Şimdi Ara

Halay Nasıl çekilir?Soru açık yardım lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
68.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar özellikle düğünlerde çekilen halaylar hakkında bilgi verir msiniz?Nasıl yapılıyor?Örnek videolar var mı?Halay çekmeyi bilmiyorum ve sizlerden yardım istiyorum delilo,şemame,klasik vs...gibi en çok kullanılan halayları ve oynanış şekillerini söylerseniz sevinirim sağolun şimdiden(Sivasın yollarına şarkısı için hangi dans gider:? )

• Valla birazdan yatmayacak olsam hazır cevap verirdim ama şu an sadece google'da ve youtube'da arat diyebiliyorum
  • teşekkürler bu konuyu aktif tutmaya çalışacam umarım faydalı şeyler öğrenebilirim sizlerden
  • Halay olayını ben de beceremiyorum valla Ama çok pis Haka Dansı yaparım.
  • Dügün salonunda halay ekibi, önce pistte çember olusturarak cosar. Ardindan masalarin arasindan geçerken halaya yeni kisiler alinir. En sonunda dügün salonunun duvarlari boyunca halay çekilir. Ve nihayet halaydan kopmalar baslar... Halay ekibi dagilsa da, 2-3 kisi suurunu kaybetmis sekilde halay çekmeye devam eder... Çok sonra anlasilir ekibin dagildigi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0d3a

Dügün salonunda halay ekibi, önce pistte çember olusturarak cosar. Ardindan masalarin arasindan geçerken halaya yeni kisiler alinir. En sonunda dügün salonunun duvarlari boyunca halay çekilir. Ve nihayet halaydan kopmalar baslar... Halay ekibi dagilsa da, 2-3 kisi suurunu kaybetmis sekilde halay çekmeye devam eder... Çok sonra anlasilir ekibin dagildigi...

girizgahın için teşekkürler:D
  • Öğünmek gibi olmasım ama babadan kalma güzel halay çekerim. Tabi burdan öğretmek mümkün değil varsa böyle güzel halay çeken ailenden birileri onlarla prova yapıp eğitim alsan çok daha faydalı olur.
  • aşağıdakinin burnunu oynattığı gibi ayaklarını oynatıcan
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0 ®h Negatif

aşağıdakinin burnunu oynattığı gibi ayaklarını oynatıcan
    />

:D

Ciddi 3 adım ileri sonra bir sağ bir sol var onu biliyorum başka da yok:)
  • http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#/video/video.php?v=130917549105

Bizim eski sokak Macırsan ve halay çekmeyi bilmiyosan öl diyorum.Mareşeska akarrrrr Yorumlara dikkat,4. sırada ki şahıs Hodri Meydan tribün lideri Tuna Durmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obsession -- 29 Eylül 2009; 12:10:34 >
  • halay şekilleri deişik bende ii halay çekerim ama fazla girmiyorum 2-3 dk sonra kendimden geçiyorum
    biri tokatlayana kadar deli si*m*ş gibi halay çekerim
    3 ayak damat halayı karısık
  • ??
  • ?_?
  • up
  • oynamaya başlarken tey tey tey diyerek bağırırsan gerisini akışına bırak gelir

3ileri 1 geri 3 ileri 1 geri
  • Göçmen havalarında çok pis koparım, her türlü soruya açığım :*
  • bari şu dırı rı rı rı nırın nı nırı nırı diye bir müzik vardı dans müziği meşhur gelin damadın oynadığı onun bir linki var mı acaba özelden de atabilirsiniz lütfen:D güzel tarif ettim herhalde
  • düğüne halay çekmek için gidenler ama çekemeyenler derneğiii!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.