Şimdi Ara

Hacklenmemek için dikkat edin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 7 aydır oynamadığım Wow accountum var. 2-3 ayda girip şifremi kontrol ediyorum, değiştiriyorum. Biraz önce mail kutuma baktığımda noreply@blizzard.com'dan bir mail gelmişti. Accountımın takas vb. işlere bulaştığını yazıyordu. Tam olarak okumadım. gönderen adrese ve verdiği linke bakınca (http://www.battle.net/account/support/login-support.xml) ciddi birşey olduğunu düşünüp ID - Pass girdim. Girdiğim yer aynı Battle.net sayfası gibiydi. Bir sonraki sayfada gizli soru vb. sorunca, adres çubuğundaki asıl adresi görünce, Chrome beni uyardı. Ben de hışımla kapadım. Hemen şifre ve email adresimi değiştirdim. Umarım birşey olmaz. Bu konularda gözü açık olduğumu zannetmiştim, ama yakalıyorlar insanın boş anında. Siz de benim yaptığım gibi düşmeyin. Mailı buraya da yapıştırıyorum:

Kimden: noreply@blizzard.com (noreply@blizzard.com)
    Gönderme tarihi: 10 Mart 2010 Çarşamba 02:38:41
    Kime:

Greetings,

An investigation of your World of Warcraft account has found strong evidence that the account in question is being sold or traded. As you may not be aware of, this conflicts with Blizzard's EULA under section 4 Paragraph B which can be found here:
    WoW -> Legal -> End User License Agreement
    and Section 8 of the Terms of Use found here:
    WoW -> Legal -> Terms of Use

The investigation will be continued by Blizzard administration to determine the action to be taken against your account. If your account is found violating the EULA and Terms of Use, your account can, and will be suspended/closed/or terminated.
    In order to keep this from occurring, you should immediately verify that you are the original owner of the account.

To verify your identity please visit the following webpage:
    http://www.battle.net/account/support/login-support.xml

Only Account Administration will be able to assist with account retrieval issues. Thank you for your time and attention to this matter, and your continued interest in World of Warcraft.

Sincerely,

Account Administration
    Blizzard Entertainment

• blizzard employee will ever ask your password

Oyuna girerken TIP leri okursanız bu yazıyı görürsünüz...
  • Farketmişsin en azından geçmiş olsun, O tarz mesajlarda önce gazı veriyorlar (hesabın kullanılmış vs) ve sonrasında panikleyince insanın aklına önceki uyarılar pek gelmiyor.
  • ben verin şifremi girebilirse girsinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: t3

blizzard employee will ever ask your password

Oyuna girerken TIP leri okursanız bu yazıyı görürsünüz...

Zaten sizden id pass istemiyor. Battle.net account info sayfasının aynısından yapmışlar, oraya login oluyorsun.
  • banada bugunlerde devamlı email gelmekte ama halbuki bilmiyorlarki internette her yerde kullandııgım adresim wow un emaili olmadıgını :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krothu

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 7 aydır oynamadığım Wow accountum var. 2-3 ayda girip şifremi kontrol ediyorum, değiştiriyorum. Biraz önce mail kutuma baktığımda noreply@blizzard.com'dan bir mail gelmişti. Accountımın takas vb. işlere bulaştığını yazıyordu. Tam olarak okumadım. gönderen adrese ve verdiği linke bakınca (http://www.battle.net/account/support/login-support.xml) ciddi birşey olduğunu düşünüp ID - Pass girdim. Girdiğim yer aynı Battle.net sayfası gibiydi. Bir sonraki sayfada gizli soru vb. sorunca, adres çubuğundaki asıl adresi görünce, Chrome beni uyardı. Ben de hışımla kapadım. Hemen şifre ve email adresimi değiştirdim. Umarım birşey olmaz. Bu konularda gözü açık olduğumu zannetmiştim, ama yakalıyorlar insanın boş anında. Siz de benim yaptığım gibi düşmeyin. Mailı buraya da yapıştırıyorum:

Kime:

Greetings,

An investigation of your World of Warcraft account has found strong evidence that the account in question is being sold or traded. As you may not be aware of, this conflicts with Blizzard's EULA under section 4 Paragraph B which can be found here:

The investigation will be continued by Blizzard administration to determine the action to be taken against your account. If your account is found violating the EULA and Terms of Use, your account can, and will be suspended/closed/or terminated.
    In order to keep this from occurring, you should immediately verify that you are the original owner of the account.

Only Account Administration will be able to assist with account retrieval issues. Thank you for your time and attention to this matter, and your continued interest in World of Warcraft.

Sincerely,

Account Administration
    Blizzard Entertainment

Linkte ve girdiğin sitede hata yok arkadaşım. Orda recover your password yazıyor tabiki senden gizli sorunun cevabını isteyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leech King

quote:

Orijinalden alıntı: Krothu

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 7 aydır oynamadığım Wow accountum var. 2-3 ayda girip şifremi kontrol ediyorum, değiştiriyorum. Biraz önce mail kutuma baktığımda noreply@blizzard.com'dan bir mail gelmişti. Accountımın takas vb. işlere bulaştığını yazıyordu. Tam olarak okumadım. gönderen adrese ve verdiği linke bakınca (http://www.battle.net/account/support/login-support.xml) ciddi birşey olduğunu düşünüp ID - Pass girdim. Girdiğim yer aynı Battle.net sayfası gibiydi. Bir sonraki sayfada gizli soru vb. sorunca, adres çubuğundaki asıl adresi görünce, Chrome beni uyardı. Ben de hışımla kapadım. Hemen şifre ve email adresimi değiştirdim. Umarım birşey olmaz. Bu konularda gözü açık olduğumu zannetmiştim, ama yakalıyorlar insanın boş anında. Siz de benim yaptığım gibi düşmeyin. Mailı buraya da yapıştırıyorum:

Kime:

Greetings,

Sincerely,

Account Administration
    Blizzard Entertainment

Linkte ve girdiğin sitede hata yok arkadaşım. Orda recover your password yazıyor tabiki senden gizli sorunun cevabını isteyecek.

Mail i kopyala yapıştır yaptığından link aynen çıkmış. Normalde tıklayınca başka site açılıyor.
    Orijinale kayıt olmamama rağmen bana da geldi mail.

• böyle zirilyon mesaj geliyor zaten -.-
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

böyle zirilyon mesaj geliyor zaten -.-

günde 6 tane geliyor bana kurtulmanın yolu yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wasted Years

quote:

hepsinde olan ortak bir kelime bulun. onu filtre sistemine yazın. mail sistemi onu kendi kendi scam maillerine atıcaktır.
    seninde normal maillerinin arasından bunları ayıklamana gerek kalmayacaktır
  • mailinizi kimsenin bilmediği apayrı bi mail yapın .Maili yeni açın ve sadece wow için açık dursun .Bu tip emailler genelde aktif olarak kullanılan mail adreslerine gönderilio.örneğin wow ile ilgili bi siteye girip kayıt oluyorsunuz oraya kayıt olduğunuz mail i öğrenip bu tarz toplu msjlar gönderiyorlar.
  • haha bu maili yollayan salak kim merak ediyom wow la alakası olmayan bi mail adresime geldi ki en son 3 ay once bakmıstım mailime ve bu gun baktım...
  • Maili gönderen kişi: noreply@blizzard.com (noreply@blizzard.com)

Bu adresi kullanmış. Bu gerçekten blizzarda bağlı bir mail adresi değil mi? Ben öyle biliyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leech King

quote:

Orijinalden alıntı: Wasted Years

quote:

hepsinde olan ortak bir kelime bulun. onu filtre sistemine yazın. mail sistemi onu kendi kendi scam maillerine atıcaktır.
    seninde normal maillerinin arasından bunları ayıklamana gerek kalmayacaktır

Teşekkür ederim

• Sahte mail yollamak çok kolay bir işlem, mail adresine pek güvenmemenizi tavsiye ederim. Zamanında bilgi güvenliği dersinde millete hocanın azından ders iptal mesajı yollamıştık 2-3 kişi de yutmuştu bunu. (Tamamen ders kapsamında olan bir şeydi yanlış anlaşılmasın ödev gibi bir nevi)

quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

Maili gönderen kişi: noreply@blizzard.com (noreply@blizzard.com)

Bu adresi kullanmış. Bu gerçekten blizzarda bağlı bir mail adresi değil mi? Ben öyle biliyordum.

• orda yazana deil o linkin üzerine gelince altta browserda çıkan adrese bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: altugaaa

Sahte mail yollamak çok kolay bir işlem, mail adresine pek güvenmemenizi tavsiye ederim. Zamanında bilgi güvenliği dersinde millete hocanın azından ders iptal mesajı yollamıştık 2-3 kişi de yutmuştu bunu. (Tamamen ders kapsamında olan bir şeydi yanlış anlaşılmasın ödev gibi bir nevi)

quote:

Çok ilginç bunu bilmiyordum açıkladığın ve yazdığın için teşekkürler.

• quote:

evet burdan gönderilmiş gibi göstermek çokta zor bi işlem değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: OSIRIS

quote:

evet burdan gönderilmiş gibi göstermek çokta zor bi işlem değil

Dediğim gibi bunu bilmiyordum ama bu tip olaylara karşı önlemlerim var her foruma veya farklı alanlara farklı bir mail adresi açarak kayıt olurum bunun için ajandam var şifreleri hatırlayabilmek için. Genellikle mailleri kim olursa olsun çok yakın tanıdığım biride olsa forward mesaj atmış ise açmadan ve karşıdakiyle konuşmaksızın engellerim. Şuan itibariyle engelli listem 370 küsürlerde bu tip kesin önlemler alıyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım umarımda yaşamam.

Zaten 4 tip güvenlik yazılımını kurup kullanıyorum, Antivirüs, anti malware ve spyware, güvenlik duvarı ve güncel programlar, güncellemeler. Bunlar aşılamaz şeyler değil ama ben eşeği sağlam kazığa bağlamayı severim internetle ne gibi veri alış verişi var bilmek faydalı olabiliyor. Belki bölgesel korumalarda hacklenmelere karşı faydalıda olabilir mail takibinden daha çok ben bu yönden bakıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.