Şimdi Ara

Half-Life Source %100 Türkçe Altyazı (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
2
Favori
23.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkçe olduğunu yeni gördüm oynamak istiyorum :)

Half Life Source sahibim ama yapamadım.

Half life 1 için yama çıkmış alt yazı ile ilgili ona bu yamayı ekleyip oynaya bilirmiyim.
  • bende denedim olmadı alt yazılar ingilizce sürekli birde alt yazı desteği yamasının yeni versiyonu lazım öyle diyor.
  • half-life source yaması eski versiyon half-life source için çalışıyor steamdekinde çalışmıyor.
    normal half-life 1 için ingilizce altyazı yaması çıktı türkçe çeviriside yayınlacak yada yayınlanmış olması lazım tam bilgim yok

bu kadar sorun olması bu oyunların aslında alt yazı bulunmaması o yüzden yapılan altyazılar başka kişilerin yaptığı yamaların üzerine yapılıyor
  • waltran kullanıcısına yanıt
    Merhaba

yamayı ve altyazı programını yükledim fakat sadece oyunun menüsü türkçe oldu altyazı gözükmüyor ingilizce bile çıkmıyor oyun içinden aktif etmem mi gerek? çözümü nedir bunun
  • ayarlardan altyazıları açmak gerekiyor o zamanda olmassa yapacak pek birşey yok gibi şimdilik
  • bu yama black mesa için mi yoksa hl source için mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigitt07

bu yama black mesa için mi yoksa hl source için mi

Bu Half-Life Source için, imzamdan Black Mesa için olana ulaşabilirsin.
  • Ben kurdum fakat hata verdi sonra steamden dosyalari tarattim ve orjinal dosyalari geri yükledi yani tr ceviriyi kaldırmış oldum.yamayi hazırlayan arkadaştan ricam kurulumu anlatabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yama maalesef oyunun yeni steam sürümüyle çalışmıyor fakat klasik half life için altyazı yaması olması lazim yoksa black mesa oynayabilirsiniz

• Half - life source zaten Türkçe altyazıya sahip değil mi 2. oyunda Türkçe.
  • Steamdeki son sürümü ne durumda bilmiyorum arkadaşlar zaten Türkçesi varsa neden hala soruluyor zaman.

• orjinal olmayanlar için platform error: module failed to initialize hatasının çözümü; platform\steam\games dizinindeki PlatformMenu.vdf dosyasını sildiğimizde oyun açılır hale geliyor
  • Half Life Source aldım steamden, Oyunçevirideki Türkçe yamayı indirdim, altyazıları açmak için gereken programı da kurdum, arayüz Türkçe ancak konuşmalarda altyazı gelmiyor, ayarlardan altyazıları açtım;

Half-Life Source %100 Türkçe Altyazı

Sorun neyden kaynaklı olabilir bilen birisi yardım edebilir mi hevesim kursağımda kaldı.
  • Normal sürümünü alsam Türkçe yapabilir miyim? Son indirim günü bugün olmazsa iade edeceğim. 2. oyundan başlasam nasıl olur?
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bende'de var ya. Yeni bir şey herhalde çözümü bulursanız yazın buraya.
  • Çok gerekli gibi 2013 yılında bir patch yayınlamışlar ve yamanın uyumluluğu yok olmuş. Programcılar göz atsa tahminim çok ufak bir şeydir ve kolayca düzenlerler ama kaç senedir kimse el atmamış, olmuyorsa da olmuyordur deyip geçiştirmişler hatta. Konu falan mı açsak sıfırdan ne yapsak, bunu yapabilecek kimse vardır illa ki koca forumda.
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    O güncelleme gcf/ncf dosya sistemini kullanan tüm source engine motorlu oyunlar için geldi ve oyunları vpk sistemine geçirdi.

Vpk sisteminin yararlarını uzun uzun anlatamam ancak eğer Half-Life: Source'un ana dosyalarında büyük bir değişiklik olmamışsa Türkçe yamayı Vpk sistemine uygulamak mümkün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri konuyu Türkçe Yamalar bölümüne taşısa bu işi yapabilecek daha fazla kişi konuyu görür.
  • İngilizce yamayı oyuna uyarlamayı zorda olsa başardım vpk dosyalarını aşarak oyunun ana dosyalarının yamayı görmesini sağladım bu işin kolay kısmıydı ancak zor kısmı Steam pipe olayı yüzünden oyun source engine 2010 motoruna güncellenmiş eski versiyonu source enginenin 2004 yılındaki sürümüydü.Oyunun menü yapısı değiştiği için eski yamayı atınca menüler bozuldu daha önemlisi altyazılar çalışmadı çünkü closecaption_english.txt dosyası, source engine 2010 motoru için hiçbir şey ifade etmiyor.

closecaption_english.dat dosyasına ihtiyaç var.Bu Source SDK'nın bin klasöründeki captioncompiler.exe ile closecaption_english.txt'yi closecaption_english.dat'a dönüştürebiliyoruz ancak Source sdk 2 gb ve ben 50 gb akk'li internet kullanıyorum bu yüzden source sdk'yı indirmedim.Onun yerine Left 4 Dead Authoring Tools'u indirdim, Half-Life Source'un closecaption_english.txt dosyasını Left 4 Dead'ın resource klasörüne attım ve L4D Tool'undaki captioncompiler.exe ile Half-Life Source'un closecaption_english.dat dosyasını elde ettim.Tabiki bu dosyayı resource klasörüne atınca tüm dertler bitmedi.Ayarlardan altyazıları açmama rağmen altyazılar gelmedi çünkü steampipe ile altyazıların client.dll dosyasında tanımlı olması gerekiyor.Bu sorunuda konsola cc_lang english yazarak çözdüm ve sonuç:

Oyunun dosyalarını biraz bozdum ama altyazıları elde etmeyi başardım.

Oyunun dosyalarına hiç müdahale etmeden yamayı çalıştırıp hem ingilizce hem türkçe opsiyonel bir şekilde oyuna entegre etmeye çalışıyorum.

• Ne desek boş, eliniz, emeğinize sağlık, vakit ayırıp uğraştığınız için çok sağ olun. Görüldüğü gibi yapılmayacak hiçbir şey yok ve bana kalırsa çevirmenlerin yamayı yarı yolda bırakması kocaman bir saygısızlıktı, her şeyden önce insan kendi emeğine acır yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 7 Temmuz 2017; 18:19:25 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.