Şimdi Ara

Hafıza kartında ve telefonda bitcoin saklamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1- Önümüzdeki hafta 200 TL'lik bitcoin alıp uzun süre saklamak istiyorum. 100 TL'si 1. soru için diğer 100 TL'si her an bozdurma ihtimaline karşı 2. soru için :)

En güvenli coin saklama yönteminin paperwallet ve usb bellek olduğu söyleniyor. USB bellek yerine kullanmadığım bir hafıza kartı var. 1 yada 2 GB olması lazım. Cüzdanı hafıza kartına kurup coini orada saklamam mümkün mü acaba? Ama kartın adaptörü yok. Telefona takıp arakablo ile bağlantı sağlamam şart. Yani telefonsuz kullanamayacağım. Yorumunuz nedir? Düşük kapasiteli usb bellek mi alayım yoksa hafıza kartı uygun mudur?

2- Android için en iyi bitcoin cüzdanı sizce hangisi? Borsada tutacağıma telefonumda dursun diyorum

şimdiden teşekkürler

• rez alayım şöyle benim de merak ettiğim sorular var
  • 1- En güvenli yöntem paperwallet deniyor ve bence doğru. Usb bellek konusunu pek bilmiyorum. Ben bilgisayarda veya herhangi bir teknolojik alette saklanması taraftarı değilim (Ledger Nano S hariç).
    En güzeli borsa olmasa da bir sanal cüzdanda tutmak www.blockchain.info gibi.

2- Telefonu pek tavsiye etmiyorum. Gerçi alacağınız miktar çok yüksek değil ama ne olur ne olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deyvi -- 11 Haziran 2017; 14:52:6 >
  • deyvi D kullanıcısına yanıt
    o blockchain sitesi kapanırsa bitcoinlerimin kaybolma ihtimali var mı? uzun yıllar saklamayı düşündüğüm için soruyorum. yani 10 yıl geçse de o bitcoinin orada kalmasını istiyorum

benim için en düşük maliyetli olan paperwallet ve usb bellek. paperwallet 1 defa yapacağım. USB için de bilgili kişi varsa çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 11 Haziran 2017; 15:10:28 >
  • phorever kullanıcısına yanıt
    hiçbir şeyin garantisi yok, en güveniliri dediğin gibi paperwallet. daha önce hacklenen borsalar oldu bu yüzden sana şu site asla kapanmaz diyemem ama güvenlik önlemi yüksek diyebilirim.
  • deyvi D kullanıcısına yanıt
    paperwallet'e aktarım yaptınız mı hiç hocam? paribu sitesinden alacağım ama sonra ne yapacağımı bilmiyorum
  • hayır ben borsada ve sanal cüzdanda tutuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buluta yukleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabakovalayankamyon A kullanıcısına yanıt
    yandex, onedrive gibi siteleri mi diyorsunuz? oraya nasıl aktarılacak ki anlamadım?
  • hocam 100tl borsada tutun daha iyi al-sat yapacaksanız hem zamandan kazanırsınız hemde fee ücreti ödemessiniz her çektiğinizde en az 5 tl gidecek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.