Şimdi Ara

Gürcistan'da okuyan girsin ve bana yardım etsin :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
13.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Millet Gürcistan'da okuyan veya Gürcistan'da ki üniversiteler hakkında bilgisi olan varsa yardımınız lazım.
    Gürcistan'da mimarlık veya iç mmarlık bölümü olan herhangi bir şehirdeki (denklik) olan üniversite bie-len varmı ya da böyle bişey varmı. Yani mimarlık ve iç mimarlık bölümlerine denklik veren bi Gürcistan üniversitesi bilmek istiyorum varmı ? varsa puanı fiyatları hakkında bi bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum.

• naaabbıcaann gürcistanı gülüm ya salla gel mis gibi hakkaride oku
  • arkadaşlar beimde gürcistan ünivrsteleri hakkında bilgiye ihtiyacım var suan gürcistandayım ama hiç bişey bilmiyorum buralarda okuyanlar varsa nasıl girdiniz dili nasıl öğrendiniz ösym kılavuzundaki bölümlerden mi girdiniz yoksa olmayanlara mı lütfen bilgi verir misiniz? ACİİİİİİİİLLLLLLLL
  • Kardeş bende çok araştırdım zamanında ösymden tercih yapıp gidenler bile çok zor denklik alıyormuş, sıralaman kaç bilmiyorum ama bence riske atma
  • şimdi ben zaten gürcistandayım babamın işlerinden dolayı buranın eğitimi türkiyeye göre daha iyi bunu biliyorum bi de elimde imkan varken 1 senem boşa gitmesin diyorum istediğim bölüm kılavuzda yok nasıl kayıt olucam yani evet denklik sıkıntı ama iç mimarlık olunca çokta sart değil belkşde burda yapıcam mesleğimi hiç bi şekilde bilgi bulamıyorum nasıl kayıt olunuyor dil vs konu var ama bilgi yok hiç :S:S:S:S:s
  • quote:

Orijinalden alıntı: cylnkblt

şimdi ben zaten gürcistandayım babamın işlerinden dolayı buranın eğitimi türkiyeye göre daha iyi bunu biliyorum bi de elimde imkan varken 1 senem boşa gitmesin diyorum istediğim bölüm kılavuzda yok nasıl kayıt olucam yani evet denklik sıkıntı ama iç mimarlık olunca çokta sart değil belkşde burda yapıcam mesleğimi hiç bi şekilde bilgi bulamıyorum nasıl kayıt olunuyor dil vs konu var ama bilgi yok hiç :S:S:S:S:s

Hocam Gökçe veya Mustafa diye biriyle tanıırsan ya da herhangi biri okula kayır için senden para veya herhangi birşey isterse asla o işe yanaşma.
    Yanında dil bilen birini götür okula işni halleder adam rahatlıkla ben kıbrıs ydü ye yaptırdım kaydımı denklik sorunlarından dolayı, burda iç mimarlık okuyacağm bu sene Allahın izniyle.
    Aman hocam etrafta çok çakal var uyarmadı deme :)

• mamakalam kullanıcısına yanıt
    sağol dikkat ederim:) tercih yapmadan mı yazıldın bende iç mimarlık istiyorum elimde de imkan varken 1 senem gitmesin diyorumama gürcistan hakkında bilgisi olan yok internette okuyan vs bi ön bilgi alabilsem burdayım ama dil bilmeden zor biraz ön bilgisiz hele de
  • quote:

Orijinalden alıntı: cylnkblt

sağol dikkat ederim:) tercih yapmadan mı yazıldın bende iç mimarlık istiyorum elimde de imkan varken 1 senem gitmesin diyorumama gürcistan hakkında bilgisi olan yok internette okuyan vs bi ön bilgi alabilsem burdayım ama dil bilmeden zor biraz ön bilgisiz hele de

Hocam bende Gürcistan' a gelmeyi planlıyordum ama orda şöyle bi durum var ki insanın tüm planlırını değiştirmesine yetiyor;
    Adam araştırıyor orayı bakıyor denklik var hemen gidip başlıyor okula 2-3 sene okduktan sonra denklik olayını bitireveriyorlar adam sap gibi kalıyor ortada, elinden bir şey gelmiyor. Ben bu ve bunun gibi bikaç sebepten dolayı kararımdan vazgeçtim.
    Kıbrıs ydü' de 2800€ gibi bir fiyatla kaydını yaptırabilirsin. Tek şart herhangi bir puan türünden 140 puanı geçmiş olman gerekiyor. Bu iç mimarlık bölümü (en azından bizim okuldaki) özel yetenk sınavı diye formalite bir sınavla alıyor. o yüzden tercih yapmada direk kaydını yaptırabiliyosun.
    Aklında soru işaretleri kalabilir seni kıbrısa' da ikna etmeye çalışmıyorum ama sonuçta geleceğimiz söz konusu olduğu için sağlam bi araştırma gerektiren bi durum. Ben çok iyi araştırdım 2 tanede çok samimi olduğum arkaşım okuyor orda, okulun çok kaliteli ve üstdüzey olduğunu belirtmek isterim. Kıbrıs' ta hayat pahalı diyenlerde olucaktır ama şöyle düşün;
    Özele gidecem diyosun Türkiye' de ki özellere bakınca 15bin ₺ den başladığını görürsün, ekstra masraflarla çok büyük bi mebla çıkıyor ortaya; oysa ki kıbrısa gelirsen sadece okul masrafları 7bin ₺ tutuyor ekstra masraflarla 15-17bin ₺ arası bi para harcarsın tüm masraflara yıllık.
    Beklerim kıbrısa

• YOK KARDEŞ.İYİ BİR EĞİTİM İSTİYORSAN GELME SEN SEN OL HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM EN REZALET EĞİTİM SİSTEMİ BİZİM GÜZEL ÜLKEMİZDE KAZAN DUR ÜLKEMİZDE SAĞIN SOLUN LAFINA BAKMA İYİ ARAŞTIR EĞER Kİ TBİLİSİ STATE GİDERSEN GEL AMA BURADA Kİ KESİNLİKLE BAŞKA ÜNİVERSİTEYE BAKMA DERİM HAYATININ PİŞMANLIĞINI YAPARSIN...
  • Şuanda Ukrayna'da iç mimarlık bölümüne direkt denklik verilmekte.1800$ bölümün fiyatı.

Normal mimarlık ise sınavla denklik alıyor.
  • yardımcı olabilecek bir sayfa biliyorum iletişime geçebilirsiniz arkadaşlar dürüst insanlarla muhattab olabileceğiniz adres

https://www.facebook.com/gurcistanegitimdanismanligii/?ref=aymt_homepage_panel Gürcistan'da okuyan girsin ve bana yardım etsin :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.