Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombiler acildi galiba :) biz izmirdeyiz gunduzleri sortla geziyoz burda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yer Eskişehir.
    147 m2 3+1 çift banyo, sıfır bina.
    Son kat, alt kat dolu.

Her taraf yanıyor.
    Mutfak, oturma odası termostatik vana ile kontrol ediliyor 20C.

Honeywell CM727 Kablosuz termostat var.
    1 haftadır sadece sabahları kombi devreye giriyor.
    Geceleri 2-3 derecelere kadar düşüyor.

Program şöyle;

02.30 - 20 C
    03.00 - 20.5 C
    05.00 - 21.5 C
    06.15 - 20 C

06.15'de evden çıkıyoruz eşimle beraber akşam 18.00'a kadar evde değiliz hiç devreye girmiyor kombi 20C altına düşmüyor.

Kombi su sıcaklığı 65 C marka Termodinamik 24KW.

Günlük tüketim 1 M3'ün altında bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 13 Ekim 2017; 17:28:54 >
  • kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    ben de izmirdeyim ama erken kalkan yol alır önceden tedbirimizi alalım da
  • moza80 M kullanıcısına yanıt
    Benim hersey hazir gecen seneden, kasimdan once kombiyi ateslemem herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

30 Nisan itibariyle kombiyi kapattım.
    Son grafiğimi ekliyorum.
    Ekim ayından bu güne günlük ortalamam 3,5m3 olmuş.
    Her şey grafik üzerinde var.

Gelecek kış görüşmek üzere hoşça kalın arkadaşlar.
    **Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

Böyle bir grafik raporunu sizin ürün mü hazırlıyor.

• tarama T kullanıcısına yanıt
    Hayır öyle bir özelliği yok.
    Garfiği ben hazırladım.
  • Bazı testler yapıyorum şu anda. Evim fotoğraflarda gözüküyor (Bence ayrıntıları bilmeden kimin ne kadar yaktığını görmek çok bi anlam ifade etmiyor.) Yalıtım yok ancak iki adet cam balkon var. Toplam petek uzunluğu 8,5 metre. Ev 123 metrekare, 347,1 metreküp.

İlk kombiyi çalıştırmaya başladığımda odalar 20-21 derece dış hava 12 derece idi ve 45 derecede kombiyi açtım.
    İlk gün 16,727 metreküp kullandı ve ev 22 dereceye geldi.

İlk gün fazla yakar diyerek aynı ayarla devam ettiğimde ikinci gün 14,375 metreküp kullanım oldu. Ev ise 24-25 derece oldu ve sıcaklık rahatsızlık vermeye başladı.

Üçüncü gün kazanı 40 dereceye aldım kullanım 8,515 metreküp ev ise 23-24 derece.

Dördüncü gün olarak kazanı 35 dereceye aldım bakalım yarın kaç metreküp yakacak.

OT kargoda geliyor. Taktıktan sonra OT testlerimi de paylaşırım. 45-40-35-30 ve belki 50 için de bir test yaparım.

Dış hava sıcaklıkları şu an stabil gidiyor. Test sonuçlarım kendi adıma sağlıklı görünüyor.

Burada bulduğum sonuçlara göre sizlerde kendi ev şartlarınız ve ihtiyaçlarınıza göre tasarruf sağlarsınız umarım.

650 TL doğalgaz faturası ödeyip donmak ayrıcalıktır Bu yüzden evden taşındım

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp****Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

• Geçen Çarşamba takıldı kombi oda termostatı var on of 30m3 yakmışız ama 6-7 kişi banyo yaptı.

• Dostlar cihazım Buderus gb062.Cihazım için termostat almak istiyorum ama termostatın internetle dışarıdanda kontrol edilmesini istiyorum.Cosa beğenmiyorum,sadece telefondan kontrol ediliyor,cihaz üzerinde kontrol ekranı yok...
  • omerle28 O kullanıcısına yanıt
    Oda termostatı seçimi konusunu araştırır ve oraya yazarsanız daha kolay cevap alırsınız.

https://forum.donanimhaber.com/oda-termostati-secimi--68008791-152#129452539
  • omerle28 O kullanıcısına yanıt
    sende yerden ısıtma mı vardı ?
  • Ev 70m2 çatı kat 2.5m petek ve havlupan şu an dış sıcaklık 7 derece gecelik tüketim 2-3m3 olarak ölçüyorum. OT olarak cosa var gündüz güneşli oluyor 22 23 derece altına düşmüyor. Bu sene ilk kışım olacak bakalım dış sıcaklık 0 derece altına inince neler olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Ev 70m2 çatı kat 2.5m petek ve havlupan şu an dış sıcaklık 7 derece gecelik tüketim 2-3m3 olarak ölçüyorum. OT olarak cosa var gündüz güneşli oluyor 22 23 derece altına düşmüyor. Bu sene ilk kışım olacak bakalım dış sıcaklık 0 derece altına inince neler olacak

Bendeki ot 23 ayarladım icersi iyi tabii şuan günlük 2 mtrekup şimdilik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Dışarısi kaç derece hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

Ev 70m2 çatı kat 2.5m petek ve havlupan şu an dış sıcaklık 7 derece gecelik tüketim 2-3m3 olarak ölçüyorum. OT olarak cosa var gündüz güneşli oluyor 22 23 derece altına düşmüyor. Bu sene ilk kışım olacak bakalım dış sıcaklık 0 derece altına inince neler olacak

Bendeki ot 23 ayarladım icersi iyi tabii şuan günlük 2 mtrekup şimdilik

10 dereceydi şimdi 2 derece dışarısı gece yarisi düşüyor sicaklik gündüz yüksek oldu için yanmıyor zaten bu aralar sıcaklık düştüğü için 3-4 mtrekupe çıkar günlük ama o.t harbi rahatlikmis tavsiye ederim

• quote:

Gece 0 derece oldu Sanırım petek metrajı yetersiz olduğu için ısıyı tam aktaramıyor havaya

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    hocam 20 derecede ısınabiliyor musunuz? günlük 1m3 150 m2 ev için inanılmaz rakam
  • moza80 M kullanıcısına yanıt
    Vücutta ilgili bir durum ben 22 olunca ayaklardan üşüyorum

• Yer aydın

Yerden ısıtma

Kombi sabit 35 derece OT yok

24 saatlik tüketim yaklaşık 7 m3

Of’a sıcaklığı 22.5 -23.6 arasında

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Hocam senin OT ler e ne oldu en son cosa vardı siye biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.