Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evim bürüt 110 m2 gece 22c gündüz 22,5c akşam 23c 34 günlük 130 m3 ile 135 tl fatura gelmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay

quote:

Orijinalden alıntı: fantastik74

quote:

Orijinalden alıntı: ozay

bu ayki fatura da geldi. 160 m3 kullanmışım ve 227 tl geldi. ot.siz olmayacak anlaşılan

evinizin boyutları neydi hocam sizin önceki ay ne kadar gelmişti

Gecen ay 190 m3 yaktım, 270 tl geldi. Antalya merkezde, 6/9 katta guney cephe dairede, cift cam, pvc, izalasyonlu dairede oturuyorum.

Ot şart olmuş.
    Tam zamanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tali74

evim bürüt 110 m2 gece 22c gündüz 22,5c akşam 23c 34 günlük 130 m3 ile 135 tl fatura gelmiştir

Ev yalıtımlı mı hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fantastik74 kullanıcısına yanıt
    tamamen kuzey cepe ama yalıtımlı bir evim var petek matrajı 4,5 metre + 1 havlupan 0,5 hassasiyet oto termostat kullanıyorum (oto. rc 150 buderus )
  • quote:

Orijinalden alıntı: tali74

tamamen kuzey cepe ama yalıtımlı bir evim var petek matrajı 4,5 metre + 1 havlupan 0,5 hassasiyet oto termostat kullanıyorum (oto. rc 150 buderus )

işte yalıtım çok önemli bu yüzden değerleriniz çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkrgl

Hergün dış sıcaklığa göre takip ediyorum excel dosyasında.Kullandığım OT dış hava duyargalı. Şubat ayının ilk 10 günü baya soğuk geçti burada. OT olmadan aynı soğuklarda 11 m3 yakıyordum OT ile 8 m3. Ilıman havalarda 6,5 m3 civarı yakıyordum şimdi 2,73 m3 gördüm. Uykuda ve dışarıdayken 22-22,5 C evdeyken ve gece 23-23,5 derece ayarlı. Kombi sabit 50 derece ayarlı ama modülasyonla 36 C lerde çalıştığı oluyor.Termostatın bulunduğu odanın yalıtımı iyi sayılmaz ve güneş görmüyor.

Uğur Bey, ben de excel dosyasında her günkü tüketimimi yazarak birtakım veriler elde ediyorum. Yalnız, dış hava sıcaklığını yazmıyorum. Ama dış hava sıcaklığı olmadan aslında pek de anlamı olmuyor. hangi yıl, hangi ay hangi sıcaklıkta ne olmuş görmek lazım. Geçmişe yönelik ortalama sıcaklık verilerini bulabileceğimiz bir yer var mı acaba? Ya da siz sıcaklık verisini nereden ve nasıl alıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• basyigit B kullanıcısına yanıt
    Diğer arkadaş nereden takip ediyor bilmiyorum.
    Benim takip ettiğim site burası.
    Şehir ve tarih seçip geçmiş hava sıcaklıklarına ulaşabilirsiniz.

http://www.havaturkiye.com/weather/maps/city?LANG=tr&WMO=17128&ART=MXMN&CONT=trtr&R=0&LEVEL=150&REGION=0005&LAND=TU&NOREGION=1&MOD=&TMX=&TMN=&SON=&PRE=&MONAT=&OFFS=&SORT=

• Arkadaslar eca dogalgaz sayaci, ocak ayında sifir takıldı, kıtır kıtır ses yapiyor sayac dönerken, normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Diğer arkadaş nereden takip ediyor bilmiyorum.
    Benim takip ettiğim site burası.
    Şehir ve tarih seçip geçmiş hava sıcaklıklarına ulaşabilirsiniz.

http://www.havaturkiye.com/weather/maps/city?LANG=tr&WMO=17128&ART=MXMN&CONT=trtr&R=0&LEVEL=150&REGION=0005&LAND=TU&NOREGION=1&MOD=&TMX=&TMN=&SON=&PRE=&MONAT=&OFFS=&SORT=

Hasan Emmii, senin siteye daha önce de bakmıştım, ama veriler grafik şeklinde olduğu için kullanamadım. Ben görme engelliyim de, verilerin tablo şeklinde verildiği bir site bulmam lazım.

Benim telefon uygulamasının sol üst köşesinde yazıyor.

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkrgl -- 7 Mart 2017; 12:13:43 >

• Hocam sizin termostatın markası ne?

• :::xXx::: : kullanıcısına yanıt
    Vaillant eRelax.

• ugurkrgl U kullanıcısına yanıt
    Arayüzü çok hoş görünüyor da o yüzden sordum. Tskler

• geçmiş sıcaklık ortalamaları için şöyle bir yer buldum, ama sanki sıcaklıkları biraz farklı gösteriyor gibi. Bir de gerçek sıcaklık diyor ve iki sıcaklık değeri gösteriyor. Sanırım gündüz ve gece sıcaklıkları. Sonra Geç. Ort değeri diye bir şey yazıyor, ama onu anlayamadım.

http://www.accuweather.com/tr/tr/afyonkarahisar/316662/january-weather/316662

Gerçek sıcaklık dediği güncel ölçülen değer. En yüksek ve en düşük olarak verilmiş.
    Geç. Ortalama dediği geçmiştekii değerlerin ortalaması. Yani geçmişe dönük artık kaç yıl ortalaması ise.
    Altta grafik olarak da verilmiş. Oradan anladım. Geçmiş ortalama çizgi baya düz.
    Sizi ilgilendiren gerçek olarak verilen değerler.

Sizin için benim kullandığım sitedeki ocak ayının 5 ayrı günü ile sizin sitedeki değerleri karşılaştırdım.
    Sanki 1 veya 2 derece sizinki daha fazla ölçüyor.
    Ancak genelde değerler çok yakın.
    1 veya 2 derecenin önemi olmaz o kadar.
    Bence kullanabilirsiniz.
    iyi akşamlar.
  • quote:

Gerçek sıcaklık dediği güncel ölçülen değer. En yüksek ve en düşük olarak verilmiş.
    Geç. Ortalama dediği geçmiştekii değerlerin ortalaması. Yani geçmişe dönük artık kaç yıl ortalaması ise.
    Altta grafik olarak da verilmiş. Oradan anladım. Geçmiş ortalama çizgi baya düz.
    Sizi ilgilendiren gerçek olarak verilen değerler.

Sizin için benim kullandığım sitedeki ocak ayının 5 ayrı günü ile sizin sitedeki değerleri karşılaştırdım.
    Sanki 1 veya 2 derece sizinki daha fazla ölçüyor.
    Ancak genelde değerler çok yakın.
    1 veya 2 derecenin önemi olmaz o kadar.
    Bence kullanabilirsiniz.
    iyi akşamlar.

Hasan Bey, ilk yazanlar en düşük ve en yüksek sıcaklıklar mı oluyor? Pesela 10 ocak tarihi için 3 / eksi 10 yazıyorsa bu gündüz görülen en yüksek sıcaklıkla, gc görülen en düşük sıcaklık mı oluyor acaba?

Aynen dediğiniz gibi.
    GÜn içinde en yüksek ve en düşük sıcaklık değerleri.
  • quote:

Aynen dediğiniz gibi.

Hasan Emmi, cehaletimi mazur gör. şimdi o güne ait en yüksek ve en düşük değerleri toplayıp ikiye böleceğim değil mi? Böylece o günün ortalama sıcaklığını bulacağım. Mesela ocak ayında bir gün eksi 11 ile 3 derece olsun. Eksi 11 artı 3 eksi 8 edecek. O günün ortalama sıcaklığı eksi 8 olarak excele yazacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

quote:

Aynen dediğiniz gibi.

Hasan Emmi, cehaletimi mazur gör. şimdi o güne ait en yüksek ve en düşük değerleri toplayıp ikiye böleceğim değil mi? Böylece o günün ortalama sıcaklığını bulacağım. Mesela ocak ayında bir gün eksi 11 ile 3 derece olsun. Eksi 11 artı 3 eksi 8 edecek. O günün ortalama sıcaklığı eksi 8 olarak excele yazacağım.

ikisinin ortalaması -4 etmiyor mu hocam
  • fantastik74 kullanıcısına yanıt
    Bölmeyi unutmuşuz üstadım. Evet, eksi 4 olmalı.

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.