Şimdi Ara

Halı paspas mı?Kauçuk paspas mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
55.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaliteli kauçuk paspas kokmaz, görüntü olarak da siyah, krem, gri renkleri mevcut, ayrıca da altıntaki pütürler/tırnaklar sayesinde de aracın taban halısına iyice yapışır ve kaymaz. Sağlam ve sabir durur, kenarındaki havuz çıkıntısı nedeni ile de kum, toz, kir ve ayakkabıya tutunan sıvıları bir arada tutar, oto yıkamada sabunsuz tertemiz olur ve hemen kurur.

Pratik olma meselesidir kauçuk paspas.

Piyasa tabir edilen alüminyum tarzı alacalı francalı garip paspasları ben de sevmiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

bende halı paspas kullananlardanım. kauçuk paspası görüntüsü ve kokusu nedeniyle sevmiyorum.

• aynen
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Kaliteli kauçuk paspas kokmaz, görüntü olarak da siyah, krem, gri renkleri mevcut, ayrıca da altıntaki pütürler/tırnaklar sayesinde de aracın taban halısına iyice yapışır ve kaymaz. Sağlam ve sabir durur, kenarındaki havuz çıkıntısı nedeni ile de kum, toz, kir ve ayakkabıya tutunan sıvıları bir arada tutar, oto yıkamada sabunsuz tertemiz olur ve hemen kurur.

Pratik olma meselesidir kauçuk paspas.

Piyasa tabir edilen alüminyum tarzı alacalı francalı garip paspasları ben de sevmiyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

bende halı paspas kullananlardanım. kauçuk paspası görüntüsü ve kokusu nedeniyle sevmiyorum.

aynen kauçuk paspasa devam yazın da kışın da aynı temiz ve pratik

• Yanar dönerli, krom görünümlü paspas olmasında ne olursa olsun
  • Bendeki kauçuklar kaliteli ama yazın çok sıcaklarda hafif de olsa koku yapıyor. O yüzden yazın halı kışın kauçuk kullanıyorum.
  • yaz-kış halı kullanıyorum. daha şık duruyor
  • kauçuk pas pas daha iyi.halıların temizliğinden ziyade, ufak tozların,bakterilerin sağlık açısından iyi olmadığını düşünüyorum.özellikle astım olanlara ve çocuklara zararlı olabilir.
  • kaucugu yikamacida suyu basip temizletme ve 5dk da kurutma avantaji oldugundan hali paspaslari hic kullanmadan evde sakliyorum,kaucuklari kullaniyorum
  • zaten arabaların içinde milyonlarca bakteri var, halılarda bu bakterilerin kolayca yerleşebileceği bir ortam, evinizde de ayakkabıyla oturuyorsanız problem yok, halılar tam bir pislik yuvası, ben arabamda hayatta kullanmam, arada bir arabanın içine kokusuz raid sıkarım, iç sirkülasyonu açıp devridaim ettiririm, sonra kabin filtresini değiştiririm, arabayı bir güzel yıkattıktan sonra da, içini hanımla çamaşırsuyuyla sileriz, oh miss.
  • Avrupa'da olsam halı kullanırım ama burası çamur toz en iyisi kauçuk , nemde tutmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: twilo01

Arkadaşlar araçlarda hangisini kullanıyorsunuz?veya hangisini kullanmak lzm?

Araç ile beraber gelen orjinal halı paspasların bir yere atılıp yerine kauçuk paspas alınması pek mantıklı gelmiyor.

Birde kaucuklar görünümü kötü gözüküyor.Sizce?

Kauçuk paspas Karlı bölgelerde yaşayan insanların kullandığı paspas türüdür. Bunda amaç ayakkabıya tutunan karın, pas pas üstündeki derin oluklarda-kapçıklarda kalmasını sağlamaktır. Böylece aracın tabanı çürümeye karşı nisbeten daha korunaklı hale gelir...

Ben her zaman kalın halı paspas kullandım. Hatta kalın halıların sevilen araçlara özellikle kaplatılması taraftarıyım. Yine üstüne baba bir kalın halı paspas süper gider. Yalnız araç yıkama esnasında bunlar biraz geç kurur.

Kerata kauçukta hemen kuruyo işte. Plastik çünkü suyla yüzde yüz düşmanlar ve asla biraraya gelmiyorlar. Halılar pamuklu olduğu için daha çevreci, daha bir içli dışlı doğayla...

Halı paspasın ayrıca ses yalıtımına da % 1,2 ila % 3,7 oranında yardımcı olduğuna inanıyorum. Ama bununla ilgili bilimsel bir veri ya da ölçüm mewcut diil. Tamamen inanç yani...

Bence de aşağıdakiler güzel gözüküyorr...

/>

Halı paspas mı?Kauçuk paspas mı?

• halı paspas bence. kavucuklar cok agır oluyor. 4 tanesini kaldırmakta zorlanıyorum bazen. ince halılar kuş gibi. araca extra yük olmaz hem
  • kesinlikle halı paspas kullanıyorum.. temiz kullandığınız sürece sorun yok.. çok kirlenmemişse elektrikli süpürge ile aldırırım üzerindeki tozu.. ayda bir falan yıkanır ve iyice kuruduktan sonra koyarım arabaya..

kışın ise o halı paspasların üzerine kauçuk paspas yerini alır.. havuz özelliği sayesinde çamur ayakkabıdan sızan su lar araba ile temas etmez.

yazın kauçuk paspaslar sıcak arabanın içinde feci koku yapıyor.. nefret ettiğim plastik kokusu..
  • Her daim halı yani diğer adı ile Velur paspas. Kesinlikle kauçuk paspası arabamdan içeri sokmam !

Aracımı teslim alırken 3 küsür ay önce hediye olarak orjinal kauçuk paspas verdiler birde üzerine takmışlar direk söktürttüm anında bagaja tıktım.

İğrenç gözüküyor bunun yanında hiç kibar değil . Velur paspasın kullanımı zordur herkes rahat edemez.

Ama şöylede birşey söyliyeyim 2 hafta kadar önce kilyosa gittik ayağım kumlandı bagajdaki kauçuk paspası eve gidene kadar kullandım eve varıncada hemen çıkartıp bagaja tıktım.

Uzun lafın kısası velur her zaman daha iyidir daha kullanışlıdır daha kibar ve konforludur.
  • Halı daha şık duruyor arabada.Kauçuk paspasa İstanbul'da çok da gerek olmuyor.Fakat şehir dışında gereçekten ihtiyaç.
  • orjinal kaucuk paspaslar bakmak için dün servise ugradım.resmen 30-40 milyona alabileceginiz dandik bir paspasa insignia yazmıslar
    120 tl'ye satıyorlar.Anında vazgectım.Görüntüsü de çok kötü duruyordu.Anlıcağıınız Halı paspas kullanımına devam.
    yukarda bir arkadasın dedigi gibi halı paspas daha sıcak bir hava katıyor arabanın icine:)dışarda sonradan güzel bir kaucuk paspas bulursam alırım
    anladıgım kadarıyla yagmurlar baslayana kadar zaten gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twilo01 -- 25 Haziran 2009; 20:20:54 >
  • halı paspasları fırçalıyorlar tertemiz oluyor yepyeni.. kauçukları ne kadar yıkarsan yıka ilk günkü gibi olmuyor.. ben silikon sprey sıkardım tertemiz dursun diye...
  • Benim de Kauçuk Paspas almam lazım. Fiyatlar ne civardadır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Benim de Kauçuk Paspas almam lazım. Fiyatlar ne civardadır acaba?

hepsi buradadan çıkmıyorsun o siteye takıl orda vardır ucuz arabana göre
    hem alacağını görmeden alıyorsun daha heyecanlı
  • Oradakiler araca uymayabilir.

Marketlerde falan oluyor onlarda uymuyor. Bayilerde pahalı oluyor diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.