Şimdi Ara

Hangi Macbook'u almalıyım ? 2 model arasında kaldım YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

www.pt.com.tr
    Apple MacBook Pro Z16R00075 MacBook Pro 13.3 inc M2 8CPU 10GPU 16GB 256GB SSD Uzay Grisi Z16R00075
    https://www.pt.com.tr/macbook-pro-133-inc-m2-8cpu-10gpu-16gb-256gb-ssd-uzay-grisi-z16r00075

2) 

www.pt.com.tr
    Apple markalı Z16000102 kodlu MacBook Air 13.6 inc M2 8CPU 8GPU 16GB 256GB Gece Yarısı Z16000102 ürünü Pozitif Teknoloji den hemen alın.
    https://www.pt.com.tr/macbook-air-136-inc-m2-8cpu-8gpu-16gb-256gb-gece-yarisi-z16000102

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-maccbook-pro-touchbar-2019-son-fiyattir-1086262356/detay/

ilandaki Macbook'umu satmayı planlıyorum. Artık 1 kez ve son kez macbook almak istiyorum bana en az 5 ve üzeri seneler yetecek bir ciihaz olmasını istediğimden 16gb ramli modeline bakıyorum.

1 numaralı linkte PRO touchbarlı eski kasalı fanlı ve 8CPU- 10GPU çekirdekli işlemcili modeli var 30.000tl

2 numralı linkte ise AİR touchbarsız yeni siyah kasa 8CPU- 8 GPU çekirdekli işlemcili modeli var 28.000tl

çok arada kaldım sizce hangisi alınır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 22 Mart 2023; 8:5:12 >

• Kalınlık, ağırlık, touchbar, fan gibi farklılıklar var... İşlemci ve ram gereksinimi yoğun işler yapmayacaksan air al geç. Taşıması kolay, daha ucuz vs.. ama Gece yarısı rengini alma parmak izi yapıyor kirli görünüyor sürekli şikayetleri var. Uzay grisi m2 cihazım var gayet memnunum.

• tsender T kullanıcısına yanıt

air modellerinin uzlamsal ses desteği var bir de sanırım ekranı biraz daha büyük kamerası da daha iyi çekiyor. Ben kılıfla kullanırım hocam parmak izi sorun olmaz. Belki macbook pro'dan yana kullanabilirim şansımı 2000tl touchbar, fan ve 10GPU'ya değer

• Ben yüzeysel yazdım detaylarda biraz daha farklılıklar var elbette.Önceden air kullandığım için touchbar, fan extra gpu ilgimi çekmezdi. Ama sen pro'dan alışkınsan touchbara yada ille fanlı olsun biraz daha performansa ihtiyacım var diyorsan 2 bin verilir tabi extra. Önceki airı alırken orjinal üstünde sürekli sabit case de almıştım. Uzun süre onunla kullandım. Çıkarıktan sonra anladımki son derece anlamsız bir iş yapmışım.

• tsender T kullanıcısına yanıt

haklısınız hocam case biraz mantıksız zaten macbooklar kolay çizilmiyor ancak yine de çarpa vurma gibi şeylerden koruyor kesinlikle, bir sürü inceleme izledim herkes macbook air alın macbook pro alacaksanız 14 inç modele yönelin diyor haklı olarak ama bizim ülkemizde 13.000tl kadar fark çıkıyor maalesef :) amacım macbook'un ömrünü uzatmaktı o yüzden macbook pro 2000tl fark ile daha fazla güç verdiği için bir de touchbar olayını sevdiğim için tercih edicem gibi duruyor çok teşekkür ederim fikriniz için

• Redshift kullanıcısına yanıt

Hocam aldın mı bilmiyorum ama eğer almadıysan 256 gb olanlarını alma. Benim de 2019 i5 13 pro bozulduğu için almam gerekti, senin gibi araştırdım. 256 gb ssd modellerin yavaş olduğunu okuyunca 512lere yöneldim.

• hocam m1 pro macbook pro 10/16 1TB 16gb ram modelini aldım @coolsten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 12 Nisan 2023; 12:25:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.