    bad sector olmasa bile hdd fiziksel bir hasar olabilir verilerini yedeklemeni tavsiye ederim
    maxblast fabrika ayarlarina ceviren bir prog. bende sese kadar duzltmisti 40gb hdd denedim 32 gb kalmisti ama calisiyordu sizde ise yararmi bilmiyorum. insiyatif sizindir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canmrtcan kullanıcısına yanıt
    @berkay_53 ve @canmrtcan; teşekkürler cevaplarınız için..

Halen çözüm arıyorum. Maxblast'ı son çare olarak kullanacağım.

Neden bilmiyorum ama ben bunun virüs olduğunu düşünüyorum. Ya da sistemde çalışmaması gereken bir program ara ara aktif oluyor. Ama bilgisayarı taratmadığım program kalmadı, ayrıca tüm hizmetlere de baktım, sorun yok gibi..

Atıyorum bir program açtım, hard diskten tiz/temiz bir çalışma sesi geliyor. Ama onun dışında arkada daha tok, zorlanma sesi gibi bir ses daha geliyor. O tok ses hiçbir şey yapmazken de ara ara çıkabiliyor. Ama son 1 saattir yok misal..

Bilmiyorum, herhalde iyice yoruldu hard disk ve gidici

Önemli şeyleri Drive'a yedeklemeye başladım zaten.
  • Konu eski ama okuyanlara faydası olur. aynı sıkıntı bende de vardı. Ben disk birleştirmeyi kapattım sorunum çözüldü gibi duruyor.
  • Hdd'nin bilgisini paylaşmalısınız, xp nin en son kurulumu ne zaman gerçekleşmişti ? Hdd'nin sağlık oranına baktınız mı ? Uygun olmayan bazı programların diske daha da zarar verebileceğini lütfen unutmamalıyız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.