Şimdi Ara

Hamam Böceği Besin Zinciri!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
9
Favori
53.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar hamam böceği fobisi tiskintisi igrentisi olan birisiyim

bu böceği yiyen başka canlı yokmu evimizde besleye bileceğimiz 3 gundur uyku uyuyamıyorum o hayvanı beslesek içimiz rahat uyusak ilaçlarla felan olmuyormus araştırdıgım kadarıyla

• aynen senin gibiyim bende. gece görsem birdaha o gece çok zor uyuyorum. ilaçla oluyor ama belli zamanları var mesela ilk bahar aylarında tam bilmiyorum net zamanaı ama yayılmadan evel komple binanın ilaçlanması gerek. bizim kaç senedir zamanında ilaçlanıyordu sonra bütün yaz rahattı. ama bu sene biraz geciktiğindenmidir nedir ilaçlamadan sonra 1 hafta pek görünmediler şimdi yine tek tük görünüyor aparman içinde
    çok iğreniyorum iğrenç ya. kışın apartmanın gideri tıkanmıştı şubat soğuğunda gider kapağı açıldı o havada bile 1 metrekarelik yerde en az 50-60 tane vardı. birde lağımdan geldiklerini bilmek insanı daha çok iğrendiriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Corleone™

aynen senin gibiyim bende. gece görsem birdaha o gece çok zor uyuyorum. ilaçla oluyor ama belli zamanları var mesela ilk bahar aylarında tam bilmiyorum net zamanaı ama yayılmadan evel komple binanın ilaçlanması gerek. bizim kaç senedir zamanında ilaçlanıyordu sonra bütün yaz rahattı. ama bu sene biraz geciktiğindenmidir nedir ilaçlamadan sonra 1 hafta pek görünmediler şimdi yine tek tük görünüyor aparman içinde
    çok iğreniyorum iğrenç ya. kışın apartmanın gideri tıkanmıştı şubat soğuğunda gider kapağı açıldı o havada bile 1 metrekarelik yerde en az 50-60 tane vardı. birde lağımdan geldiklerini bilmek insanı daha çok iğrendiriyor.

ıvıyyyyyyyy hocam helal sana olan uykumuda kaçırdın

• gece uyuyamadım rahatça iyimi
  • bi ara bizim evde artmıştı baya her gün nerdeyse görüyorduk sonra bir ilaç aldılar. çıkabileceği yerlere çıktılar bir kaç gün evde ölüleriyle veya ölmek üzerelerken karşılaştık... 2-3 aydır hiç rastlamadım inşallah rastlamam da

velhasılı ilaçlamayı bir araştırabilirsin evdeki tüm hamam böceklerini yiyecek bir canlı bulmanın kolay olacağını sanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: if_you

merhaba arkadaşlar hamam böceği fobisi tiskintisi igrentisi olan birisiyim

bu böceği yiyen başka canlı yokmu evimizde besleye bileceğimiz 3 gundur uyku uyuyamıyorum o hayvanı beslesek içimiz rahat uyusak ilaçlarla felan olmuyormus araştırdıgım kadarıyla

kardeş aynı sorun bizim evdede vardı, evin pis su borularından hamam böcekleri çıkardı hemde birsürü , psikolojim bozulmuştu biraz araştırma yaptımıştım ve şu ilacı kullanmamı önerdiler; K-OTHRINE SC 50, bu ilacı zirai ilaç satan yerlerde 7-8 liraya temin edebilirsin sonuç ise mkemmel , bu ilactan boş cam cifi kutusuna bir kapak boşaltıyosun ,gerisini suyla dolduruyosun,kabı bi güzel çalkalıyosun , ve gece saat 02:00-03:00 arasında evin heryerine sıkıyosun özellikle pis su giderlerine, duvarla zeminn birleştiği diplere,fayans aralarına vs...

ben denedim ve ertesi sabah evden abartısız sözlüyorum 20 den fazla ölü hamam böceği topladım...

memnun kalcağını garanti ediyorum kolay gelsin...

•  Hamam Böceği Besin Zinciri!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eka01

Hamam Böceği Besin Zinciri!

sağ kolumdaki kıllar diken diken oldu
  • bende korkuyom
  • bu hayvanlarla ilgili daha önce araştırma yapmıştım birazcık bahsedeyim

*ölürken bile yumurtalarını bırakabilirler

*en çok sıvı yağ ve karbon hidrat(patates,ekmek kırıntıları) ile beslenirler

*sıvı yağ ve karbonhidrat bulamadıkları zaman birbirlerni yemeye başlarlar

*zararsızdırlar fakat tiksindirici görünümleri vardır

*antenleri sayesinde tehlikenin boyutunu bilebilirler

*yiyecek bulmak için genelde gece 02:00- 03:00 arasında yuvalarından çıkarlar

*yumurtalarnın kabuğu dış etkenlere karşı etkin bir koruma sağlar(henüz, bu böceklerin yumurtalarını eritecek kimyasal bir ilaç yoktur)

*çok güçlü DNA yapılarına sahiptirler , kullandığınız zehirlli kimyasalı kendi DNA larında işleyerek bağışıklık kazanabilme yeteneklerine sahiptirler

*bu hayvanların dış kabukları onları sıcaktan ve soğuktan korumak içindir sıcak ve soğuk ortamlardan etkilenmezler

*hamam böcekleri en fazla gemilerde bulunur ve gemiciler bu hayvanları ne yaptılarsa kurtulamamışlardır.

gemiciler bu hayvanlara kakalak derler.

gemicilerin bu hayvanlarla mücadelesinde kullandığı yöntem ;haşlanmış patates ve borik asit karışımıyla hazırlanmış tuzaklardır.

daha öncede bahsettiğim gibi bu hayvanların karbonhidrata ihtiyaçları vardır , patatesleri suda hafif haşlayıp püre haline getirirler, bu püreye borik asit katarlar(beyaz toz şeklinde bir kimyasal , eczanelerden temin edebilirsiniz),daha sonra bu karışımı güzelce yoğurup , küçk yuvarlak top haline getirirler, bu karışımı böceklerin yuvalarına yakın yerlere diplere vs koyarlar böcekler bu borik asitli patetes tuzağını yuvalarına götürmek isterler ve yuvlarına götürdüklerinde yuvadaki bütün hamam böcekleri zehirlenip ölür...

en etkili ve kesin çözüm budur...

gemicilerin kullandığı diğer bir yöntem ise şudur;

geniş bir pet şişeyi 8(1lt veya 2 lt lik cola şişeleri olabilir) kesip geniş olan kısma sıvı yağ koyarlar(sıvı yağ hamam böceklerinin temel besin maddesidir) bu sıvı yağla dolu pet şişeyi gene böceklerin yuvasına yakın bir yere koyarlar, böcekler antenleri sayesinde bu sıvı yağı bulup şişenin çine girer fakat geri çıkamazlar çünkü ayakları yağlanıp kayacağından dolayı şişenin içinden geri çıkamayacaklardır ve sonuçta boğuşlarak öleceklerdir(yalnız şişenin boyu yüksek olmalı)

ve o şişe aylarca gemide o şekilde durur, aylar sonra gemiciler şişeyi kontrol etmek istediklerinde, ölü hamam böcekleriyle dolmuş bir pet şişeyle karşılaşırlar...

• elektronikci_71 saol papatesli formulü deniycem umarım işe yarar
  • hamamböceklerini farelerin yediğini duymuştum. 1.si fare besle.
    uzakdoğu ülkelerinde bu böcekleri yiyen insanlar var. 2.si bir uzakdoğulu besle.
  • şaka bir yana,
    apartmanlarda bu böceklerin barındığı bir yer vardır. eminimki yaşadığınız binada kullanılmayan daireler vardır. yada nemli bir bodrum katına sahipsiniz. binanın içide muhtemelen rutubetlidir ve kokuyordur.
    çözüm olarak bütün binayı baştan aşağıya ilaçlayın. bunun için elma ilacı kullanabilirsiniz.
    ve bu ilaçlamayı 15 - 20 gün sonra tekrarlayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: if_you

merhaba arkadaşlar hamam böceği fobisi tiskintisi igrentisi olan birisiyim

Bu canlılar için maalesef hiçbir çözüm yolu yok. Çok araştırdım ama bulamadım sonuç olarak 5 yıldır onlarla yaşıyorun Bu böcekler doğadaki en dayanıklı canlılardan biri. Bu canlıları yok edecek ilaç yoktur. Sayılarını azaltabilir ama o ilaca kolaylıkla bağışıklık kazanacaklardır. Bu böcekler grip virüsü gibi kendini geliştiriyor yani mücadelesi çok zor.

O canlılardan korkmanıza gerek yok. Bu böcekler asla ve asla insanlara yaklaşmazlar, ısırmazlar. Yani uyurken yatağınızın kenarına kadar gelseler bile asla yatağınıza çıkmazlar. Sizlere bunun garantisini bizzat verebilirim

Pis bir böcek türüdür. Bu nedenle onları yüyeceklerinizden, içeceklerinizden, tabak tencere gibi şeylerden uzak tutmalısınız.

-Açıkta yiyecek bırakmayın. Bırakırsanızda üzerini birşeyle örtün.
    -Dolabın kapağını açıpta yarın saat öyle beklemeyin. Bu böcekler dolapta yaşayabiliyor. Öyle dolaptan birşey almak için açmayla içine atlamazlar. Kapağı açık bırakıp yemek yapanlar var. Anca böyle durumlarda içine girebiliyorlar.

EK BİLGİ:
    Tecrübelerin bana bu böceklerin sabunu hiç sevmediklerini gösterdi. Üzerlerine sıvı sabun sıktığınızda ölmüyorlar fakat pek harekette edemiyorlar.
    Alkol bu böceklerde de kafa yapıyor. Üzerlerine kolanya döküldüğünde bir o tarafa bir bu tarafa çarparak kaçmaya çalışıyorlar
    Saç sıpreyi gibi içinde basınçlı gaz bulunan şeylerde bu böcekleri donduruyor

• quote:

Orjinalden alıntı: Relapse_

elektronikci_71 saol papatesli formulü deniycem umarım işe yarar

bu yöntemi ben tavsiye etmiyorum, bende hazırlamıştım bu karışımı borik asidin 100gr na 5 tl vermiştim işe yarıyo yaramasınada böcekler bu patates ve borik asitten oluşan tuzağı yuvalarına götürmediğinde ve o karışım gnlerce beklediğinde iğrenç bir görünüme brünüyo kararıyo falan geri toplaması sorun olur ,hemde borik asit zehirli bir kimyasal evde emekleyen küçük çocuk falan varsa bu yöntem çok tehlikeli aman dikkat!

bu nedenden ben K-OTHRINE SC 50 zirai ilacını öneriyorum, çok fazla bir tehlikeside olmuyo , deriyle temas edince bir zararı yok göze kaçarsada birazcık yakıyo göze kaçtığı durumunda bol su ile yıkayın, hemde bu karışım sıvı olduğundan parke aralarına ve fayans aralarına sıkması daha kolay ve kullanışlı özellikle pis su giderlerne ( çamaşır ve bulaşık makinalarının kirli suyu attığı vs, banyo ,tuvalet ve lavabo pis su giderlerine ve çevresne bol bol sıkın ve sıktıktan sonra su akıtmayın bir gün beklesin ve daha sonra bol su akıtın 3 ay kesnlikle bu hayvanlarla karşılaşmayacaksınız garanti olsun diye 2 ay sonra tekrar aynı yerleri ilaçlarsanız 2 ay boyunca çıkmış olan larvalar varsa onlarda zehirlenecektir ve çiftleşecek ergenlikte böcek olmadığından bu böceklerin evinizdeki popülasyonu sona erecektir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektronikci_71 -- 3 Temmuz 2009; 21:09:26 >

• kirpi al hacı fare böcek vs. ne varsa hepsini yiyor
  • Kedi al. Kediler yakalayıp ezip öldürüyor (Tadını beğenirse mideye indirirde). Bizim evde de çok vardı valla bu sene kedi aldık hiç görmedim hamam böceği Ayrıca kelebek,güve,sinek de yakalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_avalon -- 3 Temmuz 2009; 21:25:19 >

oynarlar öldürürler beğenirse yer beğenmesse ortada bırakır ama her türlü öldürür kaçış yoktur.

Not: Özellikle yavrular etkilidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canis Lupus -- 3 Temmuz 2009; 21:34:20 >
  • Firefox Saolsun o resmi engelledim altıma s.çodum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.