Şimdi Ara

Güneydoğu’ya ‘evet’ dedirten 10 reform .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AK Parti, vatandaşın nabzını tutmak için kamuoyu yoklamalarına büyük önem verirken, her bölgeye yönelik de saha çalışması yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın sahaya çıkmasıyla da "evet" oyları ivme kazandı. AK Parti Genel Merkezi'nce yürütülen saha çalışmasına göre Doğu-Güneydoğu'nun kararını etkileyen 10 neden şöyle:

1 VATANDAŞ KAYYUMLARDAN MEMNUN: Belediyeler militan yuvası olmaktan kurtarıldı. Kayyumlar vatandaşa hizmet ediyor. Yıllardır hiçbir şey yapılmayan yollara asfalt dökülüyor, çöpler toplanıyor, sokaklar temizleniyor.

2 ÇUKUR DEĞİL HİZMET: İş makineleri artık çukur kazmak için değil hizmet için kullanılıyor.

3 EKSİKLER YERİNDE TESPİT EDİLİYOR: Vatandaşın sorunuyla birebir ilgileniliyor, eksikleri yerinde tespit ediliyor.

4 TERÖR YANLISI KAYIRMACILIK BİTTİ: Terör örgütü üyeleriyle doldurulan belediyelerde işe alım, ihalelerde kayırmacılık son buldu.

5 İLÇELERE, KÖYLERE ANINDA HİZMET: İlçe belediyelerinin ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılanıyor.

6 ELEKTRİK, SU SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR: Bölgedeki vatandaşın elektrik, su gibi hizmetlere ilişkin taleplerine merkezden hızla yanıt veriliyor.

7 ÇOCUKLAR GÜVENDE: Terör örgütü PKK'nın çocukları zorla dağa götürme başta olmak üzere zorbalıkları son buldu.

8 SANDIKTA TERÖR BASKISI BİTTİ: Terör örgütünün sandık baskısı son buldu, vatandaş özgür iradesiyle sandığa gidiyor.

9 SOSYAL YARDIMLARDA ADALET: Bölgenin ekonomik çehresi değişiyor. Cazibe merkezi projesi ile bölgeye yönelik yatırımla birlikte istihdam alanları da artıyor. Sosyal yardımlar adil şekilde dağıtılıyor.

10 HDP BÖLGEYİ TEMSİL ETMİYOR: Çukur siyasetinin faturasını sokaktaki vatandaş, esnaf ödedi. Vatandaş silaha sarılan terör örgütünün güdümünden çıkmayan HDP'nin bölge halkını temsil etmediğini düşünüyor.

BÖLGEDE SİLAHLI VESAYET BİTİYOR
    AK Parti MKYK Üyesi Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, bölgedeki 'evet' rüzgârını SABAH'a şöyle değerlendirdi: CHP'nin yeni sisteme karşı olmasını anlıyoruz. Doksan yıldır savundukları sistem, seçkin elitlerden halka devredilecek. HDP'nin ortaya sürdüğü hayırla ilgili hiçbir argüman halkı tatmin etmiyor. Kürtler, Aleviler, Saadet Partisi'nin temsil ettiği muhafazakâr kesimin mevcut sistemi savunması kadar büyük çelişki yok. Halkın iradesi üzerine kurulan silahlı vesayet ve belediyelerin tehdit aracı olarak seçimlerde kullanılması mümkün olmayacak. Halkın iradesinin her alana güçlü şekilde yansıyacağı bir siyasi model yaşama geçecek. Bu güçlü yönetim sistemi Türkiye'nin kronik sorunlarını da çözecek.

Hazal ATEŞ / SABAH.

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2017/03/09/guneydoguya-evet-dedirten-10-reform-1489044383

• Ahaber haberin gerçek adresi, ahaber okuyorum mutluyum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • doğu washington dc olmusta haberimiz yok
  • "Hayır" diyenler, 7 Haziran sonrası Türkiye'deki kaos ve istikrarsızlığı mumla arar!

bu bir itiraftır aslanım demekki ülkede kaos ve istikrarsızlık var. Bunu ben demiyorum cumhurbaşkanı baş danışmanı diyor.

demekki yazıkların sallamasyon

• AHABER

• şimdi 1. madde de çok saçma birşey var.halk kayyumlardan memnun demişsiniz ama hdp ye oradaki insanlar oy verip belediye başkanı seçiyor.demek ki halk terör ve terör yandaşı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi seçim olsa doğuda yine hdp aynı oyu alır. hdpnin kemik seçmeni değişmez doğuda.

• Allah hükümetimizi başımızdan eksik etmesin. Aşağıdaki fotoğraflara bakıp, Suriye'nin yaşadığı savaşı görüyorum ve ne kadar çok sorunumuz olursa olsun, bunları yaşamadığımız için şükrediyorum...

Güneydoğu’ya ‘evet’ dedirten 10 reform  .Güneydoğu’ya ‘evet’ dedirten 10 reform  .

Şaka yahu. O resimler Suriye'den değil, sakinleri AKP'ye "Evet" demek için sıraya girmiş olan Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden.

• webbie kullanıcısına yanıt
    Hocam toki yeni ev yapıp veriyor

• Güneydoğu->EVET->Başkanlık->Gelsin Eyaletler

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

Güneydoğu->EVET->Başkanlık->Gelsin Eyaletler

Aynen doğudan yüksek oranda Evet çıkacak çünkü eyalet ve bağımsızlık vadi var.

Doğuda ki ayrılıkçıların hepsi Erdığancı çünkü bir tek Erdoğanın onlara ....istanı vereceğine inanıyorlar.

• Sorsan pkk hayır diyor derler

• Okurken Doğuya falanmı göç etsem dedim o kadar güzel anlatınca

• webbie kullanıcısına yanıt
    şehirin içine yerleşmiş teröristlerle nasıl savaşaktık.Kapıyı çalıp müsaitseniz çıkın dışarı kapışalım mı diyecektik?

Habere gelirsek adamlar belediyeden memnun olmasa %95 oy oranı mı toplar?
    Memnunlar işte, çukurdan da militanlardan da memnunlar.
  • daha ilk 2 maddeye zamanında hükümet müsade etmemiş olsaydı , bu maddeler üzerinden propaganda yapmalarını anlayışla karşılayabilirdim

mecliste terörist olmasına müsade edilmiyor olsaydıda anlayışla karşılayabilirdim ama şuan eğerki pkk ve fetö terör örgütü ise , meclisin çoğu terör suçlusu
  • Ulan 10 madde sayılmış, hiçbirinde somut olarak şu yapıldı bu yapıldı gibi birşey yok, şaka yaptılar deseler bundan komik olmazdı herhalde Ayrıca sayılan maddelerin hepsi, yapılması gereken fakat 15 senelik Akp iktidarında yapılmayan, devletin yapması gereken asli görevler.
  • Ahaber: Haber bülteni başlıyor. Lütfen 3D pembe gözlüklerinizi takınız. İyi seyirler.

• Selamun aleyküm. Hayırlı işler.

Başlık başına mı günlük başına mı alıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pkk"nın neden hayır dediği belli.doğu kalkınıp millet rahat yüzü görmesin.vatanını seven kürt halkı elbette evet diyecek.bu pkkk"nın beli zaten kırıldı ama bir daha ayağa kalkmaması doğunun geleceği bakımından çok önemli.korku siyaseti yerine hizmet siyaseti var şu an.ben doğudan ciddi oranda evet geleceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ITTF

şehirin içine yerleşmiş teröristlerle nasıl savaşaktık.Kapıyı çalıp müsaitseniz çıkın dışarı kapışalım mı diyecektik?

Habere gelirsek adamlar belediyeden memnun olmasa %95 oy oranı mı toplar?
    Memnunlar işte, çukurdan da militanlardan da memnunlar.

Kim nerede memnun. Sen adamı teröristlere mecbur edersen adam zoraki olarak onlara itaat edecek tabi ki.

Tükürdüğümün örgütleri orada kaç senedir fink atıyor devlet gibi haberiniz var mı? Direk devlete içten aileden yetiştiriş tarzından öfke ve nefret besleyen halkın %20'si ise gerisi korkudan,alışarak,adamlar burada devlet olmuş diyerek sarılıyorlardır. Çok şükür operasyonlarla askerlerimizin,polislerimizin emekleriyle temizlendiler de kaç asker,polis şehit oldu gitti hatalar uğruna.

Ailenizden hiç geçmişte inşaatlarda,tünellerde çalışmış insanlar var mı? Veya güney doğu sınır tarafında askerlik yapmış. Bir sorun veya sizin yaşınız büyükse sizde belki tecrübe etmişsinizdir.

Biz inşaatta tünel açmak için patlatmak patlayıcı madde istediğimizde bilmem kaç gram şey için devletin asker gönderdiğini, o bilmem kaç gram madde için kağıdı,prosedürü,denetimi nasıl olduğunu. O şimdi duvarların örüldüğü sınırda zamanında askerler bilmem kaç metrede bir sırayla orada ne nöbet tutuyormuş tüm sınır boyunca.

80'li, 90'lı yıllarda sırf ses getirebilmek için kaç çoluğu,çocuğuda patlatmışlar, öldürmüşler. Böyle bir terör örgütünü davul zurna ile özgürlükçüler(!),direnişlerçiler(!) özneleriyle tanımlayıp BARIŞ(!) adı altında karşılarsan tabiki şehirlerin altını bombalarla doldurur. Bu örgütün zamanında kurulabilmesini sağlayanda zaten içerdeki sızıntılardan. İlk terör eylemlerini de belki de bizim devletin silahıyla milletin vergisiyle alınan silahları alıp millete kurşun atarak yaptılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 9 Mart 2017; 13:26:49 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.