Şimdi Ara

Boksör Kırığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
25.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cumartesi günü duvara yumruk atmam sonucu sol elimin bilek önünde serce ve yüzük parmağımı kırdım doktora gittiğimde önce alcıya aldılar ameliyatla çivi takılması gerekebilceğini söylediler. daha sonra kontrole gittiğimde ameliyat gerektiğini söylediler..Ameliyat olmak istemediği söyleyp ordan kosarak uzaklastım =) Daha sonra özel bir hastanede daha düzgün bir alcıya aldırdım elimi sadece kaynamasını istiyorum sekil bozukluguna ağrılara razıyım..Bu kırık kaynar mı?

• Benimde sag elde war suan alcida bu hastalığı geçirenler yardimcii olursa sevinirim paylasimlarinizu eksik etmeyin
  • Hocam ileride çekeceğinize şimdi çekin, gerekli diyorlarsa gidin ameliyatınızı olun.
  • Elim alcida dirseğime kadar ama boynuma askilik vs kullanmıyorum sıkıntı olurmu
  • aynı dertten muzdaribim.

3 gün önce serçe parmağı tarak kemiğinden kırıldı.Öğrenmek istediğim doktor 10 gün sonraya kontrole gel dedi.Alçıyı çıkarma ihtimalleri % kaçtır.Ağrı sızı yok.

tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_loopus

aynı dertten muzdaribim.

3 gün önce serçe parmağı tarak kemiğinden kırıldı.Öğrenmek istediğim doktor 10 gün sonraya kontrole gel dedi.Alçıyı çıkarma ihtimalleri % kaçtır.Ağrı sızı yok.

tşk.

Kırıkta 10 günde alçıyı imkanı yok çıkarmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acı Biber

quote:

Orijinalden alıntı: omer_loopus

aynı dertten muzdaribim.

tşk.

Kırıkta 10 günde alçıyı imkanı yok çıkarmazlar.

wallamı....

inan bu sıcakta hiç çekilmiyo bu meret...
  • 19 mayıs günü kapıya sert çıktım:) Baktım elimin tarak kemiği şişmiş. Hemen hastaneye koştum. Bu gün resmi tatil devlet hastanesinde sıkıntı yaşarım diye gittim özel hastaneye. Acilde bir film çekildi(para), biz bişe yapamayız dediler ortapedi doktoruna gidin dediler. Çıktık üst kata muayene olduk(para), doktor kırık var dedi ameliyata gerek yok alçıya alıcaz dedi. Amerikan alçı yapıldı(para) ardından 2 film daha patlattı(para). Sonra 10 gün sonra gel dedi kontrol edelim dedi. Çok şükür ağrı sancı olmadı 10 gün sonra gittim doktara bi fil çekelim dedi(Para).
    3 yönlü fil istemiş doktor beyimiz. Neyse baktı filme kemik yamuk kaynamış dedi bişe olmaz dedi böyle kaynasın dedi. Dedi de dedi. Aha babağın gemüne başıma gelene bak dedim. Sonra 10 gün sonra tekrar kontrol(para). 25 Haziran günü alçıyı çıkardı yamuk yumuk bi el çıktı içinden. Kokmuş eciş bücüş:)). Tekrar film çekti(para), bide alçı çıkarma parası kitlediler. Maddi zarar:590 Tl. (Bi tarak kemiğine). Manevi hasarına hiç girmiyorum.

• aynen bende de var sağ elde ya resmen unuttum elimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktora

• Kardeşim yaşım 19 ama 10 yıldır kickboxla ugarasıyorum başıma çok kırık geldi sen aldırmıssın alçıya be nbaya geç ecvap verdim yanlış yamışsın 6 7 sene sonra basına iş açar o çok fazla ağrı yapar uyuşur sonra ameliyatla kırdırmak zorunda kalıcakısın haberin ama olmamasını ıstıyosuan bunların bi kaç şey yapman alzım facebook adresimi vericem ekle beni
    https://www.facebook.com/izmirlea35
  • Durum nedir kimse dönüş yapamamış. Sağ el 5. Metakarp proksimal uç kırığı tedavi süreci hakkında bilgisi olan var mı?

• Kırık üzerinden 2 sene geçti sayılır Kemik biraz yanlıs kaynadı kırılan bölgede yanlıs kaynamadan dolayı biraz şişmiş gibi gözüküyo. En ufak ağrı sızı yok.Tutma kavramada sıkmada bir sorun yasamıyorum. Benimki eskiden ameliyatla kırık tedavisimi varmıs oldu tam :)
  • dbeck D kullanıcısına yanıt
    2 Ay önce bende kırdım bu arada geçmiş olsun sol elimin 5. tarak kemiği ve tam parmakla birleşen eklemin 1 cm gerisinden kırıldı alçıya aldılar falan biraz yukarı doğru kaynamış hafif bir çıkıntı var onun haricinde bir sıkıntı yok ağrı yok sızı yok yumruğumu tamamen sıkamıyorum ama o parmağım hariç tam güçte malesef sıkamıyorum artık sağyı güçlendiriyorum yapacak birşey yok :)

Duvara vurmadım insana vurdum burnuna vuracağıma heralde boyunu tam hesaplayamadığımdan alnına vurdum o yüzden kırıldı :)
  • Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olmasın ama sağlam hortladı :)
    Benim sağ elimde 2011 yılında gerçekleşmiş bir boksör kırığı var ve o zamandan beri platin veya vidalar mevcut.
    sormak istediğim soruya gelince; elim zaman zaman sızlamakta ve yanlışlıkla herhangi bir yere temasım halinde tabir-i caiz ise canımı almakta. bu platin veya vidanın çıkartılması elzem bir durum mu? yoksa olmasa da olur mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.