Şimdi Ara

Halka TRT 1 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
3
Favori
5.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: darkeagle66

Trt dizileri kolay kolay reyting kurbanı olmuyor, en azından benim takip ettiklerim bu yönde.

Dizinin süresinin uzunluğu ve olayların çok hızlı gelişmesi ile sanki bir sezonda tüm gizem çözülecek gibi duruyor.

Başka dizilerin 5-6 bölümde anlattıkları, ortaya çıkan sırlar bu dizi de neredeyse 1 bölümde yaşanıyor.

O yüzden dizi reyting kurbanı olmasa da, sanki bir sezonluk dizi gibi ilerliyor.

Alıntıları Göster
    Evet minidizi gibi sanki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu bölüm diğer bölümlere göre nazaran çok daha iyiydi. Yukarıda yazılanlara katılıyorum sanırım 1 sezon sürecek.

• Yine müthiş bir bölümdü, özellike son kısmı.

Dizide Ezel'den kesitler görmeye başladım gibi biraz ters köşe üstüne ters köşe gibisinden.
    Soygun olayı bilhassa aklıma Ezel'i getirdi. Oyun içinde oyun, çok iyiydi.
  • Dizinin fragman ve tanıtımlarını izlediğimizde ne yazık ki o hafta olacakları kestirebiliyoruz.

O yüzden yapımcılar bu konuya biraz daha dikkat ederse, seyir zevki bakımından daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkeagle66

Dizinin fragman ve tanıtımlarını izlediğimizde ne yazık ki o hafta olacakları kestirebiliyoruz.

O yüzden yapımcılar bu konuya biraz daha dikkat ederse, seyir zevki bakımından daha iyi olur.
    Hocam ben yıllardır hiçbir dizinin fragmanlarını izlemiyorum. Herkese bunu tavsiye ederim. Daha senelerdir böyle bu iş.
  • yahu tamam izleyecem de bir bölümün 160 dk sürmesi nedir yahu ?

ne zaman bizim dizileri 40-60 dk arasına inecek ? ne zaman bölüm sayısını maksimum 24'de tutacak ?
  • Hiçbir zaman
  • Arkadaş izleyin, izlettirin şu diziyi ya, yazık yeni bölümden sonra bakayım ne yazılmış diye giriyorum, 1 haftadır yorum girilmemiş olarak görüyorum.

Yine harika bir bölüm geride kaldı. Muhtemelen sezon sonu bitecek ama şimdiden efsaneler arasına girmiştir.

Aynen siz gidin Çukur falan izleyin(!) Bizim millete fazla böyle bir dizi.

O 2,5 saat sürüyor muhabbetini kimse yapmasın. Bu dizi bu muhabbeti de hak etmiyor. Oturun film izleyeceğinize bunun bir bölümünü izleyin emin ol pişman olmayacaksınız. Ama ben kime anlatıyorum ki... Gider el alemin yabancı dizisinden 4-5 bölüm arka arkaya izler ama bu diziye gelince "ama 2,5 saat çok uzun yeaaa" derler.

Bölümle ilgili teorim:

Sandıkçı'nın geçmişinden unutamadığı ve bana göre Halka ısrarındaki temel sebep olan o kadın; Cihangirlerin hastanede gördükleri ve sonra kaybolan o odadaki yaşlı kadının ta kendisi. Hatta o kadın sanırım İrem Hanım denilen Cengiz'in para yolladığı ve öldü denilen kadın bence. Sandıkçı'yla bunun bir bağlantısı var. Belki Sandıkçı o kadının Halka tarafından öldürülmesi (sözde) sebebi ile Halka'yı kafayı takmış olabilir. Kaan da o kadının çocuğu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 27 Mart 2019; 4:43:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Arkadaş izleyin, izlettirin şu diziyi ya, yazık yeni bölümden sonra bakayım ne yazılmış diye giriyorum, 1 haftadır yorum girilmemiş olarak görüyorum.

Yine harika bir bölüm geride kaldı. Muhtemelen sezon sonu bitecek ama şimdiden efsaneler arasına girmiştir.

Aynen siz gidin Çukur falan izleyin(!) Bizim millete fazla böyle bir dizi.

O 2,5 saat sürüyor muhabbetini kimse yapmasın. Bu dizi bu muhabbeti de hak etmiyor. Oturun film izleyeceğinize bunun bir bölümünü izleyin emin ol pişman olmayacaksınız. Ama ben kime anlatıyorum ki... Gider el alemin yabancı dizisinden 4-5 bölüm arka arkaya izler ama bu diziye gelince "ama 2,5 saat çok uzun yeaaa" derler.

Bölümle ilgili teorim:

Sandıkçı'nın geçmişinden unutamadığı ve bana göre Halka ısrarındaki temel sebep olan o kadın; Cihangirlerin hastanede gördükleri ve sonra kaybolan o odadaki yaşlı kadının ta kendisi. Hatta o kadın sanırım İrem Hanım denilen Cengiz'in para yolladığı ve öldü denilen kadın bence. Sandıkçı'yla bunun bir bağlantısı var. Belki Sandıkçı o kadının Halka tarafından öldürülmesi (sözde) sebebi ile Halka'yı kafayı takmış olabilir. Kaan da o kadının çocuğu olabilir.
    Dizi ile söylenenler 1 sezonluk anlaşma yapıldığı yönünde, keşke ülkemizde de bu konuda bir adım atılsa, en azından izleyiciler ona göre kendini hazırlar.

Yabancı diziler sezon devam ederken, önümüzdeki sezon için de anlaşmaya varıldığını veya biteceğini belirtiyor.

Dizi ile ilgili benim görüşümde konunun bu kadar hızlı ilerlemesinden ötürü 1 sezonluk bir dizi olduğu yönündeydi.

Dizinin izlenmiyor olmamasının en büyük sebebi ise kanal dan kaynaklı. Kime tavsiye etsem Trt dizisi izlenmez yorumu ile karşılaştım. Sosyal medya ve forumlarda bile bu yönde yorumlar var Trt dizisi ise propaganda dizisi deyip kestirip atanlar var.

Dizinin bence anahtarı ve filan bölümünde büyük ihtimalle bize büyük bir şok yaşatacak olay ise kadın karakterlerden biri olacak.

Cengiz han öldürme taraftarı biri değil, rehabilitasyon merkezini de bu yüzden kullanıyor. İnsanları öldürmek yerine orada hafızalarını siliyor. Terzi final sahnesinde İskender'e Cengiz han beni öldürmeyecek öldürmekten beter edecek dediğinde, orada neler döndüğünü bildiğini belli etti.

Irmak hanım dedikleri büyük ihtimalle hastahanedeki kadın çıkacak ve orada olduğuna göre unutması, kimseye anlatmaması gereken şeyler var.

İlhan Tepeli'nin eşi yani Gülay hanım da, dizi boyunca gizemli halleri ile dikkat çekti, sürekli odaya girip İlhan ne oluyor demesi, kendi çapında bir planı var imajı vermesi ve en önemlisi de İrem'in öldürülme olayını ayarlaması bence Gülay hanım da bize final de bir şok yaşatabilir.

Nurten hanım yani Cihangir'in bakıcısı olan kadın, Önceki bölümlerde Cihangir'in evinde Kaan ve annesini kapı arkasından dinlemiş, dünkü bölümde de İlhan ve Gülay'ı dinlemişti. Masum halleri, kapı dinleme huyu ve sessiz kalması dikkat çekici o yüzden Nurten hanımla ilgili şüphelerim de var.

Hümeyra hanımı ise anlatmaya gerek yok, çok iyi rol yapabilen, her duruma hazırlıklı bir kadın. Babasından, sonrasın da ise kocasından beri Halka ile iç içe ve Cengiz hana bu kadar yakın olması, bize anlatılmayan şeyler olduğuna işaret. Hümeyra hanım babasının eşini hiç sevmediğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam ama babasına ne oldu orası anlatılmadı veya ben kaçırdım. Acaba Cengiz han Hümeyranın babası olabilir mi? İstemediği bir adamla evlenen kızının elinden oğlunu alıp kendi oğlunu büyütnmesi için kızına vermiş, Hümeyra da üvey kardeşini oğlu gibi büyütmüş olabilir mi?

Hümeyra Cengiz han yerine Vekil harç'a uzun bir süre kırmızı odadan emirler verdi, hatta Kaan ve Cihangir'e Cd leri de o yolladı. Kendi oğlunu ve oğlu gibi büyüttüğü Kaan'ı neden böyle bir oyuna dahil etti cd olayı ile, inşallah final bölümü aceleye getirilmez, tüm bu soruların cevabını alırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkeagle66 -- 27 Mart 2019; 10:14:41 >

• Dizi bu akşam TRT1’in Kandil Programı nedeni ile yayınlanmayacak. 9Nisan Salı günü Yeni Bölüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an piyasadaki en iyi dizi açık ara. Muhteşem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-45C8CAF3E

Şu an piyasadaki en iyi dizi açık ara. Muhteşem.
    Ne yazık ki değeri bilinmiyor.
  • Halka. TRT1’in yeni dizisi. Dizi hakkında konuşmamız gerekirse muhtemelen gizli yapı, örgüt, kumpas, her yerde adamı olan adamlar, mağdurlar, eski defterleri açanlar, yapıyı farkedip mücadele eden polis gibi ifadeleri kullanırız.

Geçmiş zamanda Halka’nın yaptıkları sonucu mağdur olduklarını öğrenen iki genç, Kaan ve Cihangir, bir şekilde yer de aldıkları bu örgütle mücadeleye girişirler.

Halka’nın teması yeni veya ilk defa denenmiş değil, daha önce bir çok örneği varolan, iyi yapıldığında güzel sonuçlar veren bir tema. Yapıyı temelden iyi kurmanız, karakterler üzerinde uzun vadeli düşünmeniz, kurguyu sarmal sarmal örmeniz gerekiyor, ya da en azından seyirci gözünden böyle yapılmış gibi gözükmesi gerekiyor.

Halka’nın iyi bir dizi olmasındaki en büyük etmenlerden biri, dizinin her hafta üstüne koya koya ilerlemesi olabilir. Bir diğeri ise, günü kurtarmak için saçma sapan geçiştirmeli bir senaryoya sahip olmaması. En başından her bölüm planmış gibi gözüküyor. Dahası normal bir dizide 1 sezona yayılan ve dolayısıyla suyu çıkarılan olaylar, Halka’da 2 bilemediniz 3 bölümde gerçekleşiyor, “yok artık, e haftaya nolcak la o zaman” derken buluyorsunuz kendinizi. Ayrıca “hık”, “çat” ya da “pat” diye biten bölümler yok. Ne olacaksa oluyor öyle bitiyor, yeni bölüm haftaya kesilen kısmın şaşırtmayan devamı olarak değil, gelişen bir hikâye olarak devam ediyor.

Müzikler, oyuncular, mekanlar, arabalar ve diğerleri… hemen hepsi çok güzel.

Hikâye güçlü.

Temposu yüksek; senaryosu, kurgusu, sarmalı, düğümü, çözümü gayet iyi.

Hiç problem yok da değil. Mesela dizinin en çok görünen kadın isimlerinden Müjde’nin (Hande Erçel’in) bazı sahneleri uzadıkça uzuyor, yavaşladıkça yavaşlıyor. Özellikle de kararlı bir bakışla koridorda yürüyüş sahneleri. Bu kadar uzatılmasına gerek yok gibi. Bir de 10.bölümde asansöre binerken elini silah şeklide yaparak bum yaptığı bir sahne vardı ki… Yetmezmiş gibi bir de arkadan gelen silah sesi efektiyle “yapmayın be” dedirtti. Müjde’nin daha doğrusu kadın karakterlerin bu mafyatik erkek dünyasında varlığını göstermek istedikleri açık. Kendisini olayların içine dahil ederek gayet iyi yapıyorlar, ayrıca ağır çekimli epik yürüyüşlere, değişik hareketlere hiç gerek yok gibi. Ve bir de ilave olarak, seyirciyi şaşırtmak için senaryoda yapılan her oyun çok da ilginç ve başarılı olmayabilir, bunu bir düşünmek lazım.

Özetle güzel, heyecanlı, gayet iyi bir dizi. Uzun vadeli düşünüldüğü belli olan kurgu çat diye ani bir finalle kesilmez inşallah da olaylar nereye gidecekse doğal akışında gider.

bir film hakkında

• bcan402 kullanıcısına yanıt
    Herkes razı olmayıp diziler izlenmediği zaman. Fakat insanlar memnun. İzleyen de bol. Ben açıkçası izlemem böyle olduğu sürece. Yerli diziler yersiz uzun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünkü bölüm çok iyiydi yine. Terzi ve Cengiz Han rollerinin oyuncu seçimini kim yaptıysa tebrik ediyorum.
  • Dün ki bölüm güzeldi ama sanki bütün karakterler ölüme gidip dönüyorlar bir türlü garibime gitti. Dizi sanki acımadan karakter harcıyacak gibi ama harcamıyorlar.

• Sina KOLOĞLU / MİLLİYET

'Halka' Netflix yolcusu mu?

Bu sezonun bana göre tartışmasız en iyi işi ‘Halka... Millet ilgi ve alaka göstermiyor o ayrı... Senaryosuyla uğraşılmış, çekimleri ve genelde oyuncu seçimiyle, özetle çok iyi iş... ‘Batılı anlamda polisiye’ dediklerinden... Duyduğum Netflix ilgileniyormuş. Bölümleri kendi platformuna alacak. Belki daha sonra bu platformda da devam eder. TRT, Cannes’daki fuara götürdü projeyi. Duyduğum, Blu TV de diziyle ilgiliymiş. Yani, TRT’de final olursa, internette devam eder.

Hadi inşallah. Son zamanların en iyi dizilerinden, umarım dijitale geçer.
  • @ModelX; Cengiz Han için misal alternatif düşünülse bulunabilir fakat Terzi için sanmıyorum. Çok iyi bir seçim yapılmış, kendiside mükemmel oynuyor. Bence sahnelerinin bir tık daha artması artı olur.

@Fulton; Diğerleri beyinde error veriyor olsa gerek. Halka'nın az izlenmesi aslında normal, şaşırmamak lazım. İlk bakışta kavranabilen bir dizi değil. Bizdeki klasik izleyici ilk bakışta bir şey anlamaz, sıkılır kanalı değiştirir.

@Witsel; En iyisi olur, devam etsin de nerede olduğunun pek bir önemi yok.

Halka TRT 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mR.Hoppala -- 13 Nisan 2019; 6:32:15 >

• Yeni bölümü şimdi izledim soluksuz. Yine muhteşem bir bölüm geride kaldı. Dizi sanki devam edecekmiş gibi bir izlenim verdi. Çünkü bu bölüm konu biraz açılmaya başladı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.