Şimdi Ara

Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
18
Favori
29.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ana oyunun ve ilk içerik paketinin çevirisi tamamlandı. Dosyaları gömüp test edilebilir hale getireceğim. İkinci içerik paketi 31 Ekim'de çıkacak.

Düzenleme: Şu ana kadar baktığım dosyalardan biri hataya neden oluyor. Uzun ve karmaşık bir dosya, kod dolu. Tahminimce 1-2 kodu yedim bir arada. Satırlar baştan aktaracağım bunda. Kalanlara da yarın bakacağım.

2. Düzenleme: Toplam 3 dosyada hata buldum. 2'sini düzelttim. Kalan dosya büyük. Şu anda zamanım yok. Yarın okuldan sonra bakacağım.

3. Düzenleme. Son dosyayı da hallettim. Oyunun giriş kısmını hallettim. Bazı yerlerdeki Türkçe karakter sıkıntısı hariç her şey tamam. Tamamen oynanabilir. Elbette çeviri hataları vs. var. Bunlar test sırasında düzeltilecek. Test edip yardımcı olmak isteyenler özel mesaj atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dufresneee -- 18 Ekim 2017; 23:50:40 >
  • çıkmaya yakın gibi. kolay gele.
  • Dosyalar tamam. Font olarak daha önce Ömür Bey'in arayüz için ayarladığı fontu da gömdüm. Kendisine, yine yardımıma koştuğu için teşekkür etmek istiyorum.

Şöyle bir şey düşündüm. Haftaya sınavlarım başlıyor. 31 Ekim'de 2. içerik paketi gelene kadar yoğun olacağım. O zamana kadar yamayı beta olarak sunmayı düşünüyorum. İçinde epey hata olduğunu söylemeliyim. Çalışıyor mu diye 5-10 dk oynadığım sırada bile buldum. O yüzden yama hazır değil tam olarak. Diyeceksiniz, peki sen niye yayımlıyorsun? Ben müsait değilken kullanan arkadaşlar geri dönüşte bulunsunlar, bu hataları gidereyim diye yayımlıyorum. Biliyorum sorumluluğu bir nevi size yüklemiş oluyorum ancak pek zamanım yok. 2. içerik paketi çıkıp çevrildikten sonra bizzat bende test edeceğim.

İndirmek isteyenler aşağıdaki adresten indirip oynayabilir. Sadece son sürüme uygun olduğunu belirteyim.https://yadi.sk/d/68OmbJKI3NtZEj
    Dosyayı kurduğunuz dizindeki "hollow_knight_Data" klasörüne atın. Kurulumu son sürümü çıkardığımda hazırlayacağım.

Geri dönüşler için buradan özel mesaj atabilir ya da serhatcavunt@yandex.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Hataların olduğu kısımları ekran görüntüsü alabilirseniz sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dufresneee -- 19 Ekim 2017; 14:11:16 >

• Eline sağlık hocam, çok hızlısın Ğ sorunu düzeldi mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.ekin -- 19 Ekim 2017; 19:29:36 >
  • a.ekin kullanıcısına yanıt
    Oyundaki menü fontlarından birinde zaten Türkçe karakter sorunu yoktu. Diğer fontu da sağolsun Ömür bey halletti. Ancak gözlemlediğim kadarıyla oyun için küçük fontlarda ş ve ğ karakterinde sorun var. Büyüklerde bir sıkıntı görmedim. Ben font işinde anlamıyorum. Ömür beyin dediğine göre fontlar .dds dosyasında olduğundan photoshop ile ince ayar yapmak lazım. Dokunmayı düşünmüyorum. Böyle duracak yani.
  • Sıkıntı yok hocam, bu kadar uğraşman bile yeterli. Ellerine sağlık.
  • Yeni güncelleme dün çıkmış. Ben 31 Ekim diye biliyordum ama değilmiş :D

Neyse, yeni sürümün dosyalarını çıkarttım ve aktarmayı yaptım. Ayrıca sıkıntı var mı diye denedim. Sorun yok. Geriye bir tek çevirmek kalıyor.

Fazla bir şey eklenmemiş. Tam saymadım ama 100 dolaylarında satır eklenmiş. Bir sıkıntı olmazsa yarına çeviri biter ve teste geçerim.
  • dufresneee D kullanıcısına yanıt
    Ellerinize sağlık hocam.
    Ben de hemen linki ana konuya koyuyorum oradan daha kolay erişebilirler.
  • yama linki birşey bulunamadı diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan1216

Ben de hemen linki ana konuya koyuyorum oradan daha kolay erişebilirler.

link boş ?
  • Linki kaldırdım Doğukan. Yeni sürüm çıktığından linkteki sürüm çalışmıyordu. Tam test bitene kadar yayınlamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EKİP-TR -- 28 Ekim 2017; 14:8:32 >
    Tamamdır. Tam test bittiğinde haber verirsin ana konuya linki eklerim.
  • Oyunu satın aldım, yüklüyorum ve yamayı bekliyorum, ellerinize sağlık.

Torrent sitelerinde Hollow Knight The Grimm Troupe olarak geçiyor oyun, bu grim troupe yeni güncelleme mi?
    Ve boyutlarda farklı, net' de 2.5 GB, steam 1.2 gb indiriyor.
    Sürümlerde de kopya oyun daha ilerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 29 Ekim 2017; 16:1:6 >
  • Ben de oyunu bugün satın aldım. Yamayı bekliyorum yamanın linkini gördüğüm için satın aldım hemen sonra baktım boşmuş. Kolay gelsin umarım en kısa zamanda yama yayınlanır.
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    @Rwenzori

Evet, yeni güncelleme.
  • Testten görseller:

Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI)Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI)Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI)Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI)Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI)Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI)Hallow Knight Türkçe Yama Çalışması(ÇIKTI)

• Süper gözüküyor
  • yama nerde?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.