Şimdi Ara

Hafif Ticari Önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 ay
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 gün 13 saat 18 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • halo586 (3 mesaj) muhalif13 (2 mesaj) ankura (1 mesaj) porsche911gt2 (1 mesaj) sinoplu (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (3 mesaj) Mini (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Merhaba, daha önce genel bir konu açmıştım fakat ticari araç olmasına karar verdik.

Az yakan(uzun yolda) ve yürütme maliyeti ucuz bir araç bakıyoruz. Dacia Dokker Tüplü modeli beni cezbetti fakat sizlerinde görüşlerini almak isterim. Dizel veya tüplü olabilir.

Yakıt : Farketmez

Fiyat Aralığı : Maksimum 170.000

Donanım: Farketmez, gerekirse kapalı kasa bile olabilir. Sadece yol gitsin, az yaksın ve parçası pahalı olmasın yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halo586 -- 4 Ekim 2021; 0:16:18 >

|
    |
  • Süper konu. Bütçe ne? Beklenti ne? Yük taşıma için de kaç kg m3. Hususi ise boyut ne?

Fiorino da var. Toyota proace de. Neye göre cevap verilecek.

Dacia çok tutmadı yollarda çok az görüyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt

Haklısınız, ilgili düzeltmeyi yaptım. Yük taşıma önemli değil, ötv'nin düşük olması sebebiyle ticari istiyoruz. Fiyat maksimum 170.000

• ÖTV düşük ama kasko trafik hız limiti MTV yüksek. Fiorino yeter derseniz bir inceleyin. Bütçenize uyar Renault express 200 bin e lansman yapıldı. Uzun yıllar son kasa bir araba olur. Dacia dan daha modern olmuş.

Ford Tourneo da yüzü eskidi biraz yüksek kaçar ama takip de kalabilirsiniz.

Dokker pek tutmuyor nedense satışları yerlerde. Hususi olsa tercih keyif denilir ama Ticari de tutmayan araç alınması yanlış bir seçim olur.

• Fiorino mantıklı geliyor fakat uzun yol yakıt tüketimi nasıldır bilemedim. Kasko yaptırmam herhalde, mtv ve muayene durumuna da katlanmam gerekir çünkü fiyatı bariz ucuz görünüyor.

• halo586 h kullanıcısına yanıt

multijetler uzun yolda yakıt konusunda iyidir

• Dacia dokker kullanıyorum 1.5 dizel

yakıt olarak çoğunluğu uzun yol olmakla beraber karma tüketimde 5,3 litre gösteriyor

biraz hantal bir araba ama iş için kullanılacaksa iyi bir seçenektir

• halo586 h kullanıcısına yanıt

Uzun yolda 100 ü geçerseniz yakıt ciddi derecede artıyor. Vites oranları genel olarak kısa olduğu için yüksek hıza ihtiyacınız olduğunda epey devir çeviriyor. Örneğin 130 km için 3000 devir gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçene bakmadım ama Renault yeni çıkardığı araba hoş zaten Dacia dokker yerine çıkmış sanırım

• Yakiti dusuk istiyorsan dokker euro 6 1.5 dci al geç ben boyle az yakan bi arac daha kullanmadim hangi koşulda olursa olsun

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.