Şimdi Ara

Hangi dili kullanmalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin

Aklıma çok güzel bir fikir geldi. Çiftlik bank tarzı bir oyun yapıp kullanıcılara para kazandırmak ve kazanmak istiyorum. tabi çiftlik bank gibi dolandırıcılık sistemi ve milletten para toplayacagım bir sistem değil. kimsede 1 kuruş talep etmeyeceğim. tabiki vadedeceğim paralarda büyük meblağlar olmayacak dolayısı ile. Şimdi bu tarz bir siteyi hangi dili kullanarak yazmam gerekli.yeni başlayacağım için ve yapacagım cok zor bir site olmayacagı için basitlik benim için ön planda. 2. bir konu ise bu oyunu ileriki zamanda android ve ios tada yapıp uygulamadanda aynı oyuna dahil olunabilecek o zaman ios ve android için hangi yazılım dili gerekecek.veya oyun motoru ile bu uygulama yapılabilirmi basitce yardımlarınızı bekliyorum iyi günler

• böyle bir soru soruyorsan bence hiç başlama :D

illede cevap istersen en basit olarak php ile başlayabilirsin.
    çiflikbank sitesini görmedim ama farmville gibi bişey olacak dersen flash kullanmalısın.

alternatif olarak mobil oyun yapabilirsin şu aralar herkes mobil oyunlarda hem para kazanıp hep zevk alarak oynayabileceği bir oyun yapabilirsin. Şayet yaparsan reklama boğma :)
  • site basit birşey olacak 3 boyut değil 2 boyut değil sadece butonlar olacak tabi kullanıcıların bilgilerinin puanlarının kaydedildiği bir veri tabanı bu kadar basit tabi sağda solda 3-5 resim
  • Bence bu çiftlik bank miftlik bank işine bulaşma ama oyun yapmak ilgini çekiyorsa game maker tavsiye ederim hem öğrenmesi kolay hem de güçlü bir oyun motoru, kötü bir geçmişi vardı ama studio 1.4 ve sonrası gayet iyi, studio 1.4 te pc ye çıktı almak ücretsizdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce oyun motoru seçmelisin. Web + mobil cıktı veren bir oyun motoru bak. Sonra onun destekleidği dillere bakarsın
  • Hem onlar oturdukları yerden kazanacaklarsa sanal pos yaratman gerekir sanırım.Bankalarla anlaşacaksın.Yoksa nasıl vercen ki onlara senin deyiminle meblağları? sanal pos almakta kolay olmayabilir bilemem.
  • Düşündum de bence assambly kullan. performans olur. Başarılar.

• mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    : ))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Assembly adamdır

bu kadar gülmemiştim ahahhaha
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.