Şimdi Ara

GÜNEŞ PANELLERİ (SOLAR PANEL) Genel Paylaşım (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.231
Cevap
166
Favori
601.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aküler ölmüş olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Taktırdığım güneş paneli 13x bir günlük ürettiği enerji budur sizce nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar

UPS seçerken kendimi burada buldum. Ev için sanırım en iyisi solar panelli bir sistem kurdurtmak. Ancak konu çok detaylı sadece öğrenmek istediğim bu işin en iyi ve orta sınıfları hangi firmalar?

Tüketimim: 800 W ne kadar güçlü bir inverter almalıyım?

• 36 kullanıcısına yanıt

süper , günlük 11kw.

Peki kendini kaç ayda amorti ediyor? kaç metre kare alan ve kaç watt panel kullandınız?

• ercan_elo_bil kullanıcısına yanıt

Dün hava orta güneşliydi13,40kw üretti. Boyu ebatını unuttum fakat bayağı uzun ve geniler. Benim arka çatıyı uzunlamasına kapaytı paneller. Panrllerin hepsi max 394 wp üretim yazıyordu.

6k euro para verdim 5 senede kendi parasınj çıkartıyormuş. Gaz ve elektrik hiç bitşey ödemiyeceğim.

• 36 kullanıcısına yanıt

394 wp nedir? 394 Kilo Watt mı?

kullanım koşullarına göre, seneler geçtikte panellerin performansı düşüyor, her sene %10-20 kayıp olabilir önceki yıla göre, birde akü var ise akülerinde ömrü tükeniyor.

Merkezi sistemli akü yok , elektrik saatü geri dönüyor ,

atıyorum 20kw ürettim 10 kullandım 10 devletr kaldı sene sonu bana parasını ödüyorlar.

. 15 sene performans garantisi veriyorlar o yüzden pek takmıyorum . Sene sonu 3k euro geri verseler benim için 1 senede parasını çıkarmış olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 36 -- 8 Şubat 2022; 17:23:52 >
  • takıp

• Çatı üzeri 3-5 kwa ongrid için bağlı bulunduğu elektrik idaresine başvuru yapan var mı ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kolay gelsin arkadaşlar 5 metre bir keson kuyum var 1 donum kadar yere ağac dikeceğim orayı sulamak için maliyeti az olacak ve hırsızlıktan çok etkilenmiyeceğim nasıl bir sistem kurabilirim tavsiyeniz ne olur. bahçe düz eğim yok.

• ArmaganT A kullanıcısına yanıt

ben 3kw ongrid kurdum montajı yapan arkadaşlar aslında önerdi ama proje parası 1000$ olur dedi. bende vazgeçmiştim. 1000$ a gider panel alır daha çok tüketimimi kapsatırım diye düşündüm.

• xenops kullanıcısına yanıt

Dolandırıcı sitesi, lütfen kimse inanmasın. Çiftlikbank'taki tavuklar yerine güneş panelleri kullanışmış hepsi bu. Ponzi yani...

• Ben de uzun zamandır Güneş enerjisini araştırıyorum. Yaklaşık 10 yıldır ufak çapta Off-Grid tasarımlar yaptım. Sonunda müstakil bir evim oldu ve kendi çatıma On-Grid 4 kW Güneş Enerji sistemi kurmayı planlıyorum. 26 Mart'ta Solarex fuarı var, orada da aklıma takılan teknik konuları ve ciddi firmaları bulacağımı düşünüyorum.

Yıllık elektrik tüketimim 4500 kWh civarında. Hesaplamalarıma göre yıllık %25 zam öngörüsüyle yapacağım yatırımı 5.yıl içerisinde başabaş noktasını yakalayacağım. Eğer daha fazla zam olursa bu yatırımın geri dönüşü daha erken olacak.

Ben Makina Mühendisiyim ancak konu daha çok elektrikle alakalı olduğu için muhtemelen elektrik mühendisi bulunduran/yöneten bir firma seçeceğim. Detayları burada yazmaya devam ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckanat -- 12 Mart 2022; 18:53:37 >
  • Bir güneş paneline iki ayrı sarj kontrol cıhazı bağlanırmı? Farkli iki tür akü sarj etmek için

• saldiray88 S kullanıcısına yanıt

Kulağa çok mantıklı gelmiyor. Yani voltajı nasıl bölüştürecek, tek bir panel iki akü için yeterli olacak mı vs.

• Bilmiyorumm acaba daha önce deneyen oldumu onun için sordum

395 watts at peak. >>> wp

STC de 100watt@m2 max 395 watt alabilirsin diyor.

5KW trifazze bir dalgıç motoru çalıştırmak için kaç adet panele ihtiyaç olur acaba? Bir de sadece panellere Siemens 5.5kw 7.5hp V20 3faz 380V dalgıç pompa solar sürücü bağlayıp güneş olduğu sürede sistemin çalışması sağlanabilir mi?

• Selam. Güneş panelleri için 20 yılda verim %80'e düşüyor deniyor. Bu doğru mu? Mesela sistemi kullanan arkadaşlar elinizde kaç yıllık paneller var ve verim , ilk aldığınıza göre ne kadara düştü? Bilgi verirmisiniz?
    Ayrıca monokristal mi polikristalmi bunu da söylemenizi rica ederiz.

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt

10 yılda %92 verime iniyor. Her sene ortalama %0.82 verim kaybı oluyor. Genelde 25 yıl kullanım ömrü veriliyor panellere. Şu anda polikristal üreten hemen hemen kalmadı, genelde az da olsa daha verimli olan monokristal panel üretimine yöneldiler.

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.