Şimdi Ara

Halka TRT 1 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
3
Favori
5.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fulton

Ben anlamıyorum bu forum yönetimi ne iş yapıyor senin bir başka mesajını daha şikayet ettim, açık ve net spoiler vermek yasak inadına mı yapıyorsunuz?

Ben 1 kere spoiler verdim diye 30 gün ceza yediğimi hatırlıyorum bu arkadaş nasıl ceza almaz ya?!

Alıntıları Göster
    Hocam özür dilerim, ben spoiler kavramına bile yabancıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Hocam özür dilerim, ben spoiler kavramına bile yabancıyım

Alıntıları Göster
    Kusura bakma biraz sert çıkışmış olabilirim, sadece sen değilsin genel olarak forumda bu kuralı dinlemiyor kimse, kabak bana patladı bir tek ben ceza aldım sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 25 Şubat 2019; 20:32:20 >

• Dizinin konusu vs herşey güzel olmasına karşın. Bir çok oyuncu rolünde değil. Giyememişler. Kimi büyük büyük oynayıp bayağ durmuş üzerinde kimi de çok sönük kalmış.
  • Hayret hiç cevap gelmemiş. Dünkü bölüm de çok iyiydi ufak tefek pürüzleri saymazsak.
  • Senaryo, kurgu, çekim kalitesi ... her şey mükemmel. Pek dizi sürekliliği olan birisi değilim. Bu bölüm de bakayım, nasıl olsa bırakırım, diyorum. Ama her bölüm merakla seyrettirmeyi başarıyor dizi. Umarım reyting kurbanı olmaz.

• Cengiz Han Bey sahnede aksiyon almaya başlayacak sonunda. Vekilharçın parmaklarıyla tırnak içi yaptığı sahneye gül gül öldüm Dizi baya iyi gidiyor, erkenden bitmez inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

Bu konu neden ilgi görmedi?

TRT dizisinden dolayımı ?

Çukurdan, çarpışma dan (ikisini seviyorum) 10 kat daha iyi kurgu-senaryosu var arkadaşlar, izleyin izlettirin şu dizi reyting kurbanı olmasın. Ayrıca puhutv diye reklam dayatmıyolar, direk youtubeda var bölümleri
    Şahsen 2 buçuk saatlik olması şu ana kadar başlamamamın tek sebebi. Trt de yayınlanıyo olması bütçe bakımından avantajdır ayrıca dizi için de kullanılan efektler vs için de. Hiç bi işimin olmaması lazım ki 2.5 saat bunu izleyim. Çoğu film bile daha kısa sürüyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Şahin

Şahsen 2 buçuk saatlik olması şu ana kadar başlamamamın tek sebebi. Trt de yayınlanıyo olması bütçe bakımından avantajdır ayrıca dizi için de kullanılan efektler vs için de. Hiç bi işimin olmaması lazım ki 2.5 saat bunu izleyim. Çoğu film bile daha kısa sürüyo.

Alıntıları Göster
    Türkiye dizileri 2 saat normal süre zaten.

Bunun 1 saati slow motion, boş diyalog, zaman öldürme ve saçma sapan konu üretmeler.

O yüzden halka 3 saat olsun yine de mevcut dizileri tokatlar.

• Bu dizi, diğer dizileri üçe katlar, beşe böler..
    Yıllardır böyle içi dolu, senaryosu ve oyunculukları ile başka bir dizi gelmedi.
    Arka sokaklar gibi salak bir diziye prim veren türk halkı bu dizinin kıymetini bilse keşke

• Şu diziyi 70 dk a sınırlasalar çok iyi dizi olacak. Ama reyting kurbanı olacak gibime geliyor

• quote:

Türkiye dizileri 2 saat normal süre zaten.

Bunun 1 saati slow motion, boş diyalog, zaman öldürme ve saçma sapan konu üretmeler.

O yüzden halka 3 saat olsun yine de mevcut dizileri tokatlar.

Alıntıları Göster
    Yok hocam değil halka en kral dizi olsa her bölüm 2.5 saat izlenmez. Yani şahsi olarak konuşuyorum. Beni bayıyo ve izlemekten soğuyorum. Keşke her bölümün bi de boş sahnelerden arındırılmış 1 saatlik versiyonu olsa. Aylık para bile verilir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet_Şahin

Yok hocam değil halka en kral dizi olsa her bölüm 2.5 saat izlenmez. Yani şahsi olarak konuşuyorum. Beni bayıyo ve izlemekten soğuyorum. Keşke her bölümün bi de boş sahnelerden arındırılmış 1 saatlik versiyonu olsa. Aylık para bile verilir :)

Alıntıları Göster
    Türkiyedeki televizyon dizileri böyle. Araya reklam falanda girecek 3 saat hatta 4 saat olacak özetle birlikte. En b.kunu çıkaran ülkeyiz.

İlk sayfada da dediğim gibi internet dizisi olcak diziymiş Halka. Hatta the protector a destek vereceklerine netflix buna destek verseydi , yerli casa de papel olurdu.

• Ben gayet severek izliyorum. Türk dizileri arasında güzel bir yere oturur şahsen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7. bölümü az önce bitirdim. 33 yaşındayım kurtlar vadisi ezel suskunlar vs bütün dizileri izlemiş biri olarak.
    abartmıyorum bu zamana kadar izlediğim en iyi türk dizisi diyebilirim. izleyin izletin bu dizi yi reyting kurbanı olmasın .
  • 8. bölümü izledim yine aynı tempoda giden güzel bir bölüm oldu. Dizinin en sevdiğim yönlerinden biri mesela bir cenaze mi var diyelim uzatmadan pat diye hemen ceza faslını geçiyorlar uzatmıyorlar süreyi doldurmak için boş diyaloglarla ve sahnelerle.

Hikayeyle ilgili olarak az çok çoğu kişinin bu bölüm biraz teorisi olmuştur. Fakat yine de beklediğimden farklı olabilir, dizinin özelliği bu:

-Bahar'ın babası Halka'nın adamı gibi duruyor bunu direk gözümüze gözümüze soktular zaten. Ama şu var bu dizide bir şey açıkça gösteriliyorsa hiç beklemediğimiz başka şeyler de olabilir. Dizide yaratılan gizemden ziyade o gizemlerin ve karakterlerin arasındaki bağlantılar seyircide merak uyandırılıyor. Mesela babası ile terzinin ne bağlantısı var bunu daha çok merak ediyorum şahsen?

-Hümeyra, Cengizhan arasındaki bağlantıyı hala tam anlamıyla çözemedim. Bu bölüm anladık ki ikisi karı-koca ya da ilişkisi vardı diyelim. Cihangir Cengizhan-Hümeyra'nın oğlu.

-Kaan da muhtemelen Eren-Hümeyra'nın oğlu. Ama bu kesin değil, Cengizhan flashbackte 3 yıl önce Hümeyra'yla olan konuşmasında sana bir şey verdim, onu alacağım gibisinden Kaan'ı kastediyordu.

-Bir de ben mesela neden Cengizhan'ın halkayı yönetmediğini, hatta bölümün başındaki konuşmayı bile kulaklıkla Hümeyra'nın okumasıyla zoraki olarak yaptığını, tam olarak nasıl bir bağları olduğunu aralarında çözemedim gitti.

-Bir de madem Hümeyra her şeyi biliyor o zaman Kaan'a, Cihangir'e ve polislere o ses kaydını o mu yolladı? O yolladıysa peki neden?

-Şunu kesin olarak anladım ki Kaan'ın terzi tarafından öldürülmek istenmesinin sebebi Cengizhan'dı. Cihangir bir şekilde her şeyi öğrenip (Hümeyra da söylemiş olabilir Kaan'ı korumak için) Kaan'ı kurtarıyor ve terziyi vuruyor. Daha sonrasında İrem'in babası olan psikaytr aracılığıyla her şey unutturuluyor ilaçlarla falan. Kaan da Halka'nın garson çocuğu korkutması sebebi ile (görgü tanığıdı idi) terzi cinayetinden (öldü gösteriliyor halkanın aracılığıyla) hapis yatıyor. Kaan zaten araç hırsızlığından değil cinayetten hapis yattığını söylüyordu galiba emin olamadım her neyse. Hümeyra muhtemelen Kaan'ı vermek istemeyince Cengizhan terziyi görevlendirdi. Olay bu bana göre

Ama gördüğünüz epey karıştı mevzu uzun süredir böyle izlerken seyirciyi düşündüren kaliteli bir dizi görmemiştim.

EKLEME: Ekşide de şöyle bir yorum gördüm bence gayet mantıklı:

ikinci nokta, bahar'ın babası halkadan, onu anladık. eren'in öldürdüğü ilhan'ın kardeşi bu adam çıkarsa şaşırmamak lazım. yani dolayısıyla ilhan bahar'ın amcası, kaan'ın daha doğrusu cihangir'in babası eren bahar'ın babasının katili, ilhan cihangir'in babasının katili, kaan da cengizhan'ın oğlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 6 Mart 2019; 4:6:13 >

• Diziyi sonradan keşfettim ve 7 bölümü peş peşe izledim.

Dün akşam 8.bölümü izlerken ise beni bir anda böyle kaliteli bir yapımdan soğutan bir olay oldu.

Cihangir in annesi irem'i nasıl öldürttüğünü anlattı. Önce irem'in evine gidiyor ve ararlarında geçen konuşmadan sonra irem'i öldürmesi için ikizleri arıyor. Bu arada irem cihangir'i aramış ve cihangir de yolda irem'e doğru gidiyor. Bu kısa süre zarfında ikizlerin telefon numarasını nereden buluyor, o kızlar o kadar kısa sürede irem'in evine gidip irem'i nasıl öldürüyor. Ondan sonra cihangir in annesi tekrar eve giriyor, irem'in telefonunun içinden hafıza kartı gibi bir şey çıkartıyor, dinleme cihazı olduğunu varsayalım o kartın ses kaydını nasıl yaptı ve o kartın içinde nasıl olurda sadece cihangir ile olan son konuşma vardı. İşin ilginç yanı ise tüm bunlar çok kısa bir süre içinde oluyor. Umarım cihangir in annesinin kocasına bile anlatmadığı farklı şeyler vardır, yoksa bu kadar kaliteli bir yapıma böyle basit bir hata yakışmamış.

• Hakan muhafız yerine ver şu diziyi Netflixe 10a katlar beşe böler. 8 bölüm zaten nerdeyse 20 saat yapıyor. 2 sezon Netflix dizisi yapar bu. 2 sezon hazır şimdilik :). Özetle çok iyi dizi

• quote:

Kurtlar vadisinde oynamış diye getirdiler herhalde diziye. Kadında rol yapma yeteneği sıfır, mimikler sıfır sanki kağıda bakıp okutuyolar çekimde.

Alıntıları Göster
    İrem karakteri için söylesen neyse de Funda İlhan için alakasız bir yorum olmuş. Çok iyi oynuyor.
  • İremi katmadım o da torpille girmiş zaten kısa vadeli oyuncu olduğu belliydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Şu diziyi 70 dk a sınırlasalar çok iyi dizi olacak. Ama reyting kurbanı olacak gibime geliyor
    Trt dizileri kolay kolay reyting kurbanı olmuyor, en azından benim takip ettiklerim bu yönde.

Dizinin süresinin uzunluğu ve olayların çok hızlı gelişmesi ile sanki bir sezonda tüm gizem çözülecek gibi duruyor.

Başka dizilerin 5-6 bölümde anlattıkları, ortaya çıkan sırlar bu dizi de neredeyse 1 bölümde yaşanıyor.

O yüzden dizi reyting kurbanı olmasa da, sanki bir sezonluk dizi gibi ilerliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.