Şimdi Ara

HANGİ LİNUX DAĞITIMINI KULLANIYORSUNUZ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
10.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ubuntu'yla 2011'de başladım. Bazıları kısa süreli olmakla birlikte Mint, Mageia, Fedora, Debian, Manjaro, Ubuntu'nun türevleri (Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu), Elementary, Slackware, Peppermint, Mandriva kullandım.

Yalnız Arch'ta aldığım tadı hiçbirinde alamadım. Son kullanıcı olmama rağmen 3 yıldır kullanıyorum ve tık demedi daha. Rolling olması nedeniyle güncelliğinden hiçbir şey kaybetmiyor ve sistem tüketimi gayet tasarruflu.

Arch candır.
  • Paketlenmesini beklemeniz gerek şu aralar 15.4.1 sürümü için çalışma var. En kısa zamanda güncellemeyle birlikte dil paketleri de değişmiş olur.
  • terranigma kullanıcısına yanıt
    Sen ben belki de yarın olmayacağız şimdi bunu düşünerek birşeyler yapmasak mı ? Ne oldu 10 tane dağıtımda karar kıldınız. Çünkü büyük işler büyük emek, zaman, para ister. Ülkemiz şartlarında bu imkansıza yakın.

Ben kimse gelişmesin demiyorum ki. Emek ve zamanı doğru kullanarak bir bütünün parçası olsun diyorum. Parça olunmadan bütün olunmaz.

https://www.donanimhaber.com/Hacettepe-Universitesinden-elektrikli-yerli-otomobil-atagi--EVT-S1-79363 adamlar elektrikli araba yerine sadece batarya teknolojisini ya da daha önemli parçasını gelşitirseydi bugün o insanlar bambaşka yerde olabilirdi. Japonlar, Koreliler ... 2. Dünya savaşından sonra kurulan teknoloji şirketlerine bakın kaçı temelde yeni bir ürün koydu. Katma değer sağlanan her iş değer görüp kıymetli olur.

• Linux mint debian versiyon ve windows 7 aynı bilgisayarda kullanıyorum.
  • birkaç sene önce free bsd kullanıyordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arch ve türevleri ubuntu kadar çok fazla desteği olmasa da bana daha yakın geliyor... özellikle de xfce ile...

ama herkese şunu diyorum....
    hangi linux dağıtımı çok önemli değil.. hem iş ihtiyaçların hemde gerektiğinde eğlence olarak kullanabildiğin... heleki coder lar için.. başarılı hızlı kod yazabildiğiniz linux en iyisidir...

adı ister ubuntu.. ister mint.. ister arch olsun... yeterki soyadı LİNUX olsun...

• Arch Linux

• Lubuntu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mageia

• Ben alışkanlıklardan dolayı kişisel kullanımda Arch, profesyonel kullanımda CentOS tercih ediyorum.
    Desktop environment olarak da XFCE kullanıyorum uzun zamandır. Arch+XFCE benim için ideal kombin şuanda. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun bir aradan sonra eos'a dönüş yaptım. Özlemişim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manjaro gnome

• mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    unikernel bir standardizasyon dur !
    bu olsa zaten ortada bu kadar çok linux dağılımı olmaz !

unikernel tek başına bir anlam ifade etmiyor
    aynı zamanda çalıştırılabilinir dosya exe elf yapılarınında güncellenmesini ve sanal makine oluşturulma sürecini şekillendireceği için çok büyük bir ilerleme anlamına geliyor.

kullanıcılar açısından bu heyecan verici olsa da linux kernel geliştiricileri açısından
    felsefenin ortadan 2 ye bölünmesi gibi bir durum var ortada ! :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 4 Nisan 2019; 14:21:12 >

• Bunun yeri burası değil.
  • Ana bilgisayarımda linux mint mate, eski bilgisayarda ise arch lxde kullanıyorum.
  • Ana bilgisayarımda Fedora Workstaion, eski minik bilgisayarda Linux Mint Cinnamon
  • Manjaro/Gnome

Fedora üzerinde nvidia sürücüleri düzeldiğinde fedoraya yatay geçiş planım var.
  • Günlük kullandığım cihazlarda arch ve mac os, sunucu tarafında centos kullanıyorum.
  • Elimde 2in1 chuwi tablet var. Windows tarafina linux yukledigimde dokunmatik ve wifi calismiyor. Var mi bu tabletler icin stabil linux?

• Puppy linux

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.