Şimdi Ara

>>>> Hamam Böcegi <<<< OHaaa diyeceginz bilgiler! (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
224
Cevap
5
Favori
225.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anasını avradını bilmem ne yaptığımın gereksiz canlıları evde rahat bırakmıyor.Her yerdeler.Karıncaların girmediği,çıkmadığı yer kalmadı.Hamam böcekleri bulaşık makinesine bile giriyorlar.Gece uyurken sivrisinek vızıltısı ve ısırığıyla uyanmakta ayrı bir şey.

Lüks yerde yaşıyoruz güya.Evi ilaçlatıyorsun geçmiyor,apartmanı ilaçlatıyorsun geçmiyor.

Bunu yaratana ben ne diyeyim ki.

O kadar çok şey var ki gereksiz bu dünyada.

Yapacağı ekosistemede..

Sırf bela.İnsanlarla uğraştığımız yetmiyor birde böyle şeylerle uğraşıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine de bir "Tardigrad" değil...

Tardigrad’lar, 151 °C sıcaklıkta dakikalarca hayatta kalabiliyor. Aynı şekilde -200 °C’de de zarar görmeden günlerce yaşayabiliyor. Mutlak sıfırın 1 °C üstünde (-272 °C’de) de bir kaç dakika boyunca canlı kalabilir.
    Uzay boşluğunda bile yaşamışlığı var...

Atmosferik basıncın 1200 katı kadar yüksek basınçlarda da canlılığını kaybetmiyor.
    Tardigrad’ların bazı türlerinin ise atmosferik basıncın 6000 katına dayandığı bilinmektedir.

Tardigrad’lar, mutlak kuru bir ortamda 10 yıl boyunca hayatta kalabiliyorlar... Yani su olmadan...

5000 Gy ve 6200 Gy gibi radyasyon seviyelerinde hayatta kaldığı gözlemlenmiştir.
    10 Gy’nin radyasyon insan için ölümcül...
  • Vay anasını be. Bende bu kadar özellik yok.
  • Çok etkilendim bu hayvanlar. Bir daha görürsem saygı göstericem

• 100 Derece Sıcaklıktaki Fırına Koyma: Ölmesi çok uzun sürdü. Termal etkiye maruz kalma sınırı belirlenemedi.

Harbiden oha diyorum.
    -------
    Bizim evde de var, karinlarindan ezince sivi cikinca yasarlar mi hala?

• Kripton'dan sadece superman gelmemiş demek ki bu böceklerde gelmiş :D
  • eğitimli köpekler sahibini ısırırken Ev sahibini misafirden ayırt edebilmek nedir yahu

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

Hamam böceği,sivrisinek,karınca.

Anasını avradını bilmem ne yaptığımın gereksiz canlıları evde rahat bırakmıyor.Her yerdeler.Karıncaların girmediği,çıkmadığı yer kalmadı.Hamam böcekleri bulaşık makinesine bile giriyorlar.Gece uyurken sivrisinek vızıltısı ve ısırığıyla uyanmakta ayrı bir şey.

Lüks yerde yaşıyoruz güya.Evi ilaçlatıyorsun geçmiyor,apartmanı ilaçlatıyorsun geçmiyor.

Bunu yaratana ben ne diyeyim ki.

O kadar çok şey var ki gereksiz bu dünyada.

Yapacağı ekosistemede..

Sırf bela.İnsanlarla uğraştığımız yetmiyor birde böyle şeylerle uğraşıyoruz.

Senin gibi misal
  • OHaaa

• Gece su içmeye kalkınca beni korkudan öldüren böccek türüdür.
    Not: Beni susuz dahi bıraktığı olmuştur
    Pis haşere
  • al terliği vur üstüne :D
  • Beyler yakaladığınız zaman üstlerine dejerjan ya da sıvı sabun falan dökün 1 dk içinde üstlerine raid sıkmış gibi ölüyorlar. Sara nöbeti geçiren biri gibi
    Bu arada bu ibişler kendini temizleme ve başı kopuk halde 1 haftadan fazla yaşıyobiliyorlarmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazının hepsini okudum, hiç bi faydası olmadı.Bi kaç gündür evde hamam böceği yakalıyorum.Muhtemelen yumurtaları vardır Bi kaç hafta sonra koloniler dalabilir eve
  • Daha yeni yakaladım bir tanesini. Kaşla göz arası yumurtlamış mıdır ki? Odamdan tiksindim.
  • OHaaa

• Hastalık bulaştırması haricinde o kadar da kötü bir böcek değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

Raid-Sheltox ve türevleri bu böcekler için havagazı niteliğinde. Bu spreylere maruz kalan böcekler kimi zaman ölmüyor çünkü bağışıklık kazanmış oluyorlar. Üstelik tek bir böceğe defalarca sıkmanıza rağmen ölmesi dakikalar sürmekte. Eğer evinizde hamam böceği sorunu var ise TEK ÇARESİ ;

>>>> Hamam Böcegi <<<< OHaaa diyeceginz bilgiler!

Hazırlanışı da çok basit. Çiçeklere de kullanılan fıs fıslar vardır. Yanılmıyorsam 1 litre hacmi var o fıs fısların. 1 litrelik fıs fısa resimde görülen şişenin kapağını dolduracak kadar koyup üstüne su ekleyerek 1-2 dakika kadar çalkalıyoruz. Daha sonra evin her yerine (özellikle kapı eşikleri, dolap arkaları ve üstleri, perdeler, yatak altları vs) sıkıyoruz. İnsana zararı yok kesinlikle o yüzden perde, döşeme gibi yerlere sıkmanızda bir sakınca yok. Etki süresi yaklaşık 20-30 saniye. Anında gebertiyor. Bunun dışında en önemli avantajı 6 ay kadar etkisi olması. Yani ilacı sıktığınız bölgeden 6 ay içinde geçen her böcek nalları dikiyor. O ilaçlı bölgeye temas etmesi yeterli.

Bu ilacı da bana babam tavsiye etmişti, kendisi ziraat mühendisidir 40 yıllık. Herkese tavsiye ederim.

Sunan nerede bulabiliriz İstanbul da hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

Raid-Sheltox ve türevleri bu böcekler için havagazı niteliğinde. Bu spreylere maruz kalan böcekler kimi zaman ölmüyor çünkü bağışıklık kazanmış oluyorlar. Üstelik tek bir böceğe defalarca sıkmanıza rağmen ölmesi dakikalar sürmekte. Eğer evinizde hamam böceği sorunu var ise TEK ÇARESİ ;

Hazırlanışı da çok basit. Çiçeklere de kullanılan fıs fıslar vardır. Yanılmıyorsam 1 litre hacmi var o fıs fısların. 1 litrelik fıs fısa resimde görülen şişenin kapağını dolduracak kadar koyup üstüne su ekleyerek 1-2 dakika kadar çalkalıyoruz. Daha sonra evin her yerine (özellikle kapı eşikleri, dolap arkaları ve üstleri, perdeler, yatak altları vs) sıkıyoruz. İnsana zararı yok kesinlikle o yüzden perde, döşeme gibi yerlere sıkmanızda bir sakınca yok. Etki süresi yaklaşık 20-30 saniye. Anında gebertiyor. Bunun dışında en önemli avantajı 6 ay kadar etkisi olması. Yani ilacı sıktığınız bölgeden 6 ay içinde geçen her böcek nalları dikiyor. O ilaçlı bölgeye temas etmesi yeterli.

Bu ilacı da bana babam tavsiye etmişti, kendisi ziraat mühendisidir 40 yıllık. Herkese tavsiye ederim.

İstanbul için önereceğim yer Karaköy tünel girişinin yanında zirai ilaçlar satan bir dükkan var orada bulabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ILKERATLIILKER

quote:

İstanbul için önereceğim yer Karaköy tünel girişinin yanında zirai ilaçlar satan bir dükkan var orada bulabilirsin.

Tskr ederim. Git gel 10 TL Avcilar esenyurt civarinda yoksa hepsi burada.com da var alacagim
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.