Şimdi Ara

Hamam Böceği Besin Zinciri! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
9
Favori
53.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [bscfp=Hamam böceklerinin geçtiği-ulaşabileceğe noktalara tuzaklar kur mesela hamam böceği üstüne geldiğinde patlayan torpil gibi if]

• Rammstein öneriyor hamamböceklerinin çözümünü klibinde
  •  Hamam Böceği Besin Zinciri!

• Ben is yerindeki depoda cok görüyorum ayakkabının ucuyla tekmeyi bi koyuyorum karsi duvara yapışıp kalıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Seko

bizim mutfakta da gece bu kalorifer böceklerinden geziyor. artık alıştım gece su içerken selam verip yatıyorum

Hamam Böceği Besin Zinciri!

harbi ya bende odamda gördüm bundan 2-3 tane ama şuan ev temiz şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: P€N€MY

Lanet bir hayvan!
    Kafası koptuktan sonra bile yaklaşık bir hafta yaşayabiliyor ve kafası koptu diye değil! yemek yiyemediği için açlıktan ölüyor.

• BİZİM EVDE ALLAHTAN HİÇ GÖRMEDİM AMA EVDE SÜRÜSÜNE BEREKET KARINCA VAR SANIRIM KARINCALAR YİYOR GEÇEN 50-60 KARINCANIN KALORİFER BÖCEĞİNE SALIDIĞINA ŞAHİT OLDUM HAYVANI SIRT ÜSTÜ YATIRIP ÖNCE ANTENLERDEN VE BACAKLARDAN YEMEYE BAŞLIYORLAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebab-92

bizede yılda bir kez dadanır raid kullanarak kurtuluyoz yoksa hemen ürüyo serefsizler eczanelerde satılıyor detanında vardı yanılmıyorsam

Bizim evde de vardı eskiden, bu ürün mü hatırlamıyorum ama tablet şeklinde ilaçlar var buna benzer. Hiç kalmıyor ortalıkta

• Forumda ne kadar çok hamam böceği mağduru varmış yahu
  • Benim başımdan geçti iğrenç bir olay bu canlıyla.

Lakers - Celtics 5. maçı beklerken mutfağa girdim. Tuvalet kağıdı vardı masanın üstüne dik biçimde. O yuvarlak çukurun içine girmiş. Bende ordan çıkmasın diye üstüne yuvarlak sakız kutusu vardı sert plastıkten onu koydum içerde kaldı.Tabi şimdi onu tuvalet çukuruna atmam lazım. Masadan alsam WC kağıdını alttan düşecek. Altınada bi tepsi ayarladım. Böylece altı üstü kapalı kaldı.o şekilde klozete gittim. Alttan tepsiyi çektim. Ama lanet böcek düşmedi tutunmuş içerde. Salladım düşsün diye bu sefer elimdeki koskocaman wc kağıdı ve sakız kutusuda düştü. Ana! bi baktım böcek onun altından suyun içinden de çıktı. Sifona basamıyorum çünki sakız ve kağıt var onlar giderse tıkanır. Uğraşırız Tesisatçıyla felan bir sürü masraf.

Ne yağçağımı şaşırdım resmen. Elimi uzatacam kağıdı ve kutuyu almak için korkuyorum ya o mikrop böcek elime yapışırsa diye. Gittim mutfaktan oklava aldım. Kağıdı çıkardım içinden yere gazete sermiştim onun üstüne attım. Sakız kutusu kaldı sadece. Onun içinde maşa buldum mutfaktan onlada onu aldım. Bir bastım siftona ohhhh böcek döne döne içeri kaçtı

Maşayı oklavayı kağıdı ve sakız kutusunu gazetenin üstüne sıraladım. Gittim bir yaprak kağıda Bunlar klozetten çıktı sakın dokunmayın yazdım

Sonra içeri gittim baktım maçta ilk yarı bitmiş

Böyle bir deneyimim oldu gece vakti ama çok zor saatlerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: elektronikci_71

quote:

Orjinalden alıntı: Relapse_

elektronikci_71 saol papatesli formulü deniycem umarım işe yarar

bu yöntemi ben tavsiye etmiyorum, bende hazırlamıştım bu karışımı borik asidin 100gr na 5 tl vermiştim işe yarıyo yaramasınada böcekler bu patates ve borik asitten oluşan tuzağı yuvalarına götürmediğinde ve o karışım gnlerce beklediğinde iğrenç bir görünüme brünüyo kararıyo falan geri toplaması sorun olur ,hemde borik asit zehirli bir kimyasal evde emekleyen küçük çocuk falan varsa bu yöntem çok tehlikeli aman dikkat!

bu nedenden ben K-OTHRINE SC 50 zirai ilacını öneriyorum, çok fazla bir tehlikeside olmuyo , deriyle temas edince bir zararı yok göze kaçarsada birazcık yakıyo göze kaçtığı durumunda bol su ile yıkayın, hemde bu karışım sıvı olduğundan parke aralarına ve fayans aralarına sıkması daha kolay ve kullanışlı özellikle pis su giderlerne ( çamaşır ve bulaşık makinalarının kirli suyu attığı vs, banyo ,tuvalet ve lavabo pis su giderlerine ve çevresne bol bol sıkın ve sıktıktan sonra su akıtmayın bir gün beklesin ve daha sonra bol su akıtın 3 ay kesnlikle bu hayvanlarla karşılaşmayacaksınız garanti olsun diye 2 ay sonra tekrar aynı yerleri ilaçlarsanız 2 ay boyunca çıkmış olan larvalar varsa onlarda zehirlenecektir ve çiftleşecek ergenlikte böcek olmadığından bu böceklerin evinizdeki popülasyonu sona erecektir...

Yukarıda bahsi geçen ilaç bir "Çevre Sağlığı" İlacıdır. Zirai ilaç satan yerlerde bulmak mümkündür ama formülü bağ bahçe ilaçlamaktan ziyade insanların bulunduğu yerlere göre hazırlanmıştır. 2 ay kalıcılığı vardır ve bu süreden daha sonra da haşere görmek pek mümkün olmaz. Bu işler için en etkili çözüm diyebiliriz. Birçok belediye bu ilacın daha büyük ambalajlarından satın alıp caddeleri, sokakları ilaçlıyor. Uygulanmasında eldiven, maske kullanılmalıdır ve tabiki her ilaçta olduğu gibi solunmamalı ve göz ile temas etmemelidir. İlacın normal etkisini gösterbilmesi için evin bütün cam ve kapıları kapatılmalı ve ilaçlama yapıldıktan sonra birkaç saat açılmamalıdır buna göre doğal olarak o ortamda ev hayvanı ya da insan da olmamalı tabiki. Ben yıllardır bu ilacı kullanıyorum ve memnunum. En azından insana zarar vermemesi için üretmişler ve soğuk kanlılar üzerinde gayet etkili. Bu konuda tecrübeli sayılırım okuyan arkadaşlar ilacın kullanım talimatlarına uyarak kullanabilirler tavsiye ederim sonuç güzel

• Arkadaşlar bizim evde de bu sene ilk defa gördüm bu gün, özlemişim keretaları kışın, kış uykusuna yatıyor bunlar yaz olmasın hemen fıkır fıkır ortalıkta gezinmeye başlıyorlar...
    Şaka bir yana çok tiksiniyorum bu böceklerden karınca, sinek falan neyse ama bunlar 2-3 cm oluyorlar kocaman bide antenleri falan var kıllı düşündükçe tüylerim diken diken oluyor.Gördüğümden beri hakikaten uyuyamadım ve gece yarısı bu yaratıklar için yazılmış tüm başlıkları alt üst ettim resmen sanırım K-OTHRINE SC 50 denilen ilaç fayda ediyormuş yarın alcam baklım başka daha etkili önerisi olan var mı, belki daha iyi bir ilaç çıkmıştır başlık 2009'da açılmış biraz eski...

• 4 hafta önce gördüm. aslında görmedim sesini duydum

mutfağa su içmeye gitmiştim. gece 3 mü 4 mü ne. nese ışığı koridorun ışığını yaktım suyumu doldurdum mutfağa girdim. suyu içtim tam bardağı koyacağım. aşşağılardan bir çıtırt sesi geldi. mutfağın ışığını açmamla ayağımın altında ezilen hamam böceğini görmem bir oldu. haycan çöpe ben banyoya ayak yıkamaya gittim

bayadır gömüyorum ama. özlettiler kendilerini
  • Bu hamam böceği dediğimiz böcekler Afrikadan bir muz içinde geldiler

Şaka bir yana bu böcekler nükleer bombaya bile dayanıklılar ölümsüz gibi bişeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat_ps3 -- 14 Nisan 2011; 3:12:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

quote:

bizim mutfakta da gece bu kalorifer böceklerinden geziyor. artık alıştım gece su içerken selam verip yatıyorum

harbi ya bende odamda gördüm bundan 2-3 tane ama şuan ev temiz şuan

Hamam böceği lan bu hemde uçan hamam böceği

• Konuyu okurken yada yorum yazarken sürekli bulunduğu yeri kontrol eden böceğin olmadığı halde tedirgin olan birileri varmı
  • quote:

sokakta yatarım o evede yaşıyamam. hamam böcegi olsun diğer böcek türleri olsun hepsinden tiksinirim.bir keresinde evde bir tane gördüm bunlardan aynı gün her yeri ilaçladım.şu köpüklü sıkınca üstünden geçince öldüren bişiydi.3-4 gece zor uyudum sürekli kontrol ediyordum geliyormu diye neyseki o günden sonra bir daha görmedim

• serhat_ps3 arkadaş bunu önermiş iyi bir şeye benziyor fakat bana çok ufak geldi 5 gr lık şey nasıl 20000 böcek öldürebiliyor birde nasıl kullanılıyor anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

hamamböceklerini farelerin yediğini duymuştum. 1.si fare besle.
    uzakdoğu ülkelerinde bu böcekleri yiyen insanlar var. 2.si bir uzakdoğulu besle.

Kahve içiyordum. burnumdan geldi.

• 2 Yıl önce evi karıncalarla onların mutasyona ugramış halleri vardı kanatlı karınca gibi bişeydi,Zaten aralarında vs atıyolardı farklı kolonilerdi,Bi kanatlıya 5 tane karınca dalıyodu izlemesi çok zevkliydi,kendi kendilerini öldürdüler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.