Şimdi Ara

GUSL ABDESTİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben banyoda vesveseden dolayı çok zaman kaybeden biriyim afedersiniz işte sırtımı yıkıcam işte arka bacak tarafımı yıkıcam kuru yer kalmıcak derken 45 dakika banyoda kalıyorum ama Müslüman bir kişi 15 dakikadan fazla kalamazmış
    Cünüplükten sonra temizlenmeye diye abdest le birlikte 3 boğazıma gargara 3 buruna ve abdest almak sonra 3 baş 3 sağ omuz 3 sol omuz tüm vücut yıkamaya çalışıyorum ve bir yerde şunu duydum namaz kılmak için yıkanırken abdest alınırmış bazısı diyoki namaz kılmıcaksan abdest alma 3 ağız 3 burun 3 kafa ve 3kere omuzlara su dök ve tüm vücut yıka çık diyorlar bu işi bilen biri yorum yapabilirmi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 15 dakika sınırı yok. 1 ağza 1 burna ve kuru yer kalmayacak şekilde yıkanırsan cünüplük kalkar(farz olan). Sünnetli olan namaz abdesti ile birlikte alınması. Eğer sünnet olanı almazsan ek olarak namaz öncesi abdest alman gerekir.

Ayrıca bu Arap'ın adeti değil dinin emridir, Müslüman değilsen dert etmene gerek yok 

Vay anasını ya 30 yıldır cenabet gezen adam varmış forumda o kadar lanetin neden bizi bulduğuna şaşmamak lazım.

Bizim lisede bir arkadaş vardı. Din dersinde konu gusül abdestinden açıldı tenefüste çocuk diyor işte sadece yıkanınca abdest almış olmuyor muyduk diye bizde dedik niyet ettin mi, ağıza burna su verdin mi yok dedi. Ondan sonra bir duraksadı 6 yıldır cenabetmişim dedi. Gülmekten yerlere yattık. Sonra SBSye cenabet girmesem belkide fen lisesi kazanırdım dedi biz zaten gülmekten anırıyoruz yerlere yattık.
  • 30 yıldır hiç ihtiyaç hissetmedim
    Arab’ın adetleri beni bağlamaz
    Ben zaten temizim
    3 Ağzına ver!!! burnuna temizle 3 defa bu ne saçmalık

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Müslümanken ben de aynı durumdan muzdariptim. Şimdi düşünüyorum da ne saçma işlerle uğraşmışız. Neyse sana tavsiyem kuralları normal şekilde uygulayıp çok kafaya takma. Çünkü insanın kuru yer kalıp kalmadığını bilmesi imkansız değil mi? O yüzden çevreden duyduğun iğne ucu falan gibi saçmalıklara inanma. Çünkü dediğim gibi hiçbir şekilde emin olamazsın. Peki Allah bunu bilmiyor mu? Tabii ki biliyor. O yüzden niyet önemli.

• 15 dakika sınırı yok. 1 ağza 1 burna ve kuru yer kalmayacak şekilde yıkanırsan cünüplük kalkar(farz olan). Sünnetli olan namaz abdesti ile birlikte alınması. Eğer sünnet olanı almazsan ek olarak namaz öncesi abdest alman gerekir.

Ayrıca bu Arap'ın adeti değil dinin emridir, Müslüman değilsen dert etmene gerek yok 

• Mesela maça çıkmadan ter kokuyorsun önce duş gusül alınmalı
    Maç bitişinde tekrar alınmalı
    İğne deliği saçma bir konu

• Amaç nedir ?

Temiz olmak.

Güzelce yıkan olay tamamdır.

Gusül abdestinin kapsamını çoğu kişi zaten bilmiyor.

Gusül abdestin olmadan namaz kılamazsın. Bu net. Ama yok Kuran bile tutamazsın, evden çıkamazsın vs.vs. saçmalıklarla bana gelmeyin. gelen Kuran dan kaynak göstersin.

Bir de şöyle düşünün. Yazdığım gibi gusül abdesti temizliktir.

Diyelim ki ilişkiye girmedin mastır yaptın. Veya oral zeks yaptırdın. Tüm vücudun kirlendi mi ? Hayır, sadece belli bir bölgen kirlendi. Peki sadece orayı yıkamak yeterli mi ? Hayır ? Peki neden kirlenmeyen tüm vücudu yıkıyorum, ağzıma burnuma dahil su veriyorum ? Hani amaç temizlikti ? Kirli olmayan, temiz kısımları olan bedeni neden yıkıyorum ? Buna cevap ruhani temizlik ise su gibi fiziksel bir şey ile ruhumu nasıl temizliyorum ?

Buna mantıklı cevap verecek delikanlı çıkmadı.

• Sen niyetini yap hızlıca abdestini al su zaten her yere ulaşıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temiz olduğunu anladığın an bırakmalısın

• Vay anasını ya 30 yıldır cenabet gezen adam varmış forumda o kadar lanetin neden bizi bulduğuna şaşmamak lazım.

Bizim lisede bir arkadaş vardı. Din dersinde konu gusül abdestinden açıldı tenefüste çocuk diyor işte sadece yıkanınca abdest almış olmuyor muyduk diye bizde dedik niyet ettin mi, ağıza burna su verdin mi yok dedi. Ondan sonra bir duraksadı 6 yıldır cenabetmişim dedi. Gülmekten yerlere yattık. Sonra SBSye cenabet girmesem belkide fen lisesi kazanırdım dedi biz zaten gülmekten anırıyoruz yerlere yattık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnanmıyorsan konuya girme arkadaş bizene sizin nasıl gezdiginizden

• Kanka o niyetle yap bir de elinin kolunun uzandığı yerlere yap (sırt meselesinde de ayakta vücüdun üst kısmını eğ o kollarını arkaya getir suyu sırtına tut her geliyor her yerine) yeter ya. Bende hep o şekil yaptım. Ha elbet elimin kolumun uzandığı her yere tuttum suyu. Ondan sonrası da Allah kerim.

• por favor kullanıcısına yanıt

Cünüp iken Kuran'a dokunamazsın ve ayet okuyamazsın.

• Ağız buruna su vermek, tüm vücudu ıslatmak. Yeterli.

Bu namaz abdesti yerine de geçiyor. Tekrar ayrıca namaz abdesti almaya gerek kalmaz. Gusül abdesti ile namaz kılınır. Zaten namaz abdestinin şartlarını da yapmış oluyorsun çünkü. El ayak ve kafa da yıkanıyor o arada.

• ben de boyleydim. yillardir almiyorum simdi daha rahatim

• guslun farzi 3 tur.

1- muslim olmak

2-gusletmeye kalbten niyet etmek.(amacin dus almaksa cunup kalkmaz.ama amacin gusletmekse kalkar.

3-tum vucudu islatmak

bu kadar.

• Siz bu dini hic anlamamissiniz. Niyet onemlidir der ve vesvese olusmamasi icinde kolaylastirin der. Ayni sebepten oruclu iken unutarak yerseniz orucunuz bozulmaz der. Normal dus alirken 5 dakika icinde islanmadik yer kalmaz zaten, bu kadar ayrintili islerle ugrasmayin, sonra dinin geregini uygulayacagim derken farkinda olmadan seytanin istediklerini yapmis olursunuz.

• Kardeş Müsluman niye 15 dakikadan fazla kalamıyor ?

• Bana Kuran dan ayet gösteriniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.