Şimdi Ara

Halı paspas mı?Kauçuk paspas mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
112
Cevap
0
Favori
55.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Daha yeni aldım. Kauçuk seçtim. Tozu çamuru rahatça temizleniyor. 1e1 uyumlu aldım cuk oturdu. Eskisi çakma işti ve boşluklar deli ediyordu. Paspas alırken kesinlikle 10-20 fazla verin uyumlu paspas alın.

Alıntıları Göster
    ben ikisinide kullanıyorum :D

altta orjinal halı paspasları var üstünde kauçuk aldım mis gibi. kauçuğu çıkar yıka alttaki halıyıda çıptın mı aracın içi mis gibi.
    sadece halı olsa halı çamur vs oluyor yıkaması temizlemesi zor, sadece kauçuk olsa taşlar kumlar tabana orjinal döşemeye geçiyor. bende tabanı mis gibi temizleyip böyle bir yöntem buldum şimdi araba mis gibi :D
  • quote:

Daha yeni aldım. Kauçuk seçtim. Tozu çamuru rahatça temizleniyor. 1e1 uyumlu aldım cuk oturdu. Eskisi çakma işti ve boşluklar deli ediyordu. Paspas alırken kesinlikle 10-20 fazla verin uyumlu paspas alın.

Alıntıları Göster
    Halıdan şaşmam.Çalıştığınız ve yaşadığınız yer ile alakalı.
    İstanbul'da çalıştığım ve yaşadığım yerde çamur veya toz çok olmuyor.Halı paspasta sorun olmuyor.
    Fakat tozu çamuru bol bir yerde yaşasam kesinlikle kauçuk tercih ederdim.

Halı her zaman arabanın havasını arttırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetvel

Halıdan şaşmam.Çalıştığınız ve yaşadığınız yer ile alakalı.
    İstanbul'da çalıştığım ve yaşadığım yerde çamur veya toz çok olmuyor.Halı paspasta sorun olmuyor.
    Fakat tozu çamuru bol bir yerde yaşasam kesinlikle kauçuk tercih ederdim.

Halı her zaman arabanın havasını arttırıyor.

Alıntıları Göster
     Halı paspas mı?Kauçuk paspas mı?

Arabayı aldığımdan beri halı kullanırım ama hem çok yıpranıyor hemde çok toz kaldırıyor.Geçen ay resimdekini aldım çok memnunum.Goodyear'ın ürünü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şahbaba

Toyota avensise halı paspas alacağım da nereden bulacağım? Orijinalinde yoktu... skendal...

Sıfır otomobillere bayiiler genelde koymuyorlar. Avensis için serviste sormuştum, orjinal kauçuk (havuzlu) paspasa 180 TL istediler.

PUFİ marka bir tane almak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

quote:

Orijinalden alıntı: Şahbaba

Toyota avensise halı paspas alacağım da nereden bulacağım? Orijinalinde yoktu... skendal...

Sıfır otomobillere bayiiler genelde koymuyorlar. Avensis için serviste sormuştum, orjinal kauçuk (havuzlu) paspasa 180 TL istediler.

PUFİ marka bir tane almak lazım.

Alıntıları Göster
    benimde son zamanlarda en büyük sıkıntım o bizdede galloper var orjinal halı paspasını bulamadım ne nette ne maslak sanayide universallarda tam uymuyor arabaya olmadı artık halıfleksden özel kesim falan yaptırıcam bu gidişle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

benimde son zamanlarda en büyük sıkıntım o bizdede galloper var orjinal halı paspasını bulamadım ne nette ne maslak sanayide universallarda tam uymuyor arabaya olmadı artık halıfleksden özel kesim falan yaptırıcam bu gidişle..

Alıntıları Göster
    Yaz kış kauçuk paspas kullanırım, aracımı kendim temizlediğim için halının temizliği zor geliyor, duvara vuruyorsun ortalık toz duman, kauçuk daha kolay.

Özellikle kışın ve yağmurlu havalarda ıslak ayakkabıların suyu döşemeye geçiyor, hemen kurumayıncada koku yapıyor, onun için kauçuk paspas
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Yaz kış kauçuk paspas kullanırım, aracımı kendim temizlediğim için halının temizliği zor geliyor, duvara vuruyorsun ortalık toz duman, kauçuk daha kolay.

Özellikle kışın ve yağmurlu havalarda ıslak ayakkabıların suyu döşemeye geçiyor, hemen kurumayıncada koku yapıyor, onun için kauçuk paspas

Alıntıları Göster
    Her mevsim halı paspas kullanıyorum. Kirlendiği zaman eve çıkar arap sabunu ve fırçayla bir güzel temizle ilk günkü gibi oluyor. Aracın içi çok daha şık oluyor, lüks bir hava katıyor bence. Tek sıkıntı kenarlardan kıvrılmaya başlaması.
  • quote:

Alıntıları Göster
    kışın kauçuk yazın ise halı paspas. Halı zor temizlenebilir ama evimin salonu gibi hissettiriyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikhergele

kışın kauçuk yazın ise halı paspas. Halı zor temizlenebilir ama evimin salonu gibi hissettiriyo

Alıntıları Göster
    En iyisi bence kauçuk altına da halıları serdikmi tamamdır.Ama halı yüzeyinin temiz olması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaEmre415

En iyisi bence kauçuk altına da halıları serdikmi tamamdır.Ama halı yüzeyinin temiz olması gerek.

Aynen bende bu şekide kullanıyorum,birde üstteki kauçuk paspaslar kaymasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efk0

quote:

Alıntıları Göster
    Sıkıysa benim çalıştığım dağ köyünde halı paspas kullanın.
  • Yazın halı, kışın kauçuk orjinal paspas.
  • quote:

quote:

Altı tırtıklıysa kaymaz ki abi.
  • quote:

quote:

quote:

Altı tırtıklıysa kaymaz ki abi.

Alıntıları Göster
    Altı tırtıklı ama halı paspas üzerine tutunamadığından mı nedir her akşam park ettiğimde düzeltiyorum paspasları.
  • quote:

Altı tırtıklı ama halı paspas üzerine tutunamadığından mı nedir her akşam park ettiğimde düzeltiyorum paspasları.

Bizim auristeki kauçukların altında tırtık var ama nasıl diyeyim çivinin sonu nasıl üçgen şeklinde olur onun gibi tırtıklar var,yine kayıyo ama çok fazla değil.
  • quote:

Bizim auristeki kauçukların altında tırtık var ama nasıl diyeyim çivinin sonu nasıl üçgen şeklinde olur onun gibi tırtıklar var,yine kayıyo ama çok fazla değil.
    Aynı şekilde benim araçtakilerde öyle,özellikle ön paspaslar her seferinde 8-10 cm öne kayıyor.Alıştım artık,öyle kullanıyorum
  • quote:

quote:

Aynı şekilde benim araçtakilerde öyle,özellikle ön paspaslar her seferinde 8-10 cm öne kayıyor.Alıştım artık,öyle kullanıyorum

Alıntıları Göster
    Halı sürekli. Her arabayı yıkamada süpürüyorum arada da basınçlı su tutuyorum. Tek sıkıntım çok kayıyor ve debriyaj pedalına takılıyordu bende paspasların altına cırt diktim şimdi milim kaymıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.ozer -- 22 Ekim 2011; 19:31:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak.ozer

Halı sürekli. Her arabayı yıkamada süpürüyorum arada da basınçlı su tutuyorum. Tek sıkıntım çok kayıyor ve debriyaj pedalına takılıyordu bende paspasların altına cırt diktim şimdi milim kaymıyor

Alıntıları Göster
    Aldığım araca fabrika standart halı paspas koymuş, ama sermemişti. Satış temsilcisinden rica ettim, hiç açmasınlar ve araca sermesinler diye. Ama plakayı takan eleman unutmuş, halı paspasları sermiş, üzerine de hediye edilen kauçuk paspasları. Rica ettim, halı paspasları daha üzerine basılmadan ambalajına geri koydular ve sadece kauçuk paspasları serdiler. Aracı eve getirdiğimde de aracın kendi halısı üzerinde fabrikada serilen yapışkanlı muşambayı da çıkardım ve şimdi tam istediğim ve alıştığım gibi, kaymayan ve sade kauçuk paspas.

Önceki aracın 4 halı paspasını da bu şekilde çıkarmıştım ama taşınırken "kayboldular"...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

yazın halı kışın kauçuk kullanıyorum...
    2 side orjinal....

kauçuk kötü görünüyor ve tozlar çok belli ediyor...
    ancak halıda kirlenebiliyor.....

halı ayağınızın altında çok daha güzel oluyor... lastik gibi değil...

En güzeli bu zaten
  • quote:

quote:

Halı paspastan iyi olduğu kesin,bari toz birikmiyor,yıkayınca ne var ne yok gidiyo.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.