Şimdi Ara

HALO 5: GUARDIANS-ANA KONU (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
10
Favori
42.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Halo 2'yi oynamadığımdan bunu bilmiyordum
  • Şu outer ve inner dead zone ne oluyor. Benim bu aralar accuracy düşük diyorum acaba ayarları yanlış mı yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca konuda biri video çekse halo 5'teki aim ile ilgili yeni başlayanlar(ve ben) yararlansa
  • RedMatch R kullanıcısına yanıt
    Dostum aim çok kolay tabi prolar bariz belli oluyor hoplayıp zıplıyorlar bir yerlere ama bu zamana kadar fps oyunlarında gördüğüm en kolay aime sahip bu oyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: siyalf

arkadaşalar herkese merhaba , xbox alalı 3 gün halo yükleyeli 1 gün oluyor. dün geceden beri campaing modunda oynadım bugün slayer modda oynadım sizlere bir kaç sorum olucak;
    şimdi adamalar beni patates gibi yiyor. benim daha önce konsolda fps tecrubem yok o yüzden çok bocalıyorum özellik slayer modda çok hızlı ölüyorum adamlar hoplayıp zıplıyor çok hızlı hareket ediyor ben adama nişan alıp vuruncaya kadar adam yanıma gelip boynumu kırıyo resmen bana bir kaç tiyo verebilir misiniz ?
    ikinci olarak mesela kolidorda koşar haldeyim tak aniden önüme biri çıktı doğru hareket kare ye basıp kendimizi geri atıp silahlamı girişmek yoksa adamın üstüne gitip r1 mi yapmak. gerçi ikisinide deneyip her türlü ölen ben oldum

son olarak level 2 yim ama eşlemede level 40-50 arası adamlar geliyor hem benim takımıma hem karşı takıma eşleme sistemi kendi levelimi veremiyor galiba bana çünkü oyunda ezik çok yok galiba. genel olarak her türlü öneriye açığım

oyunda kontrol olarak bir arkadaş jumper bumberlı bişeyi kullanın yazmış onu kullanıyorum. gt:siyalf ( çok emin değilim oyundaki id:siyalf heralde gt de odur )

Sanırım ps ten yeni geçtin :D yazdığın tuşlar xbox kolunda yok ama biz seni anladık :D

hocam ilk deneyimse baya bir zaman tanıman lazım kendine .

Bumber jumper e alışırsan bu oyun için süper ama başka oyunlarda zorlanacaksın bu seferde .

Birkere belirtmek isterimki normal magnumla 5 kafadan vuruş 7 vücuttan vuruş öldürüyor. Yani sen çok düz kaldığın için muhtemel tüm mermileri yiyorsun.

* görmediğin bir rakip saldırınca dönüp görmeye ve vurmaya çalışma ateşten kaçıp korunmaya çalış ^^
    * Sakin ol ve heyecanlanmadan ateş etmeye çalış .

Unutmaki bu oyun ben fps nin şöylesiyim böylesiyim diyen adamlarıda alışmaya çabalamaya itiyor ve kimileri boklayarak kaçabiliyor :d Kimbilir belkide boktandır^^

*Bu tür oyunların çoğunda haritaları öğrenmek oyunun nereden nereye aktığını anlamak birçok yetenekli nişancıdan bile bazen daha fazla sayıda rakibi vurmanı sağlar.
    Bu nedenle yeni başladığın bu safhalarda tabiki vurmaya ve kaçmaya çalış ama en çok oyunun haritanın hangi alanında aktığını ve haritanın hangi alanlarının senin için iyi olacağını anlamaya ve mümkünse ezberlemeye çalış ...

*Eğer dediğin gibi ilk fps deneyiminse ve özellikle sağ taraftaki hedef almana yarayan analoğa fazla hakim olmamıyorsan ilk başlarda onu gövde seviyesinde fazla hareket ettirmeden sol analogla sağa sola oynayarak alışmaya çalış.

*Bol bol twich izle ve youtubede faydalı videolar bulmaya çalış.

Fakat en önemlisi sabır sabır sabır vazgeçme ... İlk başlarda belki kimseyi vuramayacaksın 1-2 1-2 artacak buna emin ol ...

• quote:

Orijinalden alıntı: RedMatch

Şu outer ve inner dead zone ne oluyor. Benim bu aralar accuracy düşük diyorum acaba ayarları yanlış mı yaptım

Analoğun iç çap hassasiyeti ile dış çap hassasiyeti olarak biliyorum basitçe.

Yani sentevitiyi yükselttiğin zaman arkana sağa sola hızlı dönsende bazen hedefi devamlı tutturmak zor oluyordu . Çok düşürüncede bu sefer arkanı dönmek vs.

Sanırım haloda buna çözüm olsun diye böyle bir şey yapmışlar. Burada iç çapta yani analoğun orta kısmında sensevity 5 gibi dış çapta 10 gibi ayarlayabiliyorsun sanırım .

Fakat ben açıkcası 0 ile 10 arasında bariz farklar yaşamıyorum ama tabiki var .

Gamerler genelde o ayarları 0 a alarak oynuyormuş fakat ben her ikisinide 4 yaptım hatta normal sensevityler de bende 4

• Dün Elite gamepad ile Halo oynadım , gamepad resmen Halo 5 düşünülerek yapılmış. Gears'da da çok büyük artısı olacaktır Oyuna çok pozitif etki ediyor. Dün başka bir Elite sahibi ParabellumTR ile 8 maç yaptık 8'i de açık ara kazandık ve rakipleri perişan ettik. Adamı şaşırtmak için bilinçli olarak farklı hareketler yapıyorum adam şaşırıyor bazen ben bile şaşırıyorum Kesinlikle imkanı olanlar bu gamepad'i alsın , oyundan aldığınız haz artıyor.

Bu arada yakın zamanda bi private yapalım. O kadar kişiyiz adam gibi toplanıp private yapamadık. O kadar güzel ve farklı forge haritaları var ki sabaha kadar oynatır. Örneğin şu aşağıdaki Mario World temalı haritayı indirip custom game yapabiliriz :

• jarkaman J kullanıcısına yanıt
    Bumper Jumper'ı bu kadar iyi yapan ne? Herkes onu öneriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Dün Elite gamepad ile Halo oynadım , gamepad resmen Halo 5 düşünülerek yapılmış. Gears'da da çok büyük artısı olacaktır Oyuna çok pozitif etki ediyor. Dün başka bir Elite sahibi ParabellumTR ile 8 maç yaptık 8'i de açık ara kazandık ve rakipleri perişan ettik. Adamı şaşırtmak için bilinçli olarak farklı hareketler yapıyorum adam şaşırıyor bazen ben bile şaşırıyorum Kesinlikle imkanı olanlar bu gamepad'i alsın , oyundan aldığınız haz artıyor.

Bu arada yakın zamanda bi private yapalım. O kadar kişiyiz adam gibi toplanıp private yapamadık. O kadar güzel ve farklı forge haritaları var ki sabaha kadar oynatır. Örneğin şu aşağıdaki Mario World temalı haritayı indirip custom game yapabiliriz :

ortalamanın altında bir halo yeteneğim var ama oyundan büyük zevk alıyorum. bu akşam 22:00 civarı bir şey yapalım derseniz gelirim.

• aynen ps ten geçtiğim için tuş isimlerinede tam alışamadım. 2 gündür oynuyorum kill sayım 8-9 civarı seyrediyor . tabi oda iki takımda full bronze dan oluşuyorsa bazen gold adamalar geliyor ortalığı dagıtıyor.

2 günlük tecrübem den anladığım kadarıyla haritayı ve haritaya bağlı silahları bilmek ve kullanmak çok önemli. mesela bazı haritalarda adamlar bıçağa benzer birşey alıyor melee olarak biçiyor herkesi gerçekten çok sinir bozucu bişey bende tabi bişey yapamıyorum. adam bi anda dibimde bitiyor.

zaten ben target uzaktaysa hayatta vuramam yani ona nişan alıcam oda hareket etmiyecek falan beni on kere öldürürler. aynı şekilde adamlar arkamdan veya yan taraftan çıkarsa bir anda onda da rs ve ls yi hareket ettirdiğimden adama değilde havaya veya yere sıkıyorum. kısaca benim kill alabilmem için karambol bir ortam lazım oluyor :D

bu kadar becerememe rağmen oyun zevkli bu da çok ilginç zamanla gelişirim diye düşünüyorum

• quote:

Bende ilk denedim ve sonra vazgeçtim alışkanlık değiştirmem gereken çok tuş var.
    Güzellikleri şöyle zıplamayla birlikte havada arkaya dönmeye başlayabiliyorsun.

Yere eğilme Sol anologda ve nişan almanı bozmuyor.

Ayrıca nişan aldığında daha yakın başlıyor.

Birde kullanım açısından daha rahat görünüyor.

Şahsen ben denedim alışmak uzun sürecek diye vazgeçtim. Zaten Pro olacağımız falan yok sonuçta ;)

• Az önce bir warzone maçı gireyim dedim, 120 kişi sırada vardı Foto atacaktım ama nedendir anlamadım büyüklüğü çok fazla diye galiba atamadım -beni arkadaş eklemiş olanlar görebilirler zaten -
  • 3.3 gb güncelleme gelmiş. Bugün ki halo zevkimiz bu kadarmış.Malum 3 mbit.

• quote:

Bumper Jumper muhtemelen normal Gamepadler (Elite olmayanlar yani) icin en ideal tus takimi, sebeplerini de arkadas aciklamis. Ziplama, egilme, bomba atma gibi eylemleri oyunun aciklamasinda da yazdigi gibi "parmaklarinizi kipirdatmadan" yapabiliyorsunuz. En azindan parmaklariniz gamepad uzerinde daha az mesafe katediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinusHuman -- 27 Ocak 2016; 5:59:37 >
  • Bu arada elite controler é o kadar para bayılmak istemiyorsanız ve maksat hedef aldığımız parmağı oynatmamaksa aşağıdaki Aksesuar ve türevleri daha faydalı ve ucuz olacaktır.

https://youtu.be/Ka5yoFAhoIQ

• quote:

Orijinalden alıntı: profxxx

3.3 gb güncelleme gelmiş. Bugün ki halo zevkimiz bu kadarmış.Malum 3 mbit.

Aynen. Yaşasın AKK.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profxxx

3.3 gb güncelleme gelmiş. Bugün ki halo zevkimiz bu kadarmış.Malum 3 mbit.

Yeni map asiri iyi, en azindan movement akiciligini tesvik eden bir yapisi var. Sacma sapan yuvarlak ve simetrik mapler gibi degil.
  • Halo mcc legendary bitirmek istiyorum(speedrun) bana yardımcı olacak var mı?
  • Bu ne şimdi ya!

• delio kullanıcısına yanıt
    O bana da olmuştu, konsolu kapa aç yapmıştım düzelmişti

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.