H

Teğmen
11 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Bursa'da endüstriyel mutfak ekipmanları imalatı yapmaktayız. Ürettiğimiz paslanmaz mutfak ekipmanları nakliye ile tüm Türkiye'ye ve yurt dışına gönderilmektedir. Yemekhane, hastane, okul ve fabrika mutfakları müşteri potansiyelimizin yoğun olduğu alanlardır.

Bursa endüstriyel mutfak

Merhaba, biliyorsunuz devletin hiç olmadığı kadar paraya ihtiyacı var. Gündelik hayata gelen zamlar aslında daha çok olacak fakat birazını hükumet kendisi karşılıyor(mazot, köprü, sağlık vs).

Bu durumda devletin cebinden çıkan para daha fazla oluyor. Yani yakın dönemde para toplamak için bedelli düzenlemesi, imar barışı, vergi affı gibi çeşitli yollara gidilebilir.

Dün ak parti iletişim merkezine aşağıdaki yazıyı yolladım. Ayrıca benzer bir yazıyı milli savunma bakanlığına gönderdim. Ne kadar çok dile getirilirse hükumet o kadar dikkate alır. Siz de bedelli de indirim bekliyorsanız ilgili yerlere isteklerinizi iletiniz. Teşekkür ederim.

Ak partiye gönderdiğim yazı

quote:

Bedelli askerlik hizmeti sürekli hale gelmeden hemen önce(2018-2020 yılları arasında) 15 bin TL ödeyerek birçok vatandaşımız bu hizmetten faydalandı. Fakat aradan 3 yıl bile geçmeden 45 bin TL(yaklaşık) oldu. Üstelik bu ücret memur maaşıyla doğru orantılı olarak her yıl artıyor. 15 bin TL ödeyerek bedelli hizmetinden faydalananlar ile 45 bin TL ödeyecek kişiler arasında %300 fiyat farkı oluşmaktadır. Halbuki TÜİK verilerine göre 2018-2021 yılları arasındaki enflasyon(TÜFE) sadece %58 olarak görünmektedir. Yani 2018 yılındaki 15 bin TL, bugün 23 bin TL'ye tekabül etmektedir. Bu durumu göz önüne alarak bedelli askerlik ücretinde bir düzenleme talep etmekteyim. Yapılacak veya yapılmayacak bir düzenlemenin 2023 seçimlerinde vereceğim oyu tamamen değiştireceğini belirtmek isterim.

Benim gibi indirim bekleyenler varsa sizlere bir tavsiye vereyim, birlik olursak sesimizi duyurabiliriz. Biraz önce Cimer ve Ak parti resmi web sitesinden dilekçe yazdım. Ak partiye yazdığım dilekçe aşağıdadır. Siz de indirim bekliyorsanız, benzer bir şeyler yazarak destek olabilirsiniz.

Alıntı

metni:
Bedelli askerlik hizmeti sürekli hale gelmeden hemen önce(2018-2020 yılları arasında) 15 bin TL ödeyerek birçok vatandaşımız bu hizmetten faydalandı. Fakat aradan 3 yıl bile geçmeden 45 bin TL(yaklaşık) oldu. Üstelik bu ücret memur maaşıyla doğru orantılı olarak her yıl artıyor. 15 bin TL ödeyerek bedelli hizmetinden faydalananlar ile 45 bin TL ödeyecek kişiler arasında %300 fiyat farkı oluşmaktadır. Halbuki TÜİK verilerine göre 2018-2021 yılları arasındaki enflasyon(TÜFE) sadece %58 olarak görünmektedir. Yani 2018 yılındaki 15 bin TL, bugün 23 bin TL'ye tekabül etmektedir. Bu durumu göz önüne alarak bedelli askerlik ücretinde bir düzenleme talep etmekteyim. Yapılacak veya yapılmayacak bir düzenlemenin 2023 seçimlerinde vereceğim oyu tamamen değiştireceğini belirtmek isterim.

NOT: Bedelli askerlik olumsuz yorum yapacak olanlar varsa boşuna kendini yormasın. BEDELLİ askere gideceğimi gururla söylüyorum. Vatan sevgisi sadece askere gitmekle olmuyor, istediğiniz eleştiriyi yorumu yapın zerre umurumda olmayacak  

Merhaba, daha önce genel bir konu açmıştım fakat ticari araç olmasına karar verdik.

Az yakan(uzun yolda) ve yürütme maliyeti ucuz bir araç bakıyoruz. Dacia Dokker Tüplü modeli beni cezbetti fakat sizlerinde görüşlerini almak isterim. Dizel veya tüplü olabilir.

Yakıt : Farketmez

Fiyat Aralığı : Maksimum 170.000

Donanım: Farketmez, gerekirse kapalı kasa bile olabilir. Sadece yol gitsin, az yaksın ve parçası pahalı olmasın yeter.

Merhaba, günlük 200 km uzun yol yapacağım. Şehir dışı yolda bu şartlar için en az yakan ve parçası(yürütme masrafı) en düşük olan aracı arıyorum. Sizlerin fikirlerini merak ediyorum

Not: ticari araçlar da olabilir

Daha önce anketime yardım istemiştim, sağ olsun forumdaki arkadaşlar yardımcı oldular fakat istediğim sayıya erişemedim. Yaklaşık 100 kişiye daha ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdueuo64HsIo-KE4Jdiyi5XGC15VVFdHLns2Gq03UzWLMc7Vg/viewform?usp=send_form

Merhaba DH üyeleri. Akademik anketim için 120 kişiye ihtiyacım var. Rica etsem anketimi yanıtlayabilir misiniz?

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdueuo64HsIo-KE4Jdiyi5XGC15VVFdHLns2Gq03UzWLMc7Vg/viewform?usp=send_form

Not : soruların birbirine benzemesi normal bir durum, akademik araştırmalarda veri analizi yapmak için böyle yapılır. Lütfen aldırış etmeyin :)

Merhaba, daha önce üniversite okurken Erzurum'da birkaç kez kayak yaptım. Bursa'da yaşıyorum, bu sene Uludağ'a gitmek istedim fakat pek bilgim yok. İnternetten telesiyej fiyatlarına baktım günlük 175 TL yazıyor. Erzurum'da 80 TL gibi bir fiyatı vardı, burası çok pahalı.

Telesiyej olmadan kayak yapılmıyor mu? Arabayla çıkılan pistler var mı acaba(yan yollardan vs). Bu kadar para verip de kayak yapmam, ben zengin birisi değilim. Konu hakkında fikri veya bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Akademik bir araştırma yapıyorum. Verileri anket yöntemiyle toplamam gerekiyor fakat 1 aydır sadece 250 kişiye ulaşabildim. Sizlerden ricam şu anketimi doldurmanız. Sorular birbirine benziyor lütfen bu duruma takılmayın, araştırmalardaki anket soruları böyle oluyor(olmak zorun). 384 kişiye ulaşmam gerek, lütfen az çok demeden destek veriniz  

Anket Konusu : MOBİL ÖDEME YÖNTEMLERİNİN BENİMSENMESİ

Lütfen yorumlarda siyaset yapmayın. Sadece aklımdan geçenleri anlatmak icin buraya yazmak istiyorum.

Biliyorsunuz bir aydan fazla süredir çoğu dükkan kepenk indirdi. Devlet sadece basit usulde vergilendirilen esnafa 1000 lira/aylık bir yardim vereceğini söyledi. Ki durumdan etkilenen isletmelerin çoğu gercek usülde vergilendiriliyor.

Birçok lokanta ve restorantın aylık kirası bundan çok daha fazla. Bursa'da merkezi bir yerde 150 m2 orta halli bir kira 5.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiyor. Daha yüksek ve daha düşük kiralar da vardır ancak genel fiyatlar bunlar. Şimdi bu dükkanlar nisan ayında bir defa kapandı ve birkaç ay boyunca kapalı kaldı. Şimdi de en az bir aydır kapalı. Düşündüğüm kadarıyla esnaf çok büyük bir sıkıntı içinde olmalı.

Fakat ne hikmetse kimsenin sesi çıkmıyor. Bunu muhalefet etmek için demiyorum fakat insan zorda kaldığında sesini çıkaracak ki devlet onu görsün. Ağlamayana meme yok. Esnafın sesi çıkmadığına göre durumu iyi demek ki. Alan memnun satan memnun herhalde. Dükkanı kapanan esnaf varsa yorumlarını bekliyorum.

Şu konuda devletin hakkını teslim edeyim. Sigortalı çalışanlara kısa çalışmakta ödeneği vermeye devam ediliyor ve bu ödemeler işsizlik maaşı süresinden bağımsız olacak. Bizim gibi ekonomisi sallantıda olan bir ülke için bu çok önemli.

Not : Konunun bu kadar ilgi göreceğini bilmiyordum. Lisansüstü araştırmam için bir anketim var rica etsem doldurur musunuz(konuyla alakası yok) https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdueuo64HsIo-KE4Jdiyi5XGC15VVFdHLns2Gq03UzWLMc7Vg/viewform?usp=send_form
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 455
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 59.329 (Bu ay: 459)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 267 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.