Şimdi Ara

Hamam Böceği Besin Zinciri! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
182
Cevap
9
Favori
53.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: elektronikci_71

*yiyecek bulmak için genelde gece 02:00- 03:00 arasında yuvalarından çıkarlar

2 buçukta çok iyi geldi xD
  • Boğazını sık bitir işini hayvanın
  • abi siz hamam böceklerinden tiksiniyosunuzda bir de onların açısından düşünsenize, yazık kim bilir bizi gördüklerinde bizden kac bin kat daha fazla tırsıyolardır, ve onların bizi terlikle, ayakkabıyla vs vs. ile öldürme gibi bir olanakları yok .
  • bizede yılda bir kez dadanır raid kullanarak kurtuluyoz yoksa hemen ürüyo serefsizler eczanelerde satılıyor detanında vardı yanılmıyorsam

Hamam Böceği Besin Zinciri!

• Bizdede kedi var helal olsun hayvana eziyor hepsini.Şuan yanımda yatıyor hamile bir şekilde ekranın yanında beni koruyor.mutluyum.
  • Annem ve kardeşim bu kedilerin şu pis hayvanları yediğini bir duyarsa yandık eve kedi alırlar.Daha denim bir tene öldürdüm.

Bizin evde 2-3 tane birlikte dolaşıyor genelde.Önceleri iğrenmezdim basardım üstlerine ezerdim şimdi pisliklerden çok pis tiksiniyorum.Evde kullanım tarihi 2 yıl kadar geçmiş bi böcek ilacı var onunla öldürüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: onr4249

Evde kullanım tarihi 2 yıl kadar geçmiş bi böcek ilacı var onunla öldürüyorum.

Evet hocam bende öyle yapıyorum böcek ilaçları şarap gibi bekledikçe değerleniyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozan23

Dün gece sandviç yapcaktım ekmek dolabını açtım baş parmağım kadar hamam böceği çıkmazmı. İğrenç yaratıklar

Sandviç falan yalan oldu bir elimde raid bir elimde fısfıslı hacı kolonyası operasyona başladım.

Sonuç 1 şehit

• Hamam böceği besin zinciri kısadevre olmuş bir zincirdir. Hamam böcekleri birbirlerini yerler. Ortama daha çok hamam böceği sal.

Bu böceklerin davranışlarını bazen izlerim, çok ilginç yaratıklar olduklarını düşünürüm. Şahane bir yapay zekaya sahipler.
  • neden benim mekanımda üstünlük kuruyorlar gitsinler kendi aralarında bi birlik felan kursunlar kömürlüğü onlara hibe edebilirim odama gelmesinler özerk olsunlar karışmamda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Liu Kang

Hamam böceği besin zinciri kısadevre olmuş bir zincirdir. Hamam böcekleri birbirlerini yerler. Ortama daha çok hamam böceği sal.

Bu böceklerin davranışlarını bazen izlerim, çok ilginç yaratıklar olduklarını düşünürüm. Şahane bir yapay zekaya sahipler.

Pardon ama nasıl beceriyosun bunu?
  • Yeni evimizde karınca bol ama şuana kadar bir tane bile hamamböcegi göremedim(1.5 senedir buradayız)
  • Karıncalar yiyormuş zannedersem karınca ilacı almayın
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: if_you

merhaba arkadaşlar hamam böceği fobisi tiskintisi igrentisi olan birisiyim

bu böceği yiyen başka canlı yokmu evimizde besleye bileceğimiz 3 gundur uyku uyuyamıyorum o hayvanı beslesek içimiz rahat uyusak ilaçlarla felan olmuyormus araştırdıgım kadarıyla

kardeş aynı sorun bizim evdede vardı, evin pis su borularından hamam böcekleri çıkardı hemde birsürü , psikolojim bozulmuştu biraz araştırma yaptımıştım ve şu ilacı kullanmamı önerdiler; K-OTHRINE SC 50, bu ilacı zirai ilaç satan yerlerde 7-8 liraya temin edebilirsin sonuç ise mkemmel , bu ilactan boş cam cifi kutusuna bir kapak boşaltıyosun ,gerisini suyla dolduruyosun,kabı bi güzel çalkalıyosun , ve gece saat 02:00-03:00 arasında evin heryerine sıkıyosun özellikle pis su giderlerine, duvarla zeminn birleştiği diplere,fayans aralarına vs...

ben denedim ve ertesi sabah evden abartısız sözlüyorum 20 den fazla ölü hamam böceği topladım...

memnun kalcağını garanti ediyorum kolay gelsin...

Konuyu okuyarak paranoyaya bağlamak istemiyorum o yüzden direkt öneriye eklememi yapıp kapatıyorum Sıkmak falan bir işe yaramıyor bu tarz ilaçları, mutasyona uğrayıp beyaz olanlarını gördüm ben bunların, çok şükür bu dairemizde bir şey yok ama daha önce kaldığımız dairede -ki yaşta küçüktü- karanlıkta yürümeye korkar olmuştuk bir ara. Bir ilaçcı benzer bir zirai ilaç kullanmıştı ancak sıkmamıştı (başka bir ilaç sıkmıştı ancak bize verdiği ilacı sıkmamamızı söylemişti). Süt şişesine koyup vermişti hatta hatırlıyorum, bu miktarın bile fazla olduğunu kökünün kazınacağını söylemişti ki doğru çıktı. Şişenin ağzına pamuk dayayıp ters çevirin şişeyi, pamuğu ıslatın kısaca, ne kadar delik varsa (kapı kenarı vs.) tıkın tıkıştırın -ama bunu bir ilaçlamanın ardından yapın ki hepsi yuvalarına kaçmış, ortadan kaybolmuş olsunlar. Çıkmak istediklerinde, hatta istemeseler bile ilaçla ölecekler, yumurtaları dahil, böylece kökleri kazınacak. Denemenizi kesinlikle öneririm, taşınana kadar -6 yıl civarı- rahat etmiştik. 40 yılda 1 tane çıkarsa çıkar karşınıza ona da terlikle acımasızca saldırın

Kediler iyi bir yöntemdir bu arada, papağanlar da ama bu ikisi aynı anda olmasın, kedi ölebilir

• quote:

Orjinalden alıntı: The Force

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: if_you

merhaba arkadaşlar hamam böceği fobisi tiskintisi igrentisi olan birisiyim

bu böceği yiyen başka canlı yokmu evimizde besleye bileceğimiz 3 gundur uyku uyuyamıyorum o hayvanı beslesek içimiz rahat uyusak ilaçlarla felan olmuyormus araştırdıgım kadarıyla

kardeş aynı sorun bizim evdede vardı, evin pis su borularından hamam böcekleri çıkardı hemde birsürü , psikolojim bozulmuştu biraz araştırma yaptımıştım ve şu ilacı kullanmamı önerdiler; K-OTHRINE SC 50, bu ilacı zirai ilaç satan yerlerde 7-8 liraya temin edebilirsin sonuç ise mkemmel , bu ilactan boş cam cifi kutusuna bir kapak boşaltıyosun ,gerisini suyla dolduruyosun,kabı bi güzel çalkalıyosun , ve gece saat 02:00-03:00 arasında evin heryerine sıkıyosun özellikle pis su giderlerine, duvarla zeminn birleştiği diplere,fayans aralarına vs...

ben denedim ve ertesi sabah evden abartısız sözlüyorum 20 den fazla ölü hamam böceği topladım...

memnun kalcağını garanti ediyorum kolay gelsin...

Şişenin ağzına pamuk dayayıp ters çevirin şişeyi, pamuğu ıslatın kısaca, ne kadar delik varsa (kapı kenarı vs.) tıkın tıkıştırın -ama bunu bir ilaçlamanın ardından yapın ki hepsi yuvalarına kaçmış, ortadan kaybolmuş olsunlar. Çıkmak istediklerinde, hatta istemeseler bile ilaçla ölecekler, yumurtaları dahil, böylece kökleri kazınacak.

Adam bu kısmı zevkle anlatmış ya.Sadist mi ne?

• bizim mutfakta da gece bu kalorifer böceklerinden geziyor. artık alıştım gece su içerken selam verip yatıyorum

• Evim Gözümde Malikhane Gbi Gözüktü

Böcek Yok O yok Bu yok
  • ben örümceklerden çık tırsıom
  • bu kadar araştırdım sizlere de yardımcı olması için bende bir rehber hazırlayacağım hatta bu ve benzeri linkleride yaşayanların referans konuları olarak örnek göstermeyi düşünüyorum.

tek tavsiyem var size;
    cesur olun alt tarafı böcek bitti..:)
    ama benim gibi iğreniyorsanız fıs fıs asla ama asla kullanmayın derim nedeni ise asit içerir ve felç eder.
    şöyleki ;

gözde ph değeri vardır 0-7 arası baz 7-14 asittir.

gözün ph değeri 6.8 ve 7.2 arasındadır.

yani genellikle bazdır.
    tüm asitler zararlıdır ama etkisi ph değerine göre değişir.
    (limon,kolanya da gözü yakar asittir ama düşüktür güçlü değildir kör etmez).

bu ilaçlar ise çok zararlıdır deriye gelirse uyuşma yapar,göze gelmeside çok tehlikelidir.

tavsiyem böcek yemidir.bunu böcekler alıp ana yuvaya taşırlar ve hepsi ölür.Fakat kullandıktan sonra bundaki zehir elinize bulaşabilir ama size zararı olmaz ama üretici firmalar şiddetle söyler her kullanımda elinizi en az 4-5 kez sabunla bol bol ovalayarak yıkayın diye.

sevmedikleri şeyler;
    biber yağıdır,sabundur,deterjan ve soğuktur..

gerisini ve tam rehber anlatımı hazırlayınca bu konu altından da sizlere söylerim.

Umarım bu böcekleri hiç görmezsiniz varsada en kısa zaman da kurtulursunuz.

• Bu yaz 3-4 tane kadar gördüm kedi gördümü affetmiyor.Böcekle hem oyun oynuyor hemde öldürüyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.