M

Onbaşı
16 Mart 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 11 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Daha önce bisiklet kullanıyordum. Bisikletin lastiğini kendim değiştirip yama yapabiliyorum.

Bir süre önce elektrikli bir motorsiklet aldım. Yuki maraton veya klonu olabilir. Toprak yolda giderken arka lastiği patladı.

şu an en yakın oto lastikçiye 12km, motorsiklet tamircisine 18km uzaktayım.

1-İç lastikli mi dublex midir?

2-Bisiklet levyesi ile arka lastiği çıkarabilir miyim?

3-Arka lastikten kablo çıkıyor. Sanırım bu kabloyu motor sürücüdeki konnektörüne kadar sökmeli miyim?

Elimde 40A lik şarj kontrol cihazı var. Sabah ve akşam verimi arttırmak istiyorum.

Ekteki bilgilere göre 12v luk sistem için 780W'a kadar arttırabilir miyim?

"if the power of PV array exceeds the rated

charging power of controller, then the charging time as per the rated power will be

prolonged, so that more energy can be obtained for charging the battery. However, in

the practical application, the maximum power of PV array shall be not greater than 1.5

x the rated charging power of controller. If the maximum power of PV array exceeds

the rated charging power of controller too much, it will not only cause the waste of PV

modules, but also increase the open-circuit voltage of PV array due to the influence of

environmental temperature, which may make the probability of damage to the

controller rise. Therefore, it is very important to configure the system reasonably. For

the recommended maximum power of PV array for this controller, please refer to the

table below:"

Solar sistemimde kullanmak üzere 6P4S batarya grubu için;

Türkiye'deki bir satıcıdan aldığım 4S LiFePO4 BMS'yi hanüz bağlayamadım. Satıcıya sorduğumda

0V - B-

3.2V B3-

6.4V B2-

9.6V B1-

12.8V B+

şeklinde bağlamamı söyledi.

Maks akım 8A. Eğer 8A'i geçersem devre yanar mı? yoksa 8A'e kadar kullanır mı? yoksa kendini kapatır mı?

Bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi?

Resimdeki 2 kutuplu DC mikro devre kesiciyi PV panel ve İnverterin arasına bağlamak istiyorum

ama - ve + artı şekilde üst ve alt için farklı kutuplarda gösteriliyor. Multimetre ile süreklilik kontrolü yaptığımda üsteki bağlantı ile altta 0ohm.

1-Oklar ne anlama geliyor?

2-Yükü alttan mı bağlamam gerekiyor?

3-şekildeki bağlantı doğru mu?

Yardım için teşekkürler.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 25
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 3)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.