Şimdi Ara

Günlük kiralık daire skandalı.!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
23.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ankaraya eşimi tedavisi icin gelecektik
    dini inanclarimiz sağlam olduğu için içkili bir otel olmasin dedik ve tedavi göreceğimiz yerdeki oteller heo ickili alkol bulunduran otellerdi.
    aklıma günlük kiralık daire tutmak geldi gelmez olaydi.150 tl kapora yatirdim beni bekleyen felaketi bilmiyordum ankarada otogara indim evi tuttugum kisi bizi aldi ve ev diye vur gec yapilan ( randevu evi ) getirdi ilk girdik anlayamadik disar cok luk residence duruyor bilmiyorduk iceri girdik pislik yuvasi bize hafta sonu temizlikci ayarlayacagim dedi biz sok oluyorduk het taraf hayat kadini saci petler prezarvetifler cikiyordu .adami aradim parami istedim patrona verdigini soyledi yalanlatla bastirdi .dolandirildigimi anladim alkozsuz bir yer ararken ankaranin cankayasinda kali verdim yagmursdan kacarken doluya tutuldum hemen taksi tuttum ve karakola suc duyurusunda bulundum.gunluk kiralik dairelere dikkat

• suçun %51'i sizin. 1 ay önce ben de kiraladım ev, işin raconu şöyle...

1önce telefondan rezervasyon yaparsın.
    2sat 11-12 arası emlakçıyla birlikte evi gezersiniz (bunun vergisi vs. var kaçak yollulara bulaşmayın)
    3evi beğenirseniz tüm parayı nakit ödersiniz ve o da size fişinizi verir.

**not : günlük kiralık evde değerli eşya bırakılmamalı çünkü hırsızlığa çok müsait.

suç biraz da sizde yani
  • Gunluk kiraliklarin amaci o zaten cok yanlis bir tercihte bulunmussunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otelde içkiyi zorla ağzınıza mı damlatıyorlar. allah allah ne insanlar var ya
  • Otelde kalın bir daha.

• içki haramdır.bunun oldugu yerde ticaret olmaz icildigi yerde bereket olmaz ve icenlerle beraber olursan icmis sayiliyorsun.bu işin takva bòlümü icki satilan yerden paramı bile bozdurmuyorum
    bu benim inancım herkesin inancına saygı duyuyoruz.byob eyw haklısın ne yapalım insan hata yapabiliyor...adama sormuslar milleti nasil bilirsin kendim gibi ..demis.ben sadece benim gibi temiz duşünen ehli sünnet arkadaşları uyarmak istedim..

• bir kaç defa günlük daire kiraladım ama booking.com üzerinden referanslı güvenilir ve kurumsal firmadan eşim annem ve kardeşimle otelde kalmaya kalksak 3 günlüğüne 1000 lira para gidiyordu, ev kiraladım gelirken bavula tüm kahvaltıları tuzu şekeri yağı koyduk. evde kendimiz yemek yaptık ara sıra sipariş ettik. otelde ayakkabı terlikle dolaşıyorsun 1 göz odada dünyan sıkılıyor ama evde çok rahatsın. kurumsal kiralamayı deneyim araştırın yada ögretmen evleri kamu misafirhaneleri uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost6767

içki haramdır.bunun oldugu yerde ticaret olmaz icildigi yerde bereket olmaz ve icenlerle beraber olursan icmis sayiliyorsun.bu işin takva bòlümü icki satilan yerden paramı bile bozdurmuyorum
    bu benim inancım herkesin inancına saygı duyuyoruz.byob eyw haklısın ne yapalım insan hata yapabiliyor...adama sormuslar milleti nasil bilirsin kendim gibi ..demis.ben sadece benim gibi temiz duşünen ehli sünnet arkadaşları uyarmak istedim..

Bu zihniyette birinin fuhuş evinde kalması ne yalan söyleyeyim hoşuma gitti.İçkiden uzak durmaya çalışırken her türlü pisliğin döndüğü zinanın dibine vurulduğu bir dairede kalmanız hoş olmuş,çok sevindim

• Çok basit bir mantıkla yazmışsın ve kendi içinde çelişkiler dolu. şunu anlatmıyorlar size malesef; başkasının günahından size günah da yazılmaz, sevabından da sevap yazılmaz. Neyin telaşı içindesiniz? Kendinize hakim olamamaktan mı korkuyorsunuz?
    İçki içen temiz düşünmez mi, düşünemez mi? İçki içmeyenler sütten çıkmış ak kaşık mı?
    Ayrıca İçki günah, içki günah deyip, içki satışından elde edilen vergilerle maaş verenlere/alanlara ne demeli? Diğer taraftan kimsenin kimseyi uyarmasına da gerek yok, Allah akıl vermiş, 3-5 kuruş tasarruf için farklı tercihler yaparsa insan, başı her zaman derde girebilir...

Kendinizi böyle abuk subuk şeylerle (içki içen içmeyen vs) ayrışttırmayın...

quote:

içki haramdır.bunun oldugu yerde ticaret olmaz icildigi yerde bereket olmaz ve icenlerle beraber olursan icmis sayiliyorsun.bu işin takva bòlümü icki satilan yerden paramı bile bozdurmuyorum

• inşallah tedaviniz iyi geçmiştir, gerisini unutmaya bakın..sağlık olsun..
  • Dinin aklınızı kullanın emrini bir kenara bırakıp berekete takılırsanız olacağı bu.
    Ankaranın her yeri sosyal tesis, öğretmenevi, polisevi varken macera aramışsınız.

İçki içilen yerde bereket olmayacağının en somut kanıtı Avrupa ülkeleri;
    Evlerinde alkol aldıkları için bütün avrupa ser sefil perişan halde.

İçki icenlerle beraber olursan icmis sayiliyorsun kısmına girmiyorum bile....
  • Faiz de haram. Bankaya yatan maasiniza faiz isletilip oyle teslim ediliyor size. Kredi kartinin haram oldugunu soylemiyorum. Zaten kesin kullsnmiyorsunuzdur.

• Adam içki içilen yerde bereket olmaz diye bu sefer en bereketli yere düşmüş :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercihi yapmışın.Kapat kapını otur dairende.Sanki olacak şeyler senin dairende olacak.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: atom-karınca

Adam içki içilen yerde bereket olmaz diye bu sefer en bereketli yere düşmüş :)

• quote:

ankaraya eşimi tedavisi icin gelecektik
    dini inanclarimiz sağlam olduğu için içkili bir otel olmasin dedik ve tedavi göreceğimiz yerdeki oteller heo ickili alkol bulunduran otellerdi.
    aklıma günlük kiralık daire tutmak geldi gelmez olaydi.150 tl kapora yatirdim beni bekleyen felaketi bilmiyordum ankarada otogara indim evi tuttugum kisi bizi aldi ve ev diye vur gec yapilan ( randevu evi ) getirdi ilk girdik anlayamadik disar cok luk residence duruyor bilmiyorduk iceri girdik pislik yuvasi bize hafta sonu temizlikci ayarlayacagim dedi biz sok oluyorduk het taraf hayat kadini saci petler prezarvetifler cikiyordu .adami aradim parami istedim patrona verdigini soyledi yalanlatla bastirdi .dolandirildigimi anladim alkozsuz bir yer ararken ankaranin cankayasinda kali verdim yagmursdan kacarken doluya tutuldum hemen taksi tuttum ve karakola suc duyurusunda bulundum.gunluk kiralik dairelere dikkat

hocam akman rezidans mı yoksa :D

• ahahah harbi güldüm ya vallahi.Sizin gibiler çok tehlikeli insanlar vallahi bak.Herkesin inancı kendine ama herkesin sevabıda günahıda kendine biraz daha mantıklı düşünün kara cahil olmayın.
  • O zaman mantık olarak Almanya kazanınca biz de kazanmış sayılıyoruz..:) bu kafalar yüzünden koca Şanlıurfa'da 5M Migros'ta bile alkol satılmıyor sanırım.

Bu arada herşey bi tarafa, eşinize acil şifalar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metehan028 -- 9 Haziran 2015; 8:54:56 >
  • zihniyete bak ya başkasının günahı sevabı virüs gibi sana mı geçecek ? eğer öyle olsa ne diye şehirde yaşıyorsun..caddedeki sokaktaki insanlardan günah bulaşır aman haaa
  • icki icilen yerle alakasi olmasini istememesi gayet normal bir dusunce, siz neyin kafasini yasiyorsunuz? farkli bir sekilde aktaralim. son referandumda insanlar evet destekledikleri icin bircok markayi boykot etmeye karar verdi . veya yesil sermaye oldugu icin ulker makarsini almayan insanlar var. bu da ayni hesap; kendisi gibi dusunmeyen insana pasif bir tepki koyabilir. iliskisini, ticaretini kisitlayabilir. yagmurdan kacarken doluya tutulmus o da apayri bir talihsizlik. ha bu yaklasim dogru mudur? ekonomik olarak bir etkisi olur mu ? bilemem, ancak insan kendi icinde huzurlu olur, ki bu bile yeterli bir kazanctir bence.

Ha gelelim benim mevzuya. satilik daireler bakiyordum. birkac ilani gordum bu kondoda, ancak anlatilana gore fiyatlar fazlasi ile uygun geldi. ustune ustluk ayni plaza da onlarca satilik ve kiralik daire var. neden bu kadar cok satilik var diye aramaya basladim. bir yerde daha garsoniyer olarak kullanildigi seklinde yazi okudum. var mi olayini bilen buranin? bir aile oturabilir mi burada? simdilik -2 +1 seklinde (+1 fiyat sadece) .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.