Şimdi Ara

Haddini Bildireyim Derken Haddimi Bildiren İ20 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
5.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.4 90'lık crdi motora baktım. 1165 kg.
  • o.lut03 O kullanıcısına yanıt
    Bizimki 2010 galiba bundan dolayıdır.
    Valla makam aracı gibi çok şükür işimizi görüyor, bastın mı kaçıyor tarzında.
    1.5e methiyeler düzer hale getirdi bizi v12ye binenler!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Bizimki 2010 galiba bundan dolayıdır.
    Valla makam aracı gibi çok şükür işimizi görüyor, bastın mı kaçıyor tarzında.
    1.5e methiyeler düzer hale getirdi bizi v12ye binenler!!!

85 yada 105 lik sizinki ondan dolayı turbo farklı daha sesli çalışıyor ve torku 2000 devirde veriyor ondan gecikme fazladır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nacker kullanıcısına yanıt
    En hafifi bile o kadar değil kendi sitesinde

Kendi Sitesinde yanlış olma ihtimali daha azdır

Senin baktığın yerin yanlış olma olasılığı daha fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o.lut03 O kullanıcısına yanıt
    105lik bizimki, turbo farkı olduğunu bilmiyordum ondandır o zaman.

• Bu modifiyeli bir i20 vardı Sincan Gimsanın oralarda dolanıyordu... o senmisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Efient gripin birde şu kötülüğü var yanakları darbe emmiyor ..çukurdan engellerden takır tukur diye geçiyor .yanak konforu iyi değil .sert teker...yada benim arabada sorun var sandero stepway ...gerçi başkasındada aynı araba var tekerleri continental pamuk gibi geçiyor bozuk yerlerden ...ölçülerimiz 205--55-16 ...sizdede sertmi efient gripler.

Alıntıları Göster
    Sanderonun süspansiyonları sert ondan olabilir. Zaten o yüzden önerilen basınç değerleri düşük tututlmuş, sizinkiler kaç psi?

• quote:

Orijinalden alıntı: predator93

efficientgrip performance lastiklerini çok abartıyorlar. yakıt tüketimi odaklı bir lastik olduğu için efficientgrip serisi ne yaparsa yapsın yol tutmuyor. kavşaklarda arkasını atar, ani frende hemen abs devreye girer, gaza bassan patinaj çeker.

Alıntıları Göster
    1. sene yol tutuşu da iyi. 2. seneden itibaren yol tutuşu azalmaya başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Sanderonun süspansiyonları sert ondan olabilir. Zaten o yüzden önerilen basınç değerleri düşük tututlmuş, sizinkiler kaç psi?

Alıntıları Göster
    Kapılarda ön 31 arka 29 yazıyor diye hatırlıyorum ...

.efient griplerden ben memnun değilim tutmuyor yeri, kayıyor ..tekerlek hamuru sertmiş gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Alıntıları Göster
    5 yıldır 2013 stepway kullanıyorum stepwayin süspansiyonları bu yüksekliğe göre aşırı yumuşak. sıfır aldığımda efficiengrip lastiklerle gelmişti gerçekten murat8361 ın dediği gibi sert bir lastik çok dayanıklı ama yol tutuş ve frenlemesi çok berbat bir lastik. hala bu araçlar etiket değeri "E" olan bu lastikle satılıyor. stepwayler üzerinde 3 farklı lastik ile gelebiliyor. michelin,conti,goodyear en berbatı goodyear. sıfır alacak arkadaşlara tavsiyem bayide lastiklerin başka marka ile değiştirilmesini isteyin.

• predator93 kullanıcısına yanıt
    Sizin dediğiniz kaç kanallı ben berbat bir yanını görmedim de

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Kapılarda ön 31 arka 29 yazıyor diye hatırlıyorum ...

.efient griplerden ben memnun değilim tutmuyor yeri, kayıyor ..tekerlek hamuru sertmiş gibi geliyor

Alıntıları Göster
    hocam benden tavsiye bir an önce bu lastikleri değiştirin. ben bu lastiklerin ıslak zeminde fren mesafesi uzatması yüzünde kaza yaptım.
    buda konumhttps://forum.donanimhaber.com/goodyear-efficientgrip-rezaleti--126734740

Haddini Bildireyim Derken Haddimi Bildiren İ20

• NextMove kullanıcısına yanıt
    Sen nasıl bir i20 den bahsediyorsun bilmiyorum ama ben civic hb mi yanına parkettiğimde yandan bakıp hemen hemen aynı boyda olduklarını görünce alt sınıf bi hb nasıl benimkiyle aynı ebatlarda olur diye hayıflanmıştım. Oysaki benim araba bora sedan ile hemen hemen aynı boydadır.

• etusch kullanıcısına yanıt
    330ml Kola kutusu gibi bir i20den bahsediyorum. 250ml kutular gibi olan i10 ,

Civic

Cargo Capacity

728 L

Curb Weight

1318 kg

Front Headroom

954 mm

Front Legroom

1074 mm

Fuel Tank Capacity

46.9 L

Height

1429 mm

Length

4519 mm

Rear Headroom

949 mm

Rear Legroom

916 mm

Wheelbase

2700 mm

Width

1879 mm

Read more athttps://www.auto123.com/en/new-cars/technical-specs/honda/civic/2017/hatchback/sport/#2h7irShvs7SDcxSr.99

i20

Length 4,035mm

Width (excluding mirrors) 1,734mm

Height 1,474mm

i20 ile civic hb arasinda 50cm boy, 15cm en farki var.

Bunu kabin icinde de bir yansimasi vardir elbet. Sizin nizaminiz bozulmus.

50 cm iyi bir rakam ama i20 o kadar küçük değilmiş. İçi darsa onu bilmem. Hiç binmedim. Benim aracın sürücü bölümü passattan mondeo dan bile geniş. O araçlar benim araçtan kaç cm uzundur.

• Üzüldüm ya. 80-110 hp aralığında aksiyon yaşıyoruz.

• etusch kullanıcısına yanıt
    Hic binmediniz ama yorum yapmaktan cekinmiyorsunuz. Zaten vurguladigim konuyu da kacirmissiniz.

Kola kutusu kadar arabanin sase burulmasi sonucunda kavrama yapamamasindan bahsettim.

Meali: sase burulmasini geniş ve uzun araclarda daha çok görürüz. B sinifi bir arabada sase burulmasi saçma ve anlamsizdir. Kola kutusu nasil burulur burada bunu vurgulamaktadir. Yoksa sizin arabaniz büyük küçük onu anlatmiyorum

• O değil de geçen i20'nin 1.2 benzinlisini test ettim.

Hayatımda bu kadar yumuşak debriyaj görmemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: saatbaba

Al bi 5.30 bunlara takılma
    Yok ebesinin nikahı, bunu alsın o zaman..

https://www.youtube.com/watch?v=PkkV1vLHUvQ
    Ben de sürekli aracın dışından bahsettim içi geniş demedim. Ayrıca şasi burulması nasıl kavramaya engel oluyor onu da anlamış değilim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.