Şimdi Ara

Hangi R9 390 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sistemin ekran kartı hariç tüm parçalarını sipariş verdim şöyle ki;
    i5 6500
    msi b150m bazooka
    corsair 8b ddr4
    samsung 850 evo 250gb
    thermaltake core v31 650w kasa
    Lg 29'' ultrawide ips

Ama şu 3 model arasında kaldım. Yabancı forumlarda da araştırıyorum hepsi beğeniliyor fiyat olarak da aynılar o yüzden fiyatı göz önünde bulundurmuyorum. N11 den indirim kuponlarıyla parti parti sipariş verdim şimdi %25 i kullanıcam o yüzden n11 de bulabaliceğim modelleri yazıyorum.

Sapphire R9 390 NITRO ( N11 de arkaplakalı modeli yok bu bir eksi)
    MSI R9 390 GAMING ( Arka plaka ve led var, soğutması beğeniliyor)
    GIGABYTE G1 8GB R9 390 ( Arka plaka ve led var, iyi soğutma )

Sizin de fikrinizi almak istedim, sebepleriyle söylerseniz makbule geçer teşekkürler.

• gigabyte r9 390 fiyat olarak 1347 tl idi. iki tane alıp cf yapacaktım. çekirdek ve bellek hızı değerleri iyi diğer markalarla arasında 200-300 tl fark var. 25-50 mhz için 300 tl vermeye değmez. tipide güzel.

msi da şansım hiç gülmedi . bir keresinde msi cyclone 6850 o.c edition almıştım. elimde patlamıştı güzelim kart. o gün bu gündür msi almam.
  • BurakBilgin kullanıcısına yanıt
    MSI tavsiyemdir. Kendim R9 380 kullaniyorum. Sogutmasi cok basarili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sapphire'de en çok beğendiğim ayrıntı aktif olarak soğutucunun belleklere temas edip soğutması. Diğerleri genelde sadece GPU üzerine temas eder ve bellekler açıkta kalır.

Hangi R9 390 ?

Arka plaka ve led sadece gösteriş.
  • 3 modelde güzel arka plaka ve led tamam çok önemli değil ama nebilim olunca daha bi hoşnut oluyo insan bazen kafayı eğip bakıyorum acaba yanıyormu diye

MSI R9 390 GAMING al
  • 2 gün önce vatandan r9 390 nitro oc aldım. Backplate var üzerinde. En yüksek ayarda fallout4 te 52 dereceyi geçmedi şimdiye kadar. Fiyat ise 1.240 TL
    Bir düşün derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun arkadaşlar msi karar verdim. Yalnız anakart elime ulaştı ve kafama bişey takıldı. Bu b150m bazooka micro atx bunu bilerek aldım ama pci exp 16 slotuyla ram slotları birbirine çok yakın. İlk defa sistem montajı yapıcam o yüzden gözümde canlandıramıyorum ama msi r9 390 ram slotlarını kapatmadan buraya oturur mu ? Forumda da pek çok sistem tavsiyesinde bazooka ve h110m pro tavsiye ediliyor o yüzden de hiç aklıma gelmedi bu durum.

Hangi R9 390 ?

• Sapphire R9 390 Nitro Tri-X OC öneririm soğutması en iyi olan modeldir ayrıca backplate mevcuttur.

msi r9 390 kullanıyorum, ekran kartı baya kalın. sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum isterseniz kapladığı alanı ölçebilirim.
    Sorun olmaz tam oturur

• Aynı ikilemde bende kaldım. Markaların fanboyları ülkemizde gözü kapalı yorum yaptıkları için yabancı forumlara baktığımda genel olarak Sapphire > Gigabyte > Msi sıralamasını yaptıklarını gördüm. Sen Msi almışsın hayırlı olsun diyelim ama başka arkadaşlar almak isterse bu sıralamayı göze alabilirler. Tabiki fabrikasyon hatası olup sorunlu çıkma ihtimali her firmada var o yüzden biraz da şanslı olmanız dileğiyle. yoksa aşağı yukarı aynı performası veriyor bütün 390lar
  • Sapphire al.

• Son bir araştırma yapıp sapphire aldım. Üstelik backplate var üzerinde olduğu yazmıyordu satış sayfasında buda bonus oldu. Dün geldi şuana kadar çok memnunum pek oyun deneyemedim ama sıcaklık 70i geçmedi denediğim oyunlarda soğutma başarılıymış gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakBilgin

Son bir araştırma yapıp sapphire aldım. Üstelik backplate var üzerinde olduğu yazmıyordu satış sayfasında buda bonus oldu. Dün geldi şuana kadar çok memnunum pek oyun deneyemedim ama sıcaklık 70i geçmedi denediğim oyunlarda soğutma başarılıymış gerçekten.

Hayırlı olsun en doğru kararı vermişsiniz.
  • Teşekkürler hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.