Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yalıtım şart.
    Yalıtıma harcanan para geri geliyor.
    Nerelere geri dönüşümsüz paralar harcıyoruz.

m2 ye göre petek metrajı çok iyi.
    Cam balkon da kombiyi korur ve kaybı azaltır.
    Şu kombileri neden balkona koyuyorsunuz anlayamıyorum.
    İzmir de de öyle hep balkonlarda monteli.
    Evin dış duvarına ve bahçeye montaj yapılmış bir resim bile gördüm.

Oysa bir kombi ister istemez ısınıyor ve ısısıyla evin sıcaklığını destekliyor.
    Kombi borularına izolayon yapıldı değil mi?
    Bari oradan fazla ısı kaçmasın.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Cloud
    Kara kışta tüketim artacak doğal olarak da;

Önemli olan kış boyunca toplamda ne harcandığı.
    Bazı kişiler kara kışta 12-15m3 görünce panikliyorlar.

Havalar iyi iken 1m3 yanar kötü iken 15m3.
    Önemli olan ortalama.

Merak edip şimdi baktım geçen yılki tüketime.
    en tepe 8m3 olmuş.
    Ekim başından Nisan sonuna ortalama 3,5m3/gün ortaya çıkmış.
    Gayet iyi.
    Yalıtım yapılmazdan önce 7 aylık tüketim ortalaması sanırım 4,5m3/gün idi.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Kombi tesisati yapan firma balkona koydu hocam mutfakta da yer cok musait degildi acikcasi.Sanirim artik mutfaklarada konmasi yasak.Bizde bu kadar bilincli degildik tabii.kombi dolabina da yalitim yapacagim 2 cmlik eps kopukle distan kaplayacagim.borularda kilif var ama onlarida musait bir zaman da kapatacagim.yatak odasi ve mutfakta Siemens termostatik vana var.ileridede danfoos digital vana alip gece kullanilmayacak odalari proglamlayacagim.

Abimi ikna edebilsem 8 cm olsun isterdim insan bir kere yaptiriyo bu işi. Evimin 4 tarafi acik yan komsunun evi tek katli ve balkonuna sera kurmus sulama yapmis yatak odasin nemlenme yapiyor.kendisi catisina cikmamiza izin vermiyor bunun icin de vinc tutucaz hep bunlar extra masraf olacak.benim alt katim garaj alttan da eps kaplayacagiz.

Ne yaparsak yapalim yinede yan dairede ve alt katta oturan komşu nun ısıttığı gibi bir bir evimiz olmayacak maalesef.Artik ne kadar yapabilirsek .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkostu -- 9 Kasım 2017; 20:0:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Cloud
    Kara kışta tüketim artacak doğal olarak da;

Önemli olan kış boyunca toplamda ne harcandığı.
    Bazı kişiler kara kışta 12-15m3 görünce panikliyorlar.

Havalar iyi iken 1m3 yanar kötü iken 15m3.
    Önemli olan ortalama.

Merak edip şimdi baktım geçen yılki tüketime.
    en tepe 8m3 olmuş.
    Ekim başından Nisan sonuna ortalama 3,5m3/gün ortaya çıkmış.
    Gayet iyi.
    Yalıtım yapılmazdan önce 7 aylık tüketim ortalaması sanırım 4,5m3/gün idi.

Hocam benim tek şansım alt komşum :)

İki bebegi oldugu icin durumlarida epey ici ekonomi vs hak getire. Veriyorlar coskuyu.

Misafirliğe gittik bir kac gün once ev 25 derece. Çocuklar atlet don geziyor evde bunaldım valla. Bu ney dedim kardesim ya napalim ben kisiyorum hanim yapıştırıyorr diyor :)) kombi yoğuşmalı ama hep 55-60 derecede termostat vs yok. Yaw diyorum bu kombi bole kullanılmaz adamda para çok olunca umrumda olmuyor demek ki :)

Sayesinde benim evde ısınıyor :)

Kışın bana 200 geldiginde kendisine 500 den aşağı gelmiyordu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ecostu
    Böyle komşu düşman başına.

Cloud
    Böyle komşu dost başına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 9 Kasım 2017; 20:12:13 >
  • 6 m küp.

• Yer Konya, gündüz 10 gece -1 +1 aralığında sıcaklık

Viesmann Vitodens 100 Kombi, Honeywell modülasyonlu OT mevcut,

Ev 165 m2 3+1

Üst kat boş, alt katta oturan var ama çoğu odanın petekleri kapalı

OT programı

05.40 22 c 15.40 23 c 21.40 21.5c ancak saat gece 11 - 12 gibi anca 22-21.5 e düşüyor

24 saatlik tüketim 4m3

• Benim ev merkezi ısıtmalı yansada yanmasa'da ayda 400tl yakıt ücreti ödemek zorundasın

• Merhaba arkadaşlar, burada belki yardımcı olabilirsiniz, inanın on gündür şöyle yapayım diyeceğim bir şey bulamadım.

Az önce fatura geldi. Toplam on gündür yakıyoruz. Yakma şeklimiz de 8-12 7-12 saatleri arasında değişti. Dün üç saat yandı, yanmadan önce 1107 iken kapattığımda 1108 olmuştu sayaç. Fatura da 36 lira gelmiş. Yakmaya başladığımda 1086'ydı. 1108 son endeks şu an. İlk endeks de 1076.

Kiracıyız, taşındığımız evde ot vardı, rahattık, 24 saat yanıyordu çoğu zaman ve en kara kışta 186 lira ödedik. Ev 2+1'di.

Bu evde yok ot. Kombi Ferroli domina f24. Epey eski bir alet. Kullanma kılavuzunu buldum. 45 derecenin altında yakmayın yazıyor. Ben hep 50 derecede yaktım bu süreçte. Ev 120 metre kare kadar. Alt kat garaj. Üst katta iki çocuklu bir aile var. Dörtten sonra ev derecesi artıyor, üst katın yakması etkiler mi bilmiyorum. Apartman yalıtımlıymış güya ama karşısı deniz, uzak olmasına rağmen arada rüzgar kesecek bina yok. Yanlarda daire yok, apartman üç katlı, her katta bir daire şeklinde.

Petek uzunluklarından anlamıyorum. Ama oturma odası ve salonun petekleri epey büyük. Diğerleri normal boyutlarda. Koridor L şeklinde ve petek yok.

Bu bilgiler doğrultusunda kaç derecede, kaç saat yaksam tasarruflu olur? Bana sarfiyat çok gibi geldi.

• yalıtım şart tabi. her evin durumuna göre ısınma şekli farklıdır .
    dün 35c derecede yaktım 24 saatte 5.35 m3 tüketmiş havanın durumuna göre tüketim
    değişiyor.
    24 saat 38 c de yanarsa 7.22m3 tüketiyor
    24 saat 36c de yanarsa 6 küsür m3 tüketiyor.
  • suat9854 S kullanıcısına yanıt
    kombi mutfakta olduğu için sesi beni rahatsız ediyor evden eve ses olayı değişim gösteriyor yalnız bizim evde uğultu sesi rahatsız edici.
    ne yapacağımı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suat9854 -- 10 Kasım 2017; 18:42:51 >
    Suat bey.kombiniz cok guzel ve yeni birkombi.oda termostadi alin.ev yalitimli demistiniz sanirim.nasil bir yalitim var.yan daireler ve alt ve ust katiniz dolumu?

Distan yalitimli ise kac cm lik yalitim var.

Kombiye dolap yaptırıp içerisine köpük yada taşyünü koyarak sesini çok çok azaltabilirsiniz hocam. Bende de aynı dert var düşünüyorum
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Tasyunu ses yalitimi acisindan daha basarilidir.

• Evet hocam ama bulmak biraz zor olabilir diye de köpük ekledim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yer Bandırma 22. Derece 2 mtrekup yakıyor şu an memnunum tabiki evde çocuk olmadigi için derece düşük bir gün 23 yaktim 4 metrekup yaktı

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Tuketim cok iyi.altiniz ve ustunuzde yakan varmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Tuketim cok iyi.altiniz ve ustunuzde yakan varmi.

3 .katta oturuyorum arakat olup altimda üstümde 2 cocuklu aile var yaniyor ve banada çok faydasi oluyor su günlerde tuketim olmuyor zaten 22 derece altına düşmüyor ot 22.5-7-9 araligini gösteriyor nadir 22.2-4 araligina gece düşüyor

• seneye yalıtım olacak.bodrum katta oturuyoruz üstümüz dolu ondada eca scot var
    bizim apartmanın yarısı eca scot taktırdı bu sene merkezi sistemden bireysele geçtik.
    2 daire wiessman taktırdı
    3 daire vaillant taktırdı
    2 daire buderus taktırdı
    2 daire demirdöküm taktırdı
    12 daire eca scot taktırdı.
    şuanda 36 c kombi sıcaklığında günlük tüketim 6 m3 gidiyor
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Bizim binada yalitimli altim bos.yan taraflar acik.5 cmlik eps yalitimli ama sizin gibi olmuyor yine.tuketim cok iyi hangi sehirdesiniz ve kara kışta odediginiz en yuksek fatura nedir

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.