Şimdi Ara

Hangi B12 vitaminini önerisiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
147.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • B12 vitamini kullanmak isityorum. Hangisini önerirsiniz ? Hangisinin vitamin değerleri daha yüksek ? Benexol mü yoksa Apikobal mı ?

• sadece alirken kapsullerin jel olmamasina dikkat etmeni tavsiye ederim. Vitamin B komplekslerini de dusunebilirsin. gecmis olsun
  • ikiside jel değil ve içerikleri aynı yanılmıyosam 250/250/1 hangisini bulursan al fark etmez
  • Benexol fena değil. Unutkanlığıma iyi geliyordu. Bir ara gene başlasam iyi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Benexol fena değil. Unutkanlığıma iyi geliyordu. Bir ara gene başlasam iyi olacak.

geçenlerde kan testi yaptırdım b12 düşük çıktı.doktor ömür boyu iğne vurulmam gerektiğini söyledi(her ay) ancak ben vurdurmayacam. size soracağım şey şu demişsiniz ya benexol unutkanlığıma iyi geliyordu.sizde de mi b12 düşük ? bu b12 düşüklüğü unutkanlığamı neden oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhMeT.

quote:

Benexol fena değil. Unutkanlığıma iyi geliyordu. Bir ara gene başlasam iyi olacak.

geçenlerde kan testi yaptırdım b12 düşük çıktı.doktor ömür boyu iğne vurulmam gerektiğini söyledi(her ay) ancak ben vurdurmayacam. size soracağım şey şu demişsiniz ya benexol unutkanlığıma iyi geliyordu.sizde de mi b12 düşük ? bu b12 düşüklüğü unutkanlığamı neden oluyor ?

Evet aynen unutkanlığa neden olur. Özellikle et yemeyenlerde ortaya çıkar. Vejetaryanların muhakak dışardan b12 vitamini alması gerekiyor. Eğer b12 vitamini çok daha az değerlerdeyse ilaç fayda etmiyor. İğnesini kullanmak gerekiyor. Yanlız ömür boyu olduğunu ilk defa duyuyorum. Genelde 6 ay falan iğne kullandırılıp sonra tablet olarak kullanılması gerekiyor. Sana neden doktor ömür boyu dedi anlamadım. Sen başka doktora daha git. Ama sakın ihmal etme bu işi. B12 vitamini eksikliği çok daha kötü sonuçlara neden olabilir. Bağışıklık sistemini bile zayıflatıp her türlü hastalığa davetiye çıkarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coder85

quote:

quote:

Evet aynen unutkanlığa neden olur. Özellikle et yemeyenlerde ortaya çıkar. Vejetaryanların muhakak dışardan b12 vitamini alması gerekiyor. Eğer b12 vitamini çok daha az değerlerdeyse ilaç fayda etmiyor. İğnesini kullanmak gerekiyor. Yanlız ömür boyu olduğunu ilk defa duyuyorum. Genelde 6 ay falan iğne kullandırılıp sonra tablet olarak kullanılması gerekiyor. Sana neden doktor ömür boyu dedi anlamadım. Sen başka doktora daha git. Ama sakın ihmal etme bu işi. B12 vitamini eksikliği çok daha kötü sonuçlara neden olabilir. Bağışıklık sistemini bile zayıflatıp her türlü hastalığa davetiye çıkarıyor.

Saçma sapan bir doktordu baktı sonuca ömür boyu iğne dedi ömür boyu mu dedim evet dedi
    Başka bir doktora daha gidecem.
    son zamanlarda kendimden şüphelenmeye başlamıştım zaten unutkanlık var hafiften.yaşımda genç daha korkuyorum valla
    yaş 20

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Coder85

quote:

quote:

Saçma sapan bir doktordu baktı sonuca ömür boyu iğne dedi ömür boyu mu dedim evet dedi
    Başka bir doktora daha gidecem.
    son zamanlarda kendimden şüphelenmeye başlamıştım zaten unutkanlık var hafiften.yaşımda genç daha korkuyorum valla
    yaş 20

korkucak bişey yok. tedavisi basit bunun. b12 takviyesi sadece
    allah daha kötü hastalık vermesin. dediğim gibi sakın ihmal etme. bir doktora daha görün. ömür boyu iğne kullancağını sanmıyorum

• solgar al en iyisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin0686

solgar al en iyisi

Solgar'ı tavsiye etmem. Ürünleri çok pahalı. Alt tarafı b12 vitamini. üstelik reçeteye yazdırıp daha ucuzada alabilirsin. Bunun için solgara çok fazla para bayılmanın bi alemi yok.
  • dozlar aynysa al ucuzunu gitsin.
    ama sorun şu ki b12 çok azsa iğneye başvurmak gerekir sen iğneleri olmaya başla aynı sonuçlarla başka doktorlarla görüş belki ömür boyu olman gerekmiyordur.

b12 sinir sistemini düzenliyor eksikliği kalıcı hasara sebep olabilir
  • quote:

quote:

geçmiş olsun. aynı sekilde benimde sağlık problemlerim yüzünden kullandığım ilaçlardan b12 eksikliği oluştu düzenli olarak iğne oluyorum hicte problem olmuyo ve gerçekten + etkisini hissedebiliyorum.
    öncelikle b12 eksikliği disinda başka bir problemin yoksa tabletleri kullan. haricinde beslenmene de dikkat et
    Kırmızı et, karaciğer,yumurta, süt, peynir ve balık vb... yiyecekler tüketmeye özen göster.
    başka bir doktor a daha git eger yine aynı sekilde bir tedavi uygulamanin mantikli olacagini söylerse bence uygulaman yararina olur ;)

• B12 eksikliğini hapla gidermek çok zor olabilir. Haplara güvenmeyin.
  • Apikobal ve Benexol'un ikiside aynı etken maddeleri yani, 250mg B1, 250mg B6, 1000mg B12 içermektedir. Ben Apikobal kullanmaktayim.. Unutkanlikta, zihni ve bedeni yorgunlukta ve konsantrasyon için kullanabilirsiniz..
  • tohumluk hormonsuz buğday al kaynat suyunu iç.
  • Benexol'a geri dönüş yapıyorum. Unutkanlık maksimum düzeye çıktı.
  • hormonsuz yüzde yüz doğal ve tohumluk anadolu buğdayını bulursanız mutlaka yıyın.b12 vit yuksek doz içerir.ilaç gibi yan ve öldürücü etkisi yok.iki avuç kaynatıp suyunu gunde 2 defa 2şer bardak için. uyuşmalarınızın nasıl geçtigini hayretle goreceksınız.eger bu bugdayı bulamazsanız pm atın bana sıze soylerim.
  • Merhaba,

Hormonsuz yüzde yüz doğal ve tohumluk anadolu buğdayını nerden bulabilirim. Nette B12 araştırırken buldum sizin önerinizi, bugün ancak bulabildiğim hedimlik diye bir buğday türü ve 2 kilo aldım. Satıcı çok bilgili değildi bu konuda. İlginiz için şimdiden teşekkürler... Bu arada Ankara'dayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali282

hormonsuz yüzde yüz doğal ve tohumluk anadolu buğdayını bulursanız mutlaka yıyın.b12 vit yuksek doz içerir.ilaç gibi yan ve öldürücü etkisi yok.iki avuç kaynatıp suyunu gunde 2 defa 2şer bardak için. uyuşmalarınızın nasıl geçtigini hayretle goreceksınız.eger bu bugdayı bulamazsanız pm atın bana sıze soylerim.

Merhaba,

Hormonsuz yüzde yüz doğal ve tohumluk anadolu buğdayını nerden bulabilirim. Nette B12 araştırırken buldum sizin önerinizi, bugün ancak bulabildiğim hedimlik diye bir buğday türü ve 2 kilo aldım. Satıcı çok bilgili değildi bu konuda. İlginiz için şimdiden teşekkürler... Bu arada Ankara'dayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: berenbozkurt

quote:

Orijinalden alıntı: ali282

hormonsuz yüzde yüz doğal ve tohumluk anadolu buğdayını bulursanız mutlaka yıyın.b12 vit yuksek doz içerir.ilaç gibi yan ve öldürücü etkisi yok.iki avuç kaynatıp suyunu gunde 2 defa 2şer bardak için. uyuşmalarınızın nasıl geçtigini hayretle goreceksınız.eger bu bugdayı bulamazsanız pm atın bana sıze soylerim.

Merhaba,

bulabildinizmi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.