Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.750
Cevap
51
Favori
510.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sac diplerinin kanlanmasina bu da sac koklerinin güçlenmesine neden oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 21 Ağustos 2013; 18:25:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sac diplerinin kanlanmasini bu da sac koklerinin guclenmesini sagliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kajukaju

Sac diplerinin kanlanmasina bu da sac koklerinin güçlenmesine neden oluyor.

İyi yakalamışsın , uzman olmuşsun.
    Bu dediğini yıllar önce bir yerde okumuştum.
    Bir şey soracağım sana, gittiğim berber yanları 1 numara ile alıyor ; fakat keserken çok zorluyor saçları ,ayrıca ara sıra çekme yapıyor makine . Bu olaylar saçların yanlarında elektriklenmeye neden olur mu sence ?
  • Makinesi dandiktir. Dandik olmasa bile makineyi het gun temuzlemeyip yaglamadiysa birmuddet sonra makine korelir. Ben her trastan 2 gun once( yag kurusun diye biraz) ve sonra makineyi yagliyorum. Elektriklenme yapmaz senin sac tipin oyle. Benim makine 1 tek tel bile ceknedi henuz. Cocuklarinizda da guvenle kullamabilirsiniz( kafa tasi sertlesmis cocuk yoksa digerlerinde tehlikelu olabilir)

• Moser 1411-0050
    Moser 1400-0050
    Moser Dei-1400-0278

moserlarda bu ürünler arasındaki fark nedir arkadaşlar ?
  • Bu gün electroworld den 63 tl ye philips qc5115 aldım biras denedim ama saçım biras usadığında kesin sonuçları paylaşırım, makine oldukça iyi gibi tarağı sürekli çıkarıp temisleyip takmaya gerek yok,
    21 mm e kadar ayarı var, sarjlı değil ama oldukça hafif kablosu usun ve kullanımı kolay şarslı olmaması daha iyi motoru daha güçlü hiç takılma olmuyor, bu arada ben sakal için değil saç için kullanıyorum şekilli kesiyorum,
    önce 3 mm ile kulak altından yukarı doğru alıyorum
    sonra 4 le biras yukarı , sonra 5 ,6 7, ile yanları bitiriyorum bu şekilde üstlerde 10 mm alıyorum önleri 20 ile ve makasla ucları alıyorum
    ense yüylerinde eşimden yardım alıyorum,
    foulleri 2mm veya 1mm de olabilir
    berberden daha iyi daha hıslı daha temis
    makine sarjlı olmaması iyi, olunca sarjı bitme durumu var,

ayrıca electroworlde 79 tl idi internetten darty i gösterdim 63 e veriyorlar dedim o şekilde aldım 63 tl ye
    (b,sayarda z tuşu bozuk, burda kopyala yapıştır yaptım)

• Buradaki yorumların tümünü okuyup kendimce değerlendirme yaptım ve sonucunda moser 1400 satın aldım, istediklerimi tam olarak gerçekleştiriyor mesela kirli sakal bırakmayı seviyorum istediğim uzunlukta sakallarımı kesiyor ve Kesme Uzunluğunun 0,1 mm 3 mm olmasının faydalarını kısa saçlarımı keserken görebiliyorum bu arada kesme uzunluğunu arka taraftaki vidalarıyla oynayıp kesme açısını sıfır olarakta ayarlayabiliyorsunuz jilet keskinliğinde yapılabilmesi açısından, iyiki moser aldım keşke bu zamana kadar bir sürü saçma sapan makinalara para vereceğime moser alıp kullansaymışım ben şu an çok memnunum karar sizin...

Hangi Saç Kesme Makinesi?

• Arkadaşlar bu modeli almayı düşünüyorum.

http://www.ucuzu.com/sac-sakal-kesme-makinesi-c4208/panasonic/er-gc70s503-p49335073/

Saçları Bu makineyle 1 numara 2 numara ve 3 numara kesebilir miyim ? özellikle önemli benim için ; çünkü saçların yanlarını ayda 1 kez berbere gidip 1 numara ile aldırıyorum tepeler ise 2 veya 3 numara yapıyorum.
    Şimdiden sağ olun
  • mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 6 Eylül 2013; 14:36:56 >
  • arkadaşlar bu yanakta bulunan (sakal çizgisi üstü ile göz arasındaki kıllar tüyler) için hangi makine önerirsiniz.
  • arkadaşlar bende FELIX FL 561 veya Dinling RF 609 almayı düşünüyorum, sizce nasıldır kullanan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WebServisi -- 10 Eylül 2013; 11:13:28 >
  • Benim için önemli olan saçları çok kısaltmadan kullanabilme imkanı verebilmesi
    iki model arasında kararsız kaldım,
    hangisini seçeyim sizce, başka önerilerinizi de paylaşabilirsiniz.

Panasonic ER-GC70
    http://www.ereyon.com.tr/urun/panasonic-er-gc70-s503.aspx

+ sı 45 mm ye kadar destekli,
    + üzerinde kademe ayarı butonu çok kullanışlı görünüyor
    + suyla yıkanabiliyor
    + kaliteli malzeme
    - tarakları çok hantal kulak üstlerine giremiyor fazla.

Rowenta TN9211 Vakumlu
    http://www.hepsiburada.com/liste/rowenta-tn9211-vakumlu-sac-kesme-makinesi-/productDetails.aspx?productId=sgrowtn9211&categoryId=26012161

bu markanın ürünlerini çok seviyorum

+ vakumlu kesme teknolojisi etrafa yayıntı yapmanızı engelliyor,
    + 7 adet tarağıyla çok kullanışlı
    + kaliteli malzeme

- 25 mm üzeri destek vermiyor yani makina çalıştığında 25 mm den daha uzun saçınız kalamıyor
    - yıkama imkanı olsa yazarlardı yok böyle bir bilgi

• http://www.hepsiburada.com/liste/braun-cruzer-6-beardhead-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgbrauncruz6bh&categoryId=26012156

Saçlarımı hep 5 numaraya vurduruyorum berberde. Böyle bi makine buldum nasıldır yorum alabilir miyim ?
  • Moser 1400 mini 0 ya yakın kesim yapabiliyormu deneyen birisi varsa yardımcı olabilirmi ?
  • moser 1400 ü nerden alabilirim dükkan olarak soruyorum internet üzerinden almak istemiyorum nerede bulunur bu makine
  • aşağıdaki ürünü sipariş verdim. inşallah keşke 50 tl daha verip panasaonic er508 alsaymışım demem, kablolu kablosuz kullanım ve birkaç numara tarak aradığım en önemli şeydi, bence bu yeter, göreceğiz.
    selamlar.

http://www.deveyuku.com/urun/fakir-boss-hassas-ciltler-icin-sarjli-nano-sac-kesme-makinesi_52856.aspx?CatId=3839
  • Panasonic ER-GC70S503 kullanan varmı arkadaşlar.Saçlarımı kesmek için almayı düşünüyorum uzun kesebilme özelliği cazip geldi ama içindeki motor kaç devirdi nedir ne değildir hiç bir bilgi bulamadım alıp kullanan uzun kesme performansını deneyenler deneyimlerini aktarırsa sevinirim.bu cihaza alternatif bir cihazda olabilir.
  • Dün itibari ile panasonu er-gc70 modelini aldım ve ilk saç traşımı oldum makine kullanışlı ve güzel
  • Moser 1400 için 18 mm den uzun kesen tarak Türkiye'de hiçbir sitede yok. Sadece Almanya'da ki kendi sitesinde var. 18 MM den uzun kesen tarak satan bir yer biliyorsanız söyleyebilir misiniz? Bu parçayı TR de nerede bulabilirim? Bu ülkede hiçkimse bu makineyle 18 mm nin üzerinde saç kesmiyor mu yani? Bunu mutlaka yurtdışından mı getirtmem lazım.
  • arkadaşlar merhaba forumu başından itibaren hepsini okudum ve moser almaya karar verdim ama ocak ayında alacağım size beğendiğim 2 modelin linkini atıyorum bu ürünleri kullanan var mı veya yorum yapacak olan?

http://www.kuaforstore.com/Moser-1854-Genioplus-ProfSac-Kesme-Makinesi,PR-322.html

http://www.efirsatci.com/moser-1871-chromstyle-tras-makinasi-urun4521.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak2011 -- 5 Aralık 2013; 17:19:12 >

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.